شرکت ویزا کار روی پروژه‌ای بلاکچینی را در سپتامبر ۲۰۲۱ شروع کرده بود تا بتواند از استیبل‌کوین‌ها و CBDCها حمایت کند؛ اما تا به امروز به روز رسانی‌های کمی در این پروژه رخ داده است.

مدیرعامل ابرشرکت Visa همچنان معتقد است که راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین را می‌توان در خدمات آن ادغام کرد تا نسل بعدی پرداخت‌ها را تقویت کند.

در میتینگ سالانه‌ی سهام‌داران ویزا در تاریخ ۲۴ ژانویه، مدیرعامل پیشین AI Kelly که روز ۱ فوریه از سمت خود رسما کناره‌گیری کرده بود، به صورت خلاصه‌ برنامه‌های شرکت برای رمزارزهای بانک مرکزی CBDCs و استیبل‌ کوین‌های خصوصی را شرح داد. بر اساس گزارشی که روز ۲۴ ژانویه توسط نشریه‌ی سان‌ فرانسیسکو تامیز منتشر شده، کلی می‌گوید:

«این روزها بسیار ابتدایی است، اما ما همچنان معتقدیم که استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی CBDCs پتانسیل ایفای نقش معنادار در فضای پرداخت را دارند و ما تعدادی پروژه در دست انجام داریم.»

مدیر عامل پیشین ویزا توضیح داد: «ما در صندوق‌ها و شرکت‌های رمزارزی سرمایه‌گذاری غیر قابل توجهی داشته‌ایم، زیرا به دنبال سرمایه‌گذاری در اکوسیستم پرداخت هستیم».

کلی همچنین تأیید کرد که ترازنامه‌ی ویزا تحت تأثیر برخی از “شکست‌های برجسته” که فضای ارزهای دیجیتال را در سال 2022 تکان داد، قرار نگرفته است:

«طی این شکست‌ها اعتبار ما به هیچ عنوان خدشه‌دار نشد […]  لطفاً بدانید که ما در هر کاری که انجام می‌دهیم، به شدت بر حفظ یکپارچگی سیستم پرداخت ویزا و در کل سیستم پرداخت و البته شهرت خود یعنی قابل اعتماد بودن، متمرکز هستیم.