تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته دوم شهریور؛ چه ارزهایی برای صعود آماده‌اند؟

بازار ارزهای دیجیتال همواره در حال تغییر است و به روز بودن در این بازار، اصل اول موفقیت برای شما خواهد بود.

تحلیلی که در ادامه می‌خوانید، تحلیل تکنیکال سه ارز از بازار است که بر اساس معیارها و بررسی انجام‌شده در آن‌ها، شرایط و ویژگی‌های خاصی از دیدگاه این سبک خاص از تحلیل بازار دارند و امیدوارکننده به نظر می‌رسند. با بهره‌گیری از شاخص‌ها و ابزارهای موجود در سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال، هدف ما ارائهٔ دیدگاه جامعی نسبت به شرایط تکنیکالی این ارزهای منتخب بوده که منجر به شناسایی فرصت‌ها شده و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری در بین خوانندگان ایجاد کند. در ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

کلیدی‌ترین مقاومتی که گاوها باید به آن غلبه کنند

طبق داده‌های ابزار CoinMarketCap در طول چند روز گذشته شاهد افزایش نوسانات قیمت‌ها در بازار و رشد آن‌ها بودیم. با پیروزی صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale) در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحدهٔ آمریکا (SEC)، قیمت ارز BTC و به دنبال آن آلت کوین‌ها جهشی ناگهانی را تجربه کردند. البته این حرکت رو به بالای قیمت، عمری طولانی نداشت و قیمت بار دیگر به سطوح اولیهٔ خود پس از ریزش سنگین دو هفتهٔ گذشته بازگشت؛ دلیل آن هم را هم می‌توان به تعویق تصمیم‌گیری‌های این کمیسیون در رابطه با تمام صندوق‌های قابل‌معاملهٔ بیت کوین (ETF) مرتبط ساخت.

در تحلیل تکنیکال ۲۸ مرداد، اشاره به هدف بعدی قیمت و حرکت آن تا ناحیهٔ مقاومتی ۲۸,۱۰۰ الی ۲۸,۹۰۰ دلار کردیم. با مقایسه حرکات قیمت از این تاریخ تا وضعیت فعلی، می‌توان دید که بیت کوین با چه دقتی مطابق تحلیل قبلی حرکت کرد و بعد از برخورد به این ناحیهٔ مقاومتی و ثبت سقف ۲۸,۱۴۳ دلاری به سمت پایین چرخیده است.

بررسی حرکات قیمت از تحلیل تکنیکال ۲۸ مرداد تا وضعیت فعلی در قیمت بیت کوین
بررسی حرکات قیمت از تحلیل تکنیکال ۲۸ مرداد تا وضعیت فعلی در قیمت بیت کوین

همچنین در واچ لیست هفتهٔ گذشته به نکته‌ی خیلی مهمی اشاره کردیم؛ دیدیم که قیمت در تایم فریم هفتگی به زیر میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ دوره (منحنی آبی در نمودار) رفته است. همچنین گفتیم که شکست قیمت به زیر چنین میانگینی در این تایم فریم نشانهٔ خوبی برای حرکات آتی قیمت در آینده نخواهد بود و این کار گاوهای بازار را سخت خواهد کرد. تنها با حرکت قیمت به بالای این مقاومت و آزمودن آن، می‌توان انتظار حرکات صعودی رونددار و بیشتری را از قیمت داشت. اگر یک بار دیگر به نمودار هفتگی بیت کوین در کنار این میانگین متحرک توجه کنید، متوجه درگیری قیمت طی هفته گذشته با این مقاومت دینامیک خواهید شد. در واچ لیست قبلی به اهمیت و قدرت این میانگین متحرک نیز اشاره کردیم. 

برخورد و واکنش قیمت به میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ دوره در قیمت بیت کوین طی هفتهٔ گذشته
برخورد و واکنش قیمت به میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ دوره در قیمت بیت کوین طی هفتهٔ گذشته

با همهٔ این تفاسیر قیمت بیت کوین همچنان در یک رِنج معاملاتی به حرکات خود ادامه خواهد داد و در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان چندین ارز را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند شناسایی کرد. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده  و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. این سه رمز ارز در صرافی نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند.

شیبا اینو (Shib/USDT)

توکن شیبا اینو در تایم فریم روزانه در محدودهٔ اصلاحی ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی خود قرار گرفته و همچنین به خط روند صعودی خود برخورد کرده است. شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز در این تایم فریم به خط روند نزولی خود پولبک کرده است. این عوامل احتمال رشد قیمت این توکن را در آینده کوتاه مدت افزایش می‌دهد.

نمودار قیمت توکن شیبا در تایم فریم روزانه

آپتاس (APT/USDT)

توکن آپتاس بر روی ناحیهٔ حمایتی مهمی در تایم فریم روزانه قرار گرفته و واگرایی مثبت بر روی مکدی در این تایم فریم، نشان از حرکت احتمالی مثبت قیمت در کوتاه مدت خواهد داشت. توالی‌ واگرایی‌های مثبت بر روی اندیکاتور مکدی در تایم فریم چهارساعته نیز گواهی بر این موضوع است. شکست خط روند نزولی منفی و پولبک به این خط، تأییدیه بعدی و نقطه مناسب ورود به معامله فراهم خواهد کرد.

نمودار قیمت توکن اپتاس در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت توکن اپتاس در تایم فریم چهارساعته

چین لینک (LINK/USDT)

قیمت توکن چین لینک در یک باکس قیمتی بلند مدت در تایم فریم روزانه محصور مانده است. واکنش‌ها به سقف و کف این محدودهٔ معاملاتی قابل توجه است. احتمال حرکت قیمت به سمت مقاومت خط روند نزولی وجود دارد، اما تأییدیه نهایی مبنی بر حرکت احتمالی قیمت تا سقف کانال، بعد از شکست پرقدرت این خط و تثبیت در بالای آن دریافت خواهد شد. 

نمودار قیمت توکن چین لینک در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن چین لینک در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =