اخبار ارزهای دیجیتال

ماجرای ضرر 180 هزار پوندی در کلاهبرداری کریپتویی

زنی از نورفولک با پر کردن یک فرم آنلاین، 180000 پوند دارایی را در یک کلاهبرداری ارزهای دیجیتال از دست داد. این حادثه بر خطرات کلاهبرداری‌های فرم تماس تأکید می‌کند؛ جایی که کلاهبرداران برای سرقت دارایی‌ها دست به جلب اعتماد کاربران می‌زنند.

خلاصه‌ی خبر

  • یک زن در نورفولک قربانی کلاهبرداری سرمایه‌گذاری فرم تماس شد.
  • کلاهبردار در طول شش ماه با قربانی رابطه‌ی نزدیک برقرار کرد.
  • ضررهای ناشی از کلاهبرداری کریپتو بین سال‌های 2018 و 2021 افزایش چشمگیری داشته است.

کلاهبرداری 180 هزار پوندی در دنیای کریپتو

ضرر 180 هزار پوندی یک زن نورفولک یک یادآوری آشکار از خطرات موجود در دنیای ارزهای دیجیتال است. کلاهبرداری از طریق فرم تماس، منجر به ضرر شدید مالی او شد. در این نوع کلاهبرداری، مجرمان سایبری تبلیغاتی را در موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند و از افراد می‌خواهند تا فرم استعلام را تکمیل کنند. هدف اولیه برقراری ارتباط با قربانی با استفاده از فرم است.

از خود در برابر کلاهبرداری‌ها محافظت کنید

برای اینکه قربانی چنین کلاهبرداری‌هایی نشوید، احتیاط کنید. در مورد پروژه‌ها و شرکت‌های رمزارز به طور کامل تحقیق کنید. درخواست‌ برای کلیدهای خصوصی یا پول را نادیده بگیرید و به تایید افراد مشهور یا تاکتیک‌های فروش با فشار بالا اعتماد نکنید. مراقب پیوست‌های ایمیل‌های ناشناخته باشید و هرگز به هیچ دستگاهی دسترسی از راه دور ندهید. هنگام در نظر گرفتن سرمایه‌گذاری از خانواده و دوستان مورد اعتماد خود مشورت بگیرید.

افزایش 60 برابری تلفات

از آن‌جایی که کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش هستند، هوشیاری بسیار حائز اهمیت است. طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال، فعالیت غیرقانونی رمزارزها تنها 0.2% از تراکنش‌ها را در سال 2022 به خود اختصاص داد، اما ضررهای ناشی از این نوع کلاهبرداری به طور چشمگیری افزایش یافته و از سال 2018 تا 2021 به 60 برابر رسیده است. این امر بر تمرکز بی‌وقفه‌ی کلاهبرداران بر دارایی‌های دیجیتال و نیاز به احتیاط مداوم تأکید می‌کند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =