اخبار ارزهای دیجیتال

بحران بانکی ایالات متحده آمریکا؛ فرصتی برای اثبات کارآمدی اکوسیستم کریپتو

در گزارشی که JPMorgan منتشر کرده، به این نکته اشاره شده است که بیت‌کوین در کنار طلا رشد کرده است زیرا هر دو به عنوان مانعی برای یک سناریوی فاجعه‌بار در نظر گرفته می‌شوند.

جی‌پی‌مورگان (JPM) هفته گذشته در گزارشی تحقیقاتی اعلام کرد علی‌رغم مشکلات اخیر نظارتی، قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال در ماه گذشته به شدت افزایش یافته است و در میان بیت‌کوین (BTC) عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته است.

این بانک اشاره می‌کند که بیت‌کوین، بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار، همزمان با طلا افزایش قیمت داشته است زیرا هر دوی این دارایی‌ها به عنوان مانعی برای یک “سناریوی فاجعه‌بار” در نظر گرفته می‌شوند.

تحلیلگران به رهبری Nikolaos Panigirtzoglou نوشته‌اند که مشکلات اخیر در بخش بانکی همچنین “نقاط ضعف سیستم مالی سنتی را نشان داد، زیرا عدم تطابق سررسید بانک مستعد خطرات بانکی است”

در این گزارش آمده است:

بحران بانکی ایالات متحده آمریکا و تغییر شدید سپرده‌های بانکی به وجوه بازار پول ایالات متحده، توسط حامیان کریپتو به عنوان توجیهی برای اکوسیستم رمزارزها به حساب می‌آید.

در این یادداشت آمده است که بیت‌کوین از راه‌اندازی دو ماه پیش بیت‌کوین Ordinals نیز سود برده است. برخی معتقدند این اتفاق موجب افزایش کارمزد تراکنش‌ها خواهد شد و همچنین درآمد استخراج‌کنندگان را نیز افزایش می‌دهد.   

جی‌پی مورگان می‌گوید مهم‌ترین حمایت از بیت‌کوین ناشی از افزایش تمرکز سرمایه‌گذاران بر رویداد نصف‌شدن سال آینده که برای آوریل ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است می‌باشد. زمانی که پاداش‌های استخراج به نصف کاهش می‌یابد.

این اتفاق به طور مکانیکی هزینه‌ی تولید بیت‌کوین را دو برابر کرده و به حدود 40000 دلار می‌رساند و موجب ایجاد یک اثر روانی مثبت می‌گردد، زیرا از نظر تاریخی، هزینه‌ی تولید بیت‌کوین به عنوان یک مرز موثر برای قیمت آن عمل کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شش =