flare

flr

فلر

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- flr
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- flr
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
فلر

ارز دیجیتال فلر Flare

ارز Flare طراحی شده است تا قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به بلاکچین‌هایی که از این امکان برخوردار نیستند، اضافه کند. اولین بلاکچینی که ارز فلر این قابلیت را در آن پیاده‌سازی می‌کند، ریپل است. در ادامه سرمایه‌گذاری در ارز Flare و تاثیر این ارز بر بلاک چین‌هایی مانند ریپل را بررسی خواهیم کرد.

بلاکچین فلر چیست و چگونه کار می‌کند؟

شبکه فلر یک سیستم بلاکچینی لایهٔ اول سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که فرآیند اجماعِ آن با سازوکار اثبات سهام (PoS) انجام می‌شود. شبکهٔ ارز فلر با استفاده از دو پروتکل سازگار ایجاد شده است؛ متصل‌کنندهٔ حالت (State Connector) و اوراکل سری زمانی فلر (FTSO).

متصل‌کنندهٔ حالت این امکان را به ارز فلر می‌دهد که اجماع بر اطلاعات واردشده به زنجیره از بیرون بلاکچین را به‌صورت درون‌زنجیره‌ای انجام دهد. اوراکل سری زمانی هم اطلاعات خارج از بلاک چین مانند تاریخچه قیمتی ارزها را در فواصل زمانی ۳ دقیقه‌ای وارد بلاک چین Flare می‌کند. کارایی مشترک این دو پروتکل در شبکهٔ فلر باعث می‌شود این شبکه به راحتی داده‌های موردنیاز در دیفای را وارد بلاک چین‌های مختلف کند.

چرا ارز فلر ارزش دارد؟

ارز فلر به‌خاطر تلاش برای رفع چالش‌های مربوط به فرآیند اجماع، در میان پروتکل‌های دیفای پرکاربرد و محبوب است. به این دلیل که فرآیند اجماع در سیستم‌های غیرمتمرکزی مانند اتریوم سخت و هزینه‌بر است و معمولا این سیستم‌های غیرمتمرکز با ارائه پاداش (سود استیکینگ) تلاش می‌کنند کاربران خود را به شرکت در فرآیند اجماع ترغیب کنند. اما ارز فلر سعی کرده است با سیستمی از نودهای قابل‌اعتماد و با اجرای «توافق‌نامه اجماع نیمه‌متمرکز» این چالش را برطرف کند.

ارز دیجیتال فلر چیست؟

توکن بومی شبکه فلر، FLR‌ است. این توکن که قبلا اسپارک نامیده می‌شد، برای پرداخت کارمزدها در شبکه کاربرد دارد. ارز FLR را می‌توان با قفل کردن در آدرس مشخصی، به توکن رپدشدهٔ فلر یا WFLR تبدیل کرد. توکن WFLR برنامه‌پذیرتر از ارز FLR است و می‌توان آن را در برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه فلر استفاده کرد. همچنین WFLR کاربرد حاکمیتی هم دارد و دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیمات شبکه نقش داشته باشند. 

عرضه کلی ارز FLR، حدود ۱۰۰ میلیارد واحد است که تاکنون ۱۲ میلیارد واحد از این توکن‌ها وارد بازار شده است. شما می‌توانید قیمت ارز دیجیتال را در صفحه بازارهای نوبیتکس مشاهده کنید.

ایردراپ ارز فلر

فاز اول ایردراپ ارز فلر و مرحله اسنپ شات آن در اواخر سال ۲۰۲۰ انجام شد. در حال حاضر قرار است ۱۵ درصد از ایردراپ تعهد داده‌شده بین کاربران توزیع شود. نوبیتکس به همین منظور کیف پولی به کاربران خود اختصاص داده و دارایی‌های توزیع‌شده را به کاربران واجد شرایط اختصاص خواهد داد.

نحوه توزیع ۸۵ درصد باقی‌مانده از ایردراپ منوط به نتیجه رای‌گیری‌ای است که در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۳ انجام خواهد شد.

کاربران نوبیتکس که این ایردراپ را دریافت می‌کنند، می‌توانند آن را برداشت کنند؛ اما امکان مبادله ارز فلر در نوبیتکس وجود ندارد و بازار ریالی یا تتری این ارز در نوبیتکس اضافه نشده است. در عوض شما می‌توانید برای مبادله ارزهایی مانند تتر، بایننس کوین، سولانا و … به صرافی نوبیتکس مراجعه کنید.

آینده قیمت ارز فلر

قیمت فلر تا حدود زیادی به موفقیت شبکهٔ آن در تصاحب بخشی از بازار دیفای بستگی دارد. فلر در حال حاضر تلاش می‌کند این کار را با بلاک چین ریپل آغاز کند و سپس خدمات خود را به بلاک چین‌های دیگیر هم گسترش دهد. در صورت موفقیت فلر، می‌توان انتظار داشت که قیمت آن بسیار بالاتر از محدودهٔ فعلی (۰.۰۴) دلار باشد. بررسی تعدادی از کانال‌های یوتیوب متعلق به تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال نشان از خوشبینی این افراد به آیندهٔ قیمتی فلر دارد. برخی از این تحلیل‌گران قیمت ۰.۷ دلار را تا پایان سال ۲۰۲۳ برای فلر پیش‌بینی کرده‌اند. البته این اعداد صرفا تحلیل فعالان فضای کریپتو است و مسئولیت هرگونه سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها بر عهده معامله‌گر است.

مزایای خرید فلر

فلر در تعدادی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز دنیا مانند کوکوین، کراکن، بیتفینکس و … لیست شده است و همکاری‌هایی هم با صرافی‌های بزرگی مانند ای‌تورو و کوین بیس دارد. این می‌تواند نشان‌دهنده پتانسیل بالای این رمزارز باشد. علاوه بر این، فلر یکی از قابل‌اعتمادترین و کارآمدترین سیستم‌های حاکمیتی را دارد.

همچنین قیمت و ارزش بازار پایین ارز فلر باعث شده است تا به عقیده عده‌ای گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول