اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

نرخ برابری دلاری استیبل کوین TrueUSD از بین رفت!

با فروش ۳۳۰ میلیون دلار TUSD و تبدیل آن به تتر، قیمت TrueUSD به زیر ۱ دلار سقوط کرد. مسائل مربوط به گزارش پشتوانه‌های این استیبل کوین نیز نگرانی‌ها را در مورد TUSD تشدید می‌کند.

 خلاصهٔ خبر

  • با فروش ۳۳۰ میلیون دلار TUSD و تبدیل آن به تتر توسط کاربران، قیمت TUSD به ۰.۹۸۴ دلار سقوط کرد.

 

TrueUSD، استیبل‌کوینی که توسط جاستین سان، خالق ترون، حامایت می‌شود، در ۱۵ ژانویه به ۰.۹۸۴ دلار سقوط کرد. دارندگان TUSD ۳۳۰ میلیون دلار از این استیبل کوین را با تتر مبادله کردند. این مساله باعث شکستن پیوند ۱ دلاری TUSD شد. این کاهش نرخ برابری همزمان با افزایش فروش در بایننس بود. در صرافی بایننس، بیش از ۳۳۹.۲ میلیون دلار سفارش فروش TUSD به ثبت رسیده است، در حالی که حجم سفارش‌های خرید ۲۹۶.۸ میلیون دلار بوده است. این اختلاف شدید باعث افت قیمت بیش از ۱.۵ درصدی این استیبل کوین شده است.

در ۱۰ ژانویه، TrueUSD با مشکلاتی در ارائه گواهی‌های آنی برای اثبات پشتوانه‌‌های استیبل کوین خود شد که احتمالاً نشان‌دهنده‌ی عدم وثیقه‌گذاری کافی است. پروتوس (Protos) در گزارشی به خطاهای سیستمی و مشکلات API این استیبل کوین اشاره می‌کند. کاربر رو رایدر (Rho Rider) در پلتفرم X هم قبلاً به اختلافات در مقادیر TUSD در پولونیکس (Poloniex) و بایننس اشاره کرده بود.

رو رایدر متوجه شد که کاربران با محدودیت‌های معاملاتی در پولونیکس مواجه شده‌اند که به دلیل محدودیت‌های برداشت و واریز بر روی آربیتراژ تأثیر می‌گذارد. عدم وجود پاسخ فوری از سوی TrueUSD و Poloniex نگرانی‌ها را در این مورد افزایش داد.

در گروه تلگرام پولونیکس، کاربران از ناتوانی خود در برداشتن TUSD ابراز تاسف کرده‌اند و ادعا کرده‌اند که با وجود تماس با TrueUSD و پولونیکس، هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند. حالا بازار با این سوال مواجه است که آیا فروش قابل توجه به این موضوع مرتبط است یا نه. این وضعیت باعث نگرانی‌های گسترده‌تری در مورد ثبات، ذخایر و اکوسیستم استیبل‌کوین TrueUSD شده است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =