شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته سوم شهریور؛ بلاتکلیفی بازار به نفع کدام تمام خواهد شد؛ خرس‌ها یا گاوها؟

بازار ارزهای دیجیتال همواره در حال تغییر است و به روز بودن در این بازار، اصل اول موفقیت برای شما خواهد بود.

تحلیلی که در ادامه می‌خوانید، تحلیل تکنیکال چهار ارز از بازار است که بر اساس معیارها و بررسی انجام‌شده در آن‌ها، شرایط و ویژگی‌های خاصی از دیدگاه این سبک خاص از تحلیل بازار دارند و امیدوارکننده به نظر می‌رسند. با بهره‌گیری از شاخص‌ها و ابزارهای موجود در سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال، هدف ما ارائهٔ دیدگاه جامعی نسبت به شرایط تکنیکالی این ارزهای منتخب بوده که منجر به شناسایی فرصت‌ها شده و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری در بین خوانندگان ایجاد کند. در ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

چه عواملی روند نزولی را در بازار تقویت می‌کنند؟

در واچ لیست هفتهٔ گذشته به حرکت صعودی قیمت تا میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ دوره در تایم فریم هفتگی با افزایش نوسانات اشاره کردیم؛ همچنین در واچ لیست هفتهٔ اول شهریور، این سطح دینامیک را به عنوان کلیدی‌ترین مقاومت موجود در مسیر فعلی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت و احتمال کشیده‌شدن قیمت به سمت آن بررسی کردیم که در بازهٔ دو هفتهٔ اخیر، این حرکت صعودی به سرعت رخ داد و بار دیگر قیمت به سمت سطوح پایین‌تر اولیه رجوع کرد. 

طبق داده‌های ابزار CoinMarketCap، قیمت بیت کوین از هفتهٔ گذشته، همچنان نوسانات ضعیفی (کمتر از ۱ درصد) تا وضعیت فعلی داشته و در نزدیکی کف خود در دسامبر سال ۲۰۲۲ به سر می‌برد. در این میان عموماً آلت کوین‌ها با سطوح مقاومتی بالاسر خود درگیر هستند و نشانه‌هایی مبنی بر حرکت صعودی و پرقدرت قیمت در آن‌ها یافت نمی‌شود. با این حال گروهی از آلت کوین‌ها هستند که در میان این سردرگمی میان معامله‌گران، به صورت بالقوه توانایی حرکت صعودی بیشتری در کوتاه مدت از خود نشان می‌دهند که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

در کنار تحلیل و بررسی بازار بر مبنای تکنیکال، چندین عامل بنیادی نیز وجود دارند که ممکن است روند نزولی‌ قیمت‌ها را در بازار تقویت کرده و تأثیری منفی بر روی بازار رمزارزها در ماه‌های آخر منتهی به سال جدید میلادی داشته باشند. روند نرخ بهره در ایالات متحده، تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری و تورم از جملهٔ این موارد هستند. پیش‌بینی کاهش نرخ تورم، فاصلهٔ سه درصدی میان تولید ناخالص ملی (GDP) و درآمد ناخالص ملی (GDI) و رکود تورمی که به طور مستقیم بر بازارهای پرریسک تأثیرگذار هستند، از جملهٔ مواردی هستند که از منظر دیدگاه کلان، ادامهٔ روند نزولی قیمت را تأیید می‌کنند.

 با تمامی این تفاسیر ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان چهار ارز را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، شناسایی کرد. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. این سه رمزارز در صرافی نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند.

سولانا (SOL/USDT)

توکن سولانا در تایم فریم روزانه در ناحیهٔ حمایتی کلیدیِ بین ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچیِ موج قبلی خود ایستاده است. اعتبار کانال فرضی ترسیم‌شده با توجه به برخوردها به میدچنل نیز می‌تواند نشانهٔ دیگری مبنی آمادگی صعود برای این ارز بدهد. با شکست، تثبیت و پولبک قیمت در بالای خط روند نزولی می‌توان به ورود به معاملهٔ خرید فکر کرد؛ البته شکست خط روند نزولی شاخص قدرت نسبی (RSI) در این تایم فریم، گویا زودتر در حال هشداردادن است.

نمودار قیمت توکن سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن سولانا در تایم فریم روزانه

اسموث لاو پوشن(SLP/USDT)

توکن SLP در تایم فریم روزانه بر روی حمایت سطح ۱.۶۱۸ درصد فیبوناچی گسترشی موج قبلی خود قرار گرفته است. با توجه به این موضوع و واگرایی مثبت در این تایم فریم بر روی اندیکاتور مکدی می‌توان انتظار حرکات صعودی را از قیمت داشت. شکست خط روند نزولی اولین نشانهٔ تأیید حرکات صعودی بعدی قیمت خواهد بود.

نمودار قیمت توکن اسموث لاو پوشن در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن اسموث لاو پوشن در تایم فریم روزانه

استلار (XLM/USDT)

توکن استلار به سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد اصلاحی خود در تایم فریم روزانه واکنش خوبی نشان داده و به خط روند نزولی خود حمله کرده است. واگرایی مخفی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی نشان از احتمال ادامهٔ حرکات صعودی خواهد بود که با نقض خط روند نزولی و تثبیت در بالای آن، این احتمالات قوت خواهند گرفت.

نمودار قیمت توکن استلار در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن استلار در تایم فریم روزانه

بایننس کوین(BNB/USDT)

توکن بایننس کوین در تایم فریم روزانه، الگوی هارمونیک کوسه صعودی خود را تکمیل کرده است؛ می‌دانیم که بعد از تشکیل این الگو در این تایم فریم احتمال حرکات صعودی قیمت بالا خواهد بود. واگرایی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی نیز می‌تواند مهر تأییدی بر حرکات صعودی احتمالی قیمت در کوتاه مدت باشد.

نمودار قیمت بایننس کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بایننس کوین در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =