شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

آیا ریپل می‌تواند از مقاومت ۰.۷۴ دلار عبور کند؟ بررسی تحلیل تکنیکال XRP

قیمت ریپل در روز قبل برای دومین بار در ۵ ماه گذشته به سطح ۰.۷۴ دلار برخورد کرد و نتوانست از آن عبور کند. تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که یک مقاومت مهم در این ناحیه وجود دارد و اگر ریپل بتواند از آن عبور کند، ممکن است تا محدوده ۱ دلار افزایش یابد.

خلاصه تحلیل

  • ریپل با استفاده از ۳ حمایت مهم خود در نزدیکی ۰.۵۸ دلار رشد کرده است.
  • اگر XRP نتواند از مقاومت ۰.۷۴ دلار عبور کند، ممکن است تا سطح ۰.۵۰ دلار کاهش یابد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت ریپل در روز گذشته افزایش یافت و تقریباً با رشدی ۱۲ درصدی به ۰.۷ دلار رسید. البته این ارز دیجیتال در روز گذشته توانست به محدوده ۰.۷۴ دلار هم برسد که بالاترین سطح آن از نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) محسوب می‌شود.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP

به نظر می‌رسد رشد ریپل با نهنگ‌های بازار ارزهای دیجیتال در ارتباط بوده است. طبق داده‌های وب است وال الرت (Whale Alert)، یک نهنگ ناشناس در ۸ مارس (۱۸ اسفند) ۳۰۰ میلیون توکن XRP را از بایننس خارج کرده است. ارزش این توکن‌ها در زمان انتقال به ۱۸۷.۱۳ میلیون دلار می‌رسید.

توییت وال الرت درباره نهنگ ریپل
توییت وال الرت درباره نهنگ ریپل

داده‌های وب سایت مساری (Messari) هم نشان می‌دهد که تعداد برداشت‌های ۱۸ تا ۱۹ میلیون دلاری ریپل پس از تراکنش نهنگ مذکور افزایش یافته‌ است. این امر نشان می‌دهد آدرس‌هایی با موجودی بیش از ۱ میلیون XRP به رشد آن امیدوار بودند و توکن‌های خود را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند.

تراکنش‌های بزرگ ریپل
تراکنش‌های بزرگ ریپل

یک نکته مهم در تحلیل تکنیکال ریپل این بود که روند آن در برابر بیت کوین (XRP/BTC) بعد از سقوط به محدوده ۰.۰۰۰۰۰۸۵۹ دلار، بیش از ۱۲ درصد رشد کرد. این امر نشان می‌دهد که برخی از معامله‌گران در حال خروج از بازار بیت کوین و سرمایه‌گذاری در آلت کوین‌هایی هستند که پتانسیل بیشتری در کوتاه‌مدت دارند.

نمودار XRP/BTC
نمودار XRP/BTC

شایان ذکر است که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین در تایم فریم روزانه هم در ناحیه اشباع خرید قرار دارد. این در حالی است که RSI ریپل در محدوده خنثی ۳۰ الی ۷۰ باقی مانده است. این مسئله از نظر تکنیکال نشان می‌دهد که XRP در مقایسه با بیت کوین فضای بیشتری برای رشد دارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

از نظر تحلیل تکنیکال، XRP با استفاده از حمایت ناحیه ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۵۹ دلار (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۰.۴۶ دلار تا سقف ۰.۸۲ دلار)، حمایت میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (موج آبی رنگ در تصویر پایین) در ۰.۵۸ دلار و همچنین حمایت خط روند صعودی خود (خط روند سیاه رنگ در تصویر پایین) رشد کرده است. این اتفاق تقریباً در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) هم برای ریپل رخ داده بود.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت XRP

در ادامه ریپل باید از خط روند مقاومت خود (خط روند نزولی سیاه رنگ در تصویر پایین) عبور کند تا بتواند به هدف ۱ دلاری‌اش برسد. با این حال اگر XRP موفق نشود، در ادامه ممکن است تا سطح ۰.۵۰ دلار کاهش یابد. در این سناریوی نزولی، هدف ریپل در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته‌ای (موج قرمز رنگ در تصویر پایین) و میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای (موج آبی رنگ در تصویر پایین) قرار دارد.

نمودار قیمت ریپل
نمودار هفتگی قیمت ریپل

مطالب تحلیلی منتشرشده در نوبیتکس صرفا جنبهٔ آموزشی و ارائهٔ اطلاعات دارد و به هیچ‌ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری و سیگنال خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و کاربر موظف است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه و تحلیل شخصی خود در رابطه با دارایی موردنظر را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + شانزده =