اخبار ارزهای دیجیتال

انتقال دفتر مرکزی Strike به ال‌سالوادور

شرکت پرداخت بیت‌کوین Strike با اعلام برنامه‌های خود برای توسعه‌ی گسترده و انتقال دفتر مرکزی خود به ال‌سالوادور، خبر قابل توجهی را اعلام کرده است.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که هدف Strike ورود به 65 بازار جهانی است. علاوه بر این، ال‌سالوادور مقصدی جذاب به حساب می‌آید زیرا بیت‌ کوین را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت می‌شناسد.

خلاصه‌ی خبر

  • Strike در حال گسترش به بازار 3 میلیارد نفری است.
  • جک مالرز، مدیرعامل Strike، به عدم قطعیت نظارتی در ایالات متحده اشاره کرد.
  • این برنامه از شبکه لایتنینگ BTC برای پرداخت استفاده می‌کند.

در طول کنفرانس بیت‌کوین 2023 در میامی، جک مالرز مدیر عامل Strike بر ماهیت کاربرپسند برنامه‌ی Strike تاکید کرد و سادگی و ویژگی‌های منحصر به فرد آن را برشمرد.

مالرز ابراز داشت که بسیاری از افراد در سراسر جهان به دنبال یک برنامه‌ی مالی با چنین ویژگی‌هایی هستند، که در تضاد با پیچیدگی‌های مرتبط با مبادلات ارزهای دیجیتال و تعداد زیادی از سکه‌های موجود است.

برای تسهیل تراکنش‌های یکپارچه و کارآمد، برنامه‌ی Strike از شبکه‌ی لایتنینگ بیت‌کوین، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ که برای افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های تراکنش طراحی شده است، استفاده می‌کند.

Strike به دنبال 3 میلیاردی شدن

Strike، یک شرکت پیشرو در پرداخت بیت‌کوین، از طرح بلندپروازانه‌ی خود برای هدف قرار دادن یک پایگاه کاربری گسترده 3 میلیارد نفری پرده‌برداری کرده است.

با در نظر گرفتن این هدف، Strike قصد دارد دامنه‌ی فعالیت خود را گسترش دهد و خدمات خود را به مخاطبان بسیار بیشتری ارائه دهد.

Strike با بهره‌گیری از تخصص خود در فضای بیت‌کوین به دنبال ارائه‌ی راه‌حل‌های پرداخت مبتکرانه به بازار جهانی است که طیف وسیع‌تری از افراد را قادر می‌سازد از مزایای تراکنش‌های ارز دیجیتال بهره‌مند شوند.

تصمیم برای انتقال مقر Stirke به ال‌سالوادور ناشی از افزایش فشار نظارتی و عدم شفافیت در ایالات متحده است.

جک مالرز، مدیر عامل این شرکت، طی بحثی در مورد چشم‌انداز صنعت در حال تحول، به پویایی در حال تغییر در بخش ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

مالرز به طور خاص به اختلاف مداوم بین کوین‌بیس، یک صرافی برجسته‌ی ارزهای دیجیتال، و گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اشاره کرد.

او این مثال را به عنوان تصویری از تغییر محیط نظارتی و تأثیر بالقوه‌ای که می‌تواند بر شرکت‌های فعال در فضای کریپتو داشته باشد، عنوان کرد.

در حالی که این شرکت در حال حاضر در ایالات متحده، آرژانتین و ال‌سالوادور فعالیت می‌کند، Strike قرار است دامنه‌ی فعالیت‌های خود را گسترش دهد و بازاری با حدود 3 میلیارد نفر را در بر بگیرد.

تصمیم برای گسترش به بازارهای جدید تأییدی قوی بر تعهد Strike به رویکرد اول بیت‌کوین است.

از آن‌جایی که اقدامات نظارتی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال بیشتر می‌شود، تعهد Strike به اولویت دادن به بیت‌کوین به‌عنوان جزء اصلی خدماتش، واضح است.

هدف Strike با متمرکز ماندن بر بیت‌کوین، حرکت در چشم‌انداز قانونی در حال تحول است و در عین حال به ارائه‌ی راه‌حل‌های نوآورانه و قابل اعتماد برای کاربران خود ادامه می‌دهد.

با این وجود، Strike در نیویورک با چالش‌هایی مواجه است، زیرا در حال حاضر به دلیل برنامه‌ی در حال انتظار BitLicense در این ایالت، در دسترس نیست.

فرآیند درخواست یک گام ضروری برای اطمینان از انطباق با مقررات محلی و فعال کردن Strike در چارچوب قانونی نیویورک است.

در حین کار بر روی این الزامات نظارتی، هدف Strike حل و فصل این وضعیت و گسترش خدمات خود به کاربران در نیویورک پس از دریافت تأییدیه‌های لازم است.

مالرز ابراز تمایل کرد که مشارکت قوی‌تری با بانک‌ها برقرار کند و در کشورهای بیشتری رمپ‌های داخلی و خارجی فیات را فعال کند و راه‌اندازی کارت نقدی را تسهیل کند.

قابل ذکر است، این برنامه در حال حاضر موجودی دلار را در Tether نگه می‌دارد، زیرا مشتریان آمریکای جنوبی Circle را به عنوان یک استیبل‌کوین برای موسسات آمریکایی می‌دانند.

فرار شرکت‌های کریپتو از محیط نظارتی آمریکا

از آن‌جایی که ال‌سالوادور با قوانین جدید ارز دیجیتال را پذیرفته است، شرکت‌های رمزنگاری مانند Strike و Bitfinex مجوز فعالیت در این کشور را دریافت کرده‌اند.

در مقابل، ایالات متحده به دلیل محیط نظارتی در داخل، شاهد روندی است که شرکت‌های گریپتو به حوزه‌های قضایی مطلوب‌تری در خارج از کشور نقل مکان می‌کنند.

غول‌های صنعتی مانند Coinbase، Gemini، Galaxy Digital و Ripple یا قبلا نقل مکان کرده‌اند یا در حال بررسی انتقال بخشی یا تمام فعالیت‌های خود به خارج از ایالات متحده هستند.

علاوه بر این، Bittrex، یک صرافی کریپتو، اخیرا خدمات خود را در ایالات متحده متوقف کرد و متعاقباً در اوایل این ماه اعلام ورشکستگی کرد.

در 9 می، دو بازارساز بزرگ، گروه Jane Street و Jump Crypto، تعلیق برنامه‌های معاملات ارزهای دیجیتال خود را اعلام کردند.

در پاسخ به عدم قطعیت نظارتی، گروه جین استریت و جامپ کریپتو به تعداد فزاینده‌‌ی شرکت‌هایی پیوسته‌اند که به دنبال حرکت، آن سوی آب‌ها به‌عنوان یک رویکرد استراتژیک برای حرکت در چشم‌انداز نظارتی در حال تغییر هستند.

فقدان شفافیت و دستورالعمل‌های ثابت در ایالات متحده، این شرکت‌ها را بر آن داشته است تا حوزه‌های قضایی دیگری را به عنوان جایگزینی بررسی کنند که یک محیط نظارتی با ثبات‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر را برای عملیات‌های مرتبط با کریپتو برای آن‌ها فراهم می‌کند.

هدف این شرکت‌ها با در نظر گرفتن گزینه‌های خارج از کشور، تضمین انطباق با مقررات و یافتن موقعیت مطلوب‌تری برای انجام فعالیت‌های تجاری خود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *