اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

تتر در سه ماه گذشته ۱۰ میلیارد دلار USDT ضرب کرده است

شرکت تتر در سه ماه قبل ۱۰ میلیارد USDT ضرب کرده و ارزش کل بازار آن به ۹۴ میلیارد دلار رسیده است.

خلاصهٔ خبر

  • با ضرب ۱۰ میلیارد دلار USDT جدید، ارزش کل بازار این استیبل کوین به ۱۰۰ میلیارد دلار نزدیک شده است.
  • بنیاد تتر در حال حاضر ۶۶٬۴۰۰ بیت کوین دارد و یازدهمین هولدر نهادی آن محسوب می‌شود. 

ارزش کل بازار تتر (USDT) یا مارکت کپ (Market Cap) آن، در سه ماه قبل ۱۰ میلیارد دلار رشد کرده و به نزدیکی ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. طبق داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko)، مارکت کپ این استیبل کوین در حال حاضر در بالای ۹۴ میلیارد دلار قرار دارد. این در حالی است که مارکت کپ آن در اواسط اکتبر ۲۰۲۳ (مهر) تنها ۸۴ میلیارد دلار بود.

دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) اخیراً اعلام کرده بود که بیشترین کاربرد USDT در آسیای شرقی و جنوب شرقی این قاره است؛ چون مجرمان آن مناطق با استفاده از این استیبل کوین و بلاک چین ترون علاوه بر پنهان کردن هویت و کاهش هزینه‌های خود ثبات مالی موردنیازشان را به دست می‌آورند.

با وجود این، تتر شدیداً ادعاهای UNODC را رد کرد و باز هم تاکید کرد که به خاطر فناوری بلاک چین می‌تواند تمام تراکنش‌های USDT را پیگیری کند و به همکاری خود با قانون‌گذاران مختلف برای کشف مجرمان ادامه می‌دهد.

تتر اخیراً بیت کوین‌های زیادی را هم خریداری کرده و طبق داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، ذخایر ۱.۶ میلیارد دلاری آن در آگوست ۲۰۲۳ (مرداد) به ۲.۸ میلیارد دلار رسیده است. ​​کی یانگ جو (Ki Young Ju)، بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم کریپتوکوانت، اعلام کرده است که این شرکت به عنوان یازدهمین هولدر نهادی BTC نزدیک به ۶۶٬۴۰۰ بیت کوین دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =