api3

api3

ای پی آی 3

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- USDT
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- IRT
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
ای پی آی 3

ارز API3‌ چیست؟

پلتفرم ای پی آی ۳ یک «اوراکل» است که اطلاعات خارج از بلاک چین را وارد زنجیرهٔ اتریوم می‌کند. این اطلاعات کاربرد زیادی در حوزه دیفای یا اقتصاد غیرمتمرکز دارد. درواقع در دیفای از دو دسته از اطلاعات استفاده می‌شود؛ اطلاعات درون‌زنجیره‌ای مانند داده‌های مربوط به تراکنش‌ها و اطلاعات برون‌زنجیره‌ای مانند داده‌های مربوط به قیمت توکن‌ها. 

 

اطلاعات درون‌زنجیره‌ای همان طور که از نامشان پیداست در بلاک چین تولید می‌شوند و کاملا معتبر و قابل‌اتکا هستند؛ اما اطلاعاتی که از بیرون، بلاک چین وارد آن می‌شوند، باید صحت‌سنجی شوند تا اطلاعات نادرست وارد حوزه دیفای نشود. 

 

«اوراکل‌ها» این نقش را بر عهده دارند و اطلاعات بیرونی را بعد از صحت‌سنجی و تایید وارد بلاک چین می‌کنند. چین لینک اولین اوراکل اتریومی بود که نقش چشمگیری در گسترش دیفای ایفا کرد؛ اما API3 به وجود آمد تا از APIهای غیرمتمرکز برای وارد کردن داده به بلاک چین استفاده کند. ای پی آی کوتاه‌شده عبارت رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار است که برای دریافت داده از پلتفرم‌های مختلف از آن استفاده می‌شود.

خرید و فروش ارز API3

برای خرید و فروش ارز دیجیتال API3 می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش API3 در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز ای پی آی ۳ از نوبیتکس

برای خرید API3 از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز ای پی آی ۳ باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال API3 یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز دیجیتال اتریوم، چین لینک، تتر و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز دیجیتال ای پی آی ۳ در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز API3:

خرید ارز ای پی آی ۳ در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید API3 در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش API3 در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال API3 در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز ای پی آی ۳ باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز API3 در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید API3 از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز ای پی آی ۳ در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز ای پی آی ۳:

معامله توکن API3 از اواخر سال ۲۰۲۰ در صرافی‌های رمزارزی با قیمت ۱.۳ دلار آغاز شد. قیمت این توکن در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ به اوج ۹.۲ دلاری رسید.

ارز API3 چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

ارز ای پی آی ۳ مشکل تامین اطلاعات مهم بیرون از بلاک چین برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را حل می‌کند. اطلاعات بیرون از زنجیره برخلاف اطلاعات درون‌زنجیره‌ای قابل اتکا نیستند و حتما باید قبل از وارد شدن به زنجیره آنها را صحت‌سنجی کرد. ای پی آی ۳ به‌عنوان یک اوراکل این وظیفه را برعهده دارد که اطلاعات صحیح را وارد بلاک چین اتریوم کرده و از ورود اطلاعات نادرست جلوگیری کند.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال ای پی آی ۳

همان طور که گفته شد، ارز ای پی آی ۳ یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای API3 هم قابل‌استفاده است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز API3 هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز API3 هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای ای پی آی ۳ باشند.

چه تعداد رمزارز API3 در گردش است؟

عرضه کلی ارز API3 در کل حدود ۱۱۹ میلیون و ۴۵ هزار واحد است که تاکنون حدود ۷۲ میلیون واحد از این توکن‌ها به بازار عرضه شده‌اند.

آینده قیمت ارز API3

به‌روزرسانی‌های اخیر اتریوم که باعث تغییر مکانیزم اجماع آن از اثبات کار به اثبات سهام شده و همچنین به‌روزرسانی موردانتظار شاردینگ که در سال ۲۰۲۳ اتفاق می‌افتد، مقیاس‌پذیری اتریوم را به شدت بهبود می‌بخشد و به این ترتیب انتظار می‌رود کاربرد اپلیکیشن‌های دیفای بر بستر اتریوم افزایش چشمگیری داشته باشد. نرم‌افزارهای دیفای نیز برای عملکرد درست به اوراکل‌هایی مانند API3 نیاز دارند. پس می‌توان انتظار داشت مجموعه این اتفاقات به افزایش محبوبیت و قیمت این ارز منجر شود.

مزایای خرید و فروش ای پی آی ۳ از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله API3 در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • نگهداری سرد دارایی کاربران این پلتفرم باعث شده خطر هک و از دست رفتن دارایی در این پلتفرم به صفر برسد.
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است. سوالات متداول

سوالات متداول

پلتفرم API3 چیست؟

پلتفرم ای پی آی ۳ یک «اوراکل» است که اطلاعات خارج از بلاک چین را وارد زنجیرهٔ می‌کند.

آینده API3 چه طور پیش‌بینی می‌شود؟

قیمت ارز API3 در آینده بیش از همه چیز به روندهای کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. از طرفی، ترند صعودی کلی در بازار و افزایش قیمت بیت کوین ذاتا می‌تواند به افزایش قیمت تمام آلت کوین‌ها از جمله ای پی آی 3 منجر شود.

قیمت ارز API3 در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز API3 می‌توانید قیمت این ارز را در همین لحظه مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز API3 در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از 10 میلیون تومان 0.35 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 10 تا 50 میلیون تومان 0.3 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 50 تا 100 میلیون تومان 0.25 درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان 0.2 از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.