اخبار ارزهای دیجیتال

عبور آربیتروم از 5 میلیون حساب کاربری پس از ایردراپ

کمتر از 1 ماه پس از تحقق ایردراپی که بسیاری منتظر آن بودند، عبور از 5 میلیون حساب کاربری آربیتروم به وقوع پیوست.

بر اساس اطلاعاتی که کاربر Henrystats از Dune Analytics به دست آورده است، تعداد حساب‌ها یا آدرس‌های کیف پول آربیتروم (ARB) در ۱۷ آوریل از ۵ میلیون فراتر رفت. جدای از آدرس‌های فردی، حالا بیش از چهار میلیون حساب فعال، با چیزی حدود 200 میلیون تراکنش از زمان شروع در اکوسیستم ARB وجود دارد.

علت این رشد چشم‌گیر را می‌توان به چرخه‌ی توسعه‌ی آربیتروم و همچنین هیاهویی که در خصوص ایردراپ آن در 23 مارس ایجاد شد نسبت داد. این ایردراپ 1.275 میلیارد توکن ARB را میان 625،143 آدرس واجد شرایط توزیع کرد. تعداد حساب‌ها پس از آخرین ایردراپ ARB به 3.4 میلیون رسید.

#Arbinuts را به خاطر داشته باشید. شما 6 ماه فرصت دارید تا توکن‌های خود را مطالبه کنید! کارمزدهای گاز بسیار بالا خواهد بود و ازدحام سرور وجود خواهد داشت.

— Arbitrum (,) (@arbitrum)

23 مارس 2023

درست یک روز پس از این ایردراپ، CoinTelegraph شواهدی مبنی بر فعالیت‌هایی در راستای ادغام توکن‌ها مشاهده کرد. این گونه به نظر می‌رسید که دو حساب فردی توکن‌ها را از حدود 1500 آدرس جداگانه جمع‌آوری می‌کنند.

“بر اساس اطلاعات پلتفرم تحلیل بلاک‌چین Lookonchain، یک کیف پول ۱.۴ میلیون ARB از ۸۶۶ آدرس دریافت کرده است. کیف پول دیگری نیز 933375 ARB به ارزش حدودی 1.38 میلیون دلار از 630 آدرس دریافت کرده است.”

در 15 آوریل، پیشنهاد Arbitrum DAO برای فراخوانی 700 میلیون توکن حاکمیتی به خزانه‌داری خود با شکست سنگینی مواجه شد. همانطور که Cointelegraph نیز پیش از این گزارش داده بود: “این پیشنهاد با 118 میلیون رای منفی، حدود 84٪ از کل آرای دریافت شده، شکست خورد. این در حالی است که 21 میلیون توکن ARB به این پیشنهاد رای مثبت دادند که تقریباً 14.5٪ از کل آرا را تشکیل می‌دهد. در این میان حدود 2 میلیون توکن ARB نیز رای ممتنع دادند.”

با رسیدن ArbitrumDAO به اجماع علیه AIP-1، حالا زمان آن فرا رسیده است که بازخوردهای جامعه را مد نظر قرار دهیم و با AIPها و اسناد جدید که به نگرانی‌های اساسی می‌پردازند، پیش برویم.

— Arbitrum (,) (@arbitrum)

5 آپریل 2023

با وجود رشد چشمگیری که موجب عبور آربیتروم از مرز 5 میلیون حساب شد، به نظر می‌رسد فعالیت هفتگی کاربران از 1.38 میلیون کاربر در 20 مارس به میزان قابل توجهی کاهش یافته و اکنون به حدود 333000 کاربر رسیده است. این عدد بیشتر مطابق با فعالیت‌های آربیتروم پیش از ایردراپ است. در حالی که 83.7٪ از تمام حساب های ARB، طبق Dune Analytics، حداقل یک تراکنش دارند، اطلاعات دیگری بیان می‌کند که از مجموع بیش از پنج میلیون حساب آربیتروم، 24.2٪ از این حساب‌ها تنها یک تراکنش دارند. این مساله احتمالاً نشان‌دهنده‌ی کاربرانی است که ARB خود را بلافاصله پس از دریافت ایردراپ فروخته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *