اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

ارتقای پروتکل ۲۰ شبکه استلار به تعویق افتاد؛ واکنش XLM چه بود؟

بنیاد توسعه استلار (SDF) قصد دارد ارتقای پروتکل ۲۰ (Protocol 20) را به تعویق بیندازد. این تصمیم پس از بررسی با توسعه‌دهندگان و سایر فعالان اکوسیستم استلار گرفته شده است.

خلاصهٔ خبر

  • SDF اعتبارسنج‌های خود را تشویق کرده است تا جلوی ارتقای پروتکل ۲۰ را بگیرند. 
  • این ارتقا قرار بود در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) انجام شود.

بنیاد توسعه استلار در روز شنبه از اعتبارسنج‌های خود خواست ارتقای پروتکل ۲۰ را به تعویق بیندازند. ارتقای پروتکل ۲۰ قراردادهای هوشمند را به شبکه استلار اضافه می‌کند و SDF می‌خواهد اطمینان حاصل کند که همه اعضای جامعه استلار (از جمله توسعه‌دهندگان آن) کاملاً آماده هستند.

SDF در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) متوجه شد که باگ مهمی در نسخه 20.1.0 نرم‌افزار استلار کور (Stellar Core) وجود دارد. این باگ روی برنامه‌ها و سرویس‌هایی تاثیر می‌گذارد که بعد از ارتقای پروتکل ۲۰ از تراکنش‌های جدیدی به اسم «Soroban» استفاده می‌کنند. 

SDF تاکید کرد که این باگ ریسک زیادی ندارد اما بعد از مشورت با توسعه‌دهندگان استلار به این نتیجه رسیده است که ارتقای پروتکل ۲۰ باید به تعویق بیفتد. بنیاد مذکور خاطرنشان کرد:

ارتقای شبکه کاری نیست که SDF به تنهایی انجام دهد. ما برای تصمیم‌گیری در مورد اجرای ارتقای استلار با توسعه‌دهندگان آن صحبت کرده‌ایم و اعضای جامعه XLM را هم تشویق می‌کنیم تا در این بحث‌ها مشارکت کنند.

حال اعتبارسنج‌های استلار باید درباره پروتکل ۲۰ تصمیم‌گیری کنند. آن‌ها با دو گزینه اصلی روبه‌رو هستند: اگر تعداد رای‌ها به حد نصاب برسد، ارتقاء پروتکل ۲۰ انجام می‌شود و اگر به حد نصاب نرسد، پروتکل ۱۹ حفظ می‌شود. 

اعتبارسنج‌هایی که می‌خواهند قابلیت رای‌دهی خود را غیرفعال کنند، می‌توانند این کار را با استفاده از یک گزینه‌ خاص در استلار کور انجام دهند. توکن XLM واکنش قابل‌توجهی به این خبر نشان نداد و با اصلاحی ۱ درصدی در محدوده ۰.۱۱ دلار باقی ماند.

مارکت کپ استلار با عرضه در گردش ۲۸ میلیارد XLM، به ۳.۲۹ میلیارد دلار می‌رسد. علی‌رغم اهمیت ارتقای پروتکل ۲۰ و بحث‌های مربوط به آن، قیمت XLM نسبتاً ثبات مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =