sushi swap

sushi

سوشی سواپ

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- sushi
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- sushi
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
سوشی سواپ

سوشی سواپ چیست؟ با یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های غیرمتمرکز آشنا شوید

سوشی سواپ یک برنامه غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین اتریوم است که می‌توان با استفاده از آن توکن‌های اتریومی را مبادله کرد. در واقع سوشی سواپ یک دکس (DEX) یا صرافی غیرمتمرکز است که با فورک شدن از صرافی یونی سواپ ایجاد شده است. توکن بومی این صرافی «Sushi» است که با استاندارد ERC-20‌ در بلاک چین اتریوم ایجاد شده است.

امکانات سوشی سواپ به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز

برخلاف صرافی‌های متمرکز که از دفترچه سفارشات برای پر کردن اوردرها استفاده می‌کنند؛ سوشی سواپ با استفاده از مکانیزم بازارساز خودکار معاملات را مچ می‌کند. نقدینگی معاملات توسط استخرهای نقدینگی تامین می‌شود و کاربرانی که برای این استخرها تامین نقدینگی می‌کنند، بخشی از سود معاملات را دریافت می‌کنند.

همچنین سوشی سواپ پلتفرمی برای قرض دادن و وام گرفتن دارایی‌‌های دیجیتال است. کاربران می‌توانند رمزارزهای خود را در این پلتفرم سپرده‌گذاری کنند تا کاربران دیگر این دارایی‌های را قرض گرفته و در ازای آن سود پرداخت کنند. همچنین هر کاربر می‌تواند با سپردن وثیقه، از سوشی سواپ وام دریافت کند.

برخلاف صرافی‌های متمرکز مانند صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس، برای استفاده از صرافی سوشی سواپ نیازی به ثبت‌نام و احراز هویت نیست و کاربران می‌توانند صرفا با وصل کردن یک کیف پول، از این صرافی استفاده کنند. در زمان استفاده از این صرافی‌ هم کنترل تمام دارایی‌ها (به جز وثیقه‌های سپرده‌شده) در اختیار کاربر است و هیچ رمزارزی به کیف پول صرافی واریز نمی‌شود.

خرید و فروش ارز سوشی سواپ

برای خرید و فروش ارز دیجیتال Sushi می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش سوشی سواپ در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز سوشی سواپ از نوبیتکس

برای خرید سوشی سواپ از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز Sushi Swap باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز دیجیتال اتریوم، رمزارز یونی سواپ، تتر و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید SushiSwap در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز سوشی سواپ:

خرید ارز SushiSwap در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید SUSHI در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش SUSHI در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال Sushi باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز سوشی سواپ در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید سوشی سواپ از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز SushiSwap در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

مروری بر قیمت سوشی سواپ 

خرید و فروش سوشی سواپ در صرافی‌ها از سپتامبر ۲۰۲۰ با قیمت ۳ دلار شروع شد. قیمت این توکن در ماه می ۲۰۲۱ به اوج تاریخی خود، یعنی ۲۱ دلار رسید.

عرضه کلی سوشی سواپ ۲۵۰ میلیون واحد است که تاکنون ۲۲۲ میلیون واحد از این توکن‌ها به بازار عرضه شده‌اند.

بهترین کیف پول‌های توکن SUSHI؛ چگونه سوشی سواپ را نگهداری کنیم؟

همان طور که گفته شد، سوشی یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای Sushi هم قابل‌استفاده است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز SushiSwap هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز سوشی سواپ هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای Sushi باشند.

آینده قیمت SusiSwap چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

پلتفرم سوشی سواپ در چند زنجیره فعالیت می‌کند. اما بلاک چین اصلی آن اتریوم است، به همین دلیل تغییرات، به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های شبکهٔ اتریوم بیشترین تاثیر را بر سوشی سواپ خواهد داشت. در حال حاضر موردانتظارترین به‌روزرسانی اتریوم شاردینگ است. از آنجا که انتظار می‌رود شاردینگ کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم را به طرز محسوسی کاهش دهد، می‌توان انتظار داشت که این به‌روزرسانی به افزایش کارایی سوشی سواپ و افزایش قیمت توکن آن کمک کند.

ویژگی‌های SushiSwap

مانند تمام صرافی‌های غیرمتمرکز، برای استفاده از سوشی سواپ نیازی به ارائه اطلاعات هویتی و احراز هویت نیست. همچنین سوشی سواپ توسط هیچ نهاد متمرکزی اداره نمی‌شود و عملکرد آن به‌صورت غیرمتمرکز است.

اکثر کوین‌هایی که در سوشی سواپ معامله می‌شوند، نقدینگی بالایی دارند و سفارشات با سرعت زیاد و اسلیپیج (لغزش) کم مچ می‌شوند. وجود این ویژگی‌ها سوشی سواپ را به صرافی محبوبی در میان تریدرها تبدیل کرده است.

مزایای خرید و فروش SushiSwap از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله SushiSwap در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • نگهداری سرد دارایی کاربران این پلتفرم باعث شده خطر هک و از دست رفتن دارایی در این پلتفرم به صفر برسد.
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است.
سوالات متداول

سوالات متداول

سوشی سواپ چیست؟

سوشی سواپ یک دکس (DEX) یا صرافی غیرمتمرکز است که با فورک شدن از صرافی یونی سواپ ایجاد شده است.

آینده SUSHI چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

تغییرات، به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های شبکهٔ اتریوم بیشترین تاثیر را بر سوشی سواپ خواهد داشت بنابراین می‌توان انتظار داشت که به‌روزرسانی‌های شبکه اتریوم به افزایش کارایی سوشی سواپ و همچنین افزایش قیمت توکن آن کمک کند.

قیمت ارز سوشی در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار سوشی سواپ می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد ارز دیجیتال سوشی سواپ در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.