تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

چرا قیمت سولانا افزایش یافته است؟

قیمت سولانا در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ درصد رشد کرده و معامله‌گران امیدوارند که رالی آن تا محدوده ۲۰۵ دلار و یا حتی ۲۵۰ دلار ادامه داشته باشد.

خلاصه تحلیل

  • به نظر می‌رسد رشد میم کوین‌های مبتنی بر سولانا و همچنین شبکه آن، به رشد قیمت و دامیننس SOL کمک کرده است.
  • سولانا در ادامه می‌تواند به محدوده ۲۰۵ دلار و یا حتی ۲۵۰ دلار برسد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت سولانا حدود ۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته رشد کرد و عملکرد بهتری در مقایسه با بیت کوین و اتریوم داشت.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا

رشد میم کوین‌های مبتنی بر سولانا

به نظر می‌رسد افزایش قیمت سولانا با افزایش میم‌کوین‌های مبتنی بر آن، از جمله داگ‌ویف‌هت (WIF) و بونک (BONK) همزمان بوده است. به عبارت دقیق‌تر ارزش WIF و BONK به ترتیب در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۴ درصد و ۱.۳ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این میم کوین‌های جدیدتر و پرریسک‌تری مثل MEW و MEME به ترتیب در همین مدت ۴۵ درصد و ۹.۵ درصد افزایش یافته‌اند.

رشد میم کوین‌های مبتنی بر سولانا
رشد میم کوین‌های مبتنی بر سولانا

خریداران سولانا در هفته‌های گذشته به راه‌اندازی میم کوین‌های مذکور واکنش مثبتی نشان داده‌اند. داده‌های موسسه‌ فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeto) هم تایید می‌کنند که این توکن‌ها رابطه‌ی قوی با شبکه‌های بومی خود دارند.

به طور کلی میم کوین‌ها می‌توانند توجه سفته‌بازهای بازار ارزهای دیجیتال را به توکن‌های بومی شبکه‌ بلاک چینی خود جلب کنند. صرافی بایننس هم به همین خاطر مسابقه جدیدی را برای راه‌اندازی میم کوین‌های جدید در بایننس چین راه‌اندازی کرده و به برندگان خود تا ۱ میلیون دلار پاداش می‌دهد.

به همین خاطر رشد میم کوین‌های مبتنی بر سولانا به رشد ارزش کل سرمایه قفل‌شده در آن (TVL) کمک کرده است. به عبارت دقیق‌تر TVL سولانا در سال ۲۰۲۴ حدود ۷۰ درصد رشد کرده و در ۳ آوریل (۱۵ فروردین ) به ۲۳.۷۸ میلیون SOL رسیده است.

ارزش کل سرمایه قفل‌شده شبکه سولانا
ارزش کل سرمایه قفل‌شده شبکه سولانا

رشد دامیننس سولانا

رشد سولانا در چند ساعت گذشته، باعث شد دامیننس آن افزایش یابد. به عبارت دیگر دامیننس سولانا (SOL.D) که مارکت کپ SOL را در برابر مارکت کپ بازار ارزهای دیجیتال اندازه‌گیری می‌کند، در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) ۳.۹۵ درصد افزایش یافته است. این شاخص در سال جاری تاکنون ۲۸ درصد رشد کرده و از چرخه صعودی سولانا حمایت کرده است.

دامیننس سولانا
دامیننس سولانا

گزارش‌های وب سایت کوین‌شیرز (CoinShares) هم نشان می‌دهد که جریان ورودی محصولات مبتنی بر سولانا در ماه مارس (اسفند) به حدود ۲۵ میلیون دلار رسید. این در حالی است که محصولات مبتنی بر اتریوم در همین مدت ۶۷.۲ میلیون دلار سرمایه را از دست دادند.

جریان ورود و خروج سرمایه محصولات مبتنی بر ارزهای دیجیتال در یک هفته، یک ماه و یک هفته گذشته
جریان ورود و خروج سرمایه محصولات مبتنی بر ارزهای دیجیتال در یک هفته، یک ماه و یک هفته گذشته

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

از نظر تکنیکال، قیمت سولانا بعد از رسیدن به حمایت الگوی مثلث صعودی آن رشد کرده است. اگر فشار خرید سولانا ادامه داشته باشد، این ارز دیجیتال در ادامه می‌تواند تا محدوده ۲۰۵ دلار رشد کند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا

اگر SOL از مقاومت ۲۰۵ دلار عبور کند، در ادامه می‌تواند با رشدی ۳۵ درصدی به محدوده ۲۵۰ دلار برسد. در غیر این صورت، قیمت سولانا ممکن است برای مدت بیشتری در مثلث صعودی خود تثبیت شود و تا محدوده ۱۷۵ دلار کاهش یابد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهارده =