تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل فاندامنتال

سه دلیل مهم برای رشد قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴

اتریوم ممکن است در ماه‌های آتی دوباره به مرز ۳۵۰۰ دلار بازگردد. ون د پوپه معتقد است سه دلیل مهم می‌تواند اتریوم را در رسیدن به این سطوح قیمتی حمایت کند.

به گزارش کریپتوبریفینگ، مایکل ون د پوپه، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، در پست اخیر خود در x پیش‌بینی کرد که ارتقای دنکان (Dencun) اتریوم، جوسازی‌های مربوط به ETF اتریوم و هاوینگ بیت کوین سه کاتالیزور کلیدی هستند که ممکن است تأثیر قابل توجهی بر روند قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ داشته باشد.

ارتقای دنکان

پوپه ارتقای دنکان اتریوم را اولین کاتالیزور می‌داند. پیش‌بینی می‌شود این ارتقا سرعت پردازش تراکنش‌های شبکه را به میزان قابل توجهی افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهد، بهینه‌سازی‌هایی که احتمالاً توسعه‌دهندگان و کاربران بیشتری را به اکوسیستم اتریوم جذب می‌کند. این افزایش بالقوه در پذیرش، تاثیر مثبتی بر ارزش بازار اتریوم دارد.

ETF‌ اسپات اتریوم

به‌گفتهٔ پوپ، دومین کاتالیزور، انتظار روبه‌رشد برای ETFهای اسپات اتریوم است. هفت شرکت، ازجمله بلاک‌راک، آرک اینوست،21 شیرز، و گری‌اسکیل، پرونده‌های ETF اسپات اتریوم را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)  ثبت کرده‌ا‌ند. این کمیسیون تا ۲۳ می مهلت دارد تا در مورد پروندهٔ ون‌اک (VanEck) تصمیم بگیرد.

براساس داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko)، امیدواری به تأیید ETF اسپات بیت ‌کوین، قیمت بیت ‌کوین را از حدود ۲۵۰۰۰ دلار به بیش از ۴۶۰۰۰ دلار بین اواسط ژوئن (پروندهٔ بلاک‌راک)  و ژانویه (ماه تصمیم‌گیری) افزایش داد. این هیجانات گذشته، زمینه را برای احتمال مشابهی درخصوص ETFهای اسپات اتریوم فراهم می‌کند، زیرا پیش‌بینی‌ها حول تأیید آن‌ها صورت می‌گیرد.

هاوینگ بیت کوین

آخرین کاتالیزور شناسایی‌شده توسط پوپه، چرخش پیش‌بینی‌شدهٔ سرمایه گذاری ثابت از بیت کوین به دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم پس از هاوینگ بیت کوین است. بنابر داده‌های سنتیمنت (Santiment)، چنین تغییری  تقاضا برای اتریوم را افزایش می‌دهد، به‌ویژه باتوجه به این‌که مقدار اتریوم در صرافی‌ها از زمان ادغام به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

عرضهٔ اتریوم در صرافی‌ها – منبع: سنتیمنت

این کاهش عرضه، همراه با افزایش پیش‌بینی‌شدهٔ تقاضا، یک شاخص صعودی برای قیمت اتریوم تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 14 =