اخبار ارزهای دیجیتالسایر اخبار

رشد ۱۶۶ درصدی معاملات ارزهای دیجیتال در خاورمیانه؛ امارات متحده عربی پیشتاز است!

تعداد معاملات روزانه ارزهای دیجیتال در خاورمیانه در سال گذشته ۱۶۶ درصد رشد کرده و امارات متحده عربی در بین تمام کشورها پیشتاز بوده است.

خلاصه خبر

  • در سال ۲۰۲۴ به طور متوسط در هر روز ۵۰۰٬۰۰۰ معامله‌گر در خاورمیانه ارزهای دیجیتال را معامله‌ کرده‌اند.
  • امارات متحده عربی در این میان پیشتاز بوده و ۷۲ درصد از معامله‌گران آن بیت کوین را هولد کرده‌اند.

به گزارش واچرگورو، داده‌های پلتفرم بیت‌گت (Bitget) نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۴ به طور متوسط در هر روز ۵۰۰٬۰۰۰ معامله‌گر در خاورمیانه ارزهای دیجیتال را معامله‌ کرده‌اند. امارات متحده عربی در این میان پیشتاز بوده و ۷۲ درصد از معامله‌گران آن بیت کوین را هولد کرده‌اند. طبق داده‌های بیت‌گت، تعداد معامله‌گران روزانه این منطقه احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۴ از ۷۰۰٬۰۰۰ نفر فراتر می‌رود.

تحلیلگران باور دارند که تایید ETFهای اسپات بیت کوین و رشد ارزش کل بازار ارزهای ‌دیجیتال در این مسئله موثر بوده است. البته امارات متحده عربی هم بیشترین سیاست‌های ارز دیجیتال را در منطقه خاورمیانه دارد و احتمالاً این مسئله در افزایش شفافیت بازار برای شهروندان آن موثر بوده است. این کشور تقریباً از ۵ سال پیش در تلاش بود به قطب بازار ارزهای دیجیتال و صنعت بلاک چین تبدیل شود و به نظر می‌رسد تلاش آن بالاخره نتیجه داده‌ است.

شایان ذکر است ۲۹ درصد از شهروندان امارات متحده عربی در تحقیق بیت‌گت اعلام کردند که دارایی‌های دیجیتال روش راحت‌تری برای نگهداری دارایی‌ها ارائه می‌دهد. علاوه بر این ۳۴ درصد از آن‌ها اعلام کردند که ارزهای ‌دیجیتال را معامله می‌کند. نکته جالب این است که ۲۲ درصد از این افراد از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های روزانه خود استفاده می‌کنند. گریسی چن (Gracy Chen)، مدیرعامل بیت‌گت، تاکید کرد:

ما در مورد پتانسیل بازار خاورمیانه هیجان‌زده هستیم و فکر می‌کنیم کاربران و اندازه بازار آن باز هم رشد می‌کند. در این میان کشور امارات متحده عربی جایگاه بسیار مهمی دارد. این کشور به مرکزی برای استعدادها، سرمایه‌ها و شرکت‌های ارزهای دیجیتال تبدیل شده و نفوذ آن در بازار بین‌المللی هم افزایش یافته است. 

البته افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال تنها مختص خاورمیانه نیست. در روز گذشته رویترز گزارش داد که یک شرکت دولتی در نیجریه قصد دارد از استیبل کوین تتر برای خرید و فروش نفت استفاده کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =