اخبار ارزهای دیجیتال

تتر 225 میلیون دلار USDT را فریز کرد

Tether، OKX و DOJ (وزارت دادگستری) با همکاری هم تقریبا 225 میلیون دلار USDT مرتبط با یک باند خلافکار را مسدود کردند. همکاری نشان دهنده پیشرفت صنعت است.

خلاصه‌ی خبر

  • تتر 225 میلیون USDT را در بزرگ‌ترین مصادره تاریخ مسدود کرد و یک سندیکای جهانی جنایت را هدف قرار داد.
  • مجرمان در آسیای جنوب شرقی از کلاهبرداری‌های قصابی خوک، دو برابر کردن موارد گزارش شده و ارسال وجوه به OKX استفاده کردند.

Tether، OKX و DOJ در توقیف تاریخی USDT همکاری می‌کنند

در اقدامی بی‌سابقه، تتر با همکاری OKX و وزارت دادگستری (DOJ)، به‌طور داوطلبانه ۲۲۵ میلیون توکن USDT را مسدود کرد. این اقدام قاطع، که بزرگترین توقیف USDT تا به امروز است، یک سندیکای جنایتکار جهانی را هدف قرار داده است.

ردیابی وجوه غیرقانونی

سهامداران با استفاده از ابزارهای Chainalysis برای ردیابی وجوه غیرقانونی ارزهای دیجیتال، با یکدیگر همکاری کردند. دارایی‌های منجمد شده، مجموعاً 225 میلیون دلار در 37 کیف پول، به یک بازار ثانویه مرتبط بودند و به مشتریان تتر مرتبط نبودند. تتر متعهد به همکاری با مقامات برای بازکردن کیف پول‌ها مطابق با قانون شد.

کلاهبرداری قصاب خوک

جنایتکاران در آسیای جنوب شرقی از یک کلاهبرداری مالی در حال افزایش به نام کلاهبرداری قصابی خوک استفاده می کنند. مجرمان قربانیان را از طریق برنامه های دوستیابی هدف قرار دادند و آنها را متقاعد کردند که در یک پلتفرم توصیه شده سرمایه گذاری کنند. هنگامی که وجوه قابل توجهی به دست آمد، کلاهبرداران ناپدید شدند و توکن های USDT را به صرافی OKX منتقل کردند. بر اساس تحقیقات بایننس، موارد گزارش شده از این کلاهبرداری از سال 2022 تا 2023 دو برابر شده است که باعث هشدارهای مکرر FBI در مورد کلاهبرداری آنلاین شده است.

صنعت در برابر جرم و جنایت

همکاری بین بازیگران صنعت و مجریان قانون به عنوان نمونه‌ی بارز تلاش‌های مشترک برای مبارزه با سوء استفاده‌ی جنایی از دارایی‌های دیجیتال مشخص است. شفافیت بلاک‌چین نقشی اساسی در مکان‌یابی کیف پول‌ها ایفا کرد و تمامی تراکنش‌ها برای عموم و سازمان‌های دولتی قابل مشاهده بود. این رویداد مهم نه تنها به تهدید جرایم مالی می‌پردازد، بلکه بر تعهد صنعت به حفظ یکپارچگی دارایی‌های دیجیتال از طریق همکاری فعال و شفافیت فناوری تأکید می‌کند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =