نوبی‌گیفت؛ هدیه ای به رنگ فردا

نوبی‌گیفت، گیفت کارت رمزارزی است که کاربران نوبیتکس را قادر می سازد، دارایی رمزارزی خود را در قالبی زیبا و شکیل به عزیزانشان، انتقال دهند. این امکان صرفاً برای کاربران احراز هویت شده نوبیتکس فراهم شده است.

نوبی‌گیفت به دو صورت ارزش ریالی ثابت و ارزش رمزارزی ثابت طراحی شده است. نوبی‌گیفت ارزش ریالی ثابت، تا زمان دریافت رمزارز دچار نوسان ارزش نخواهد شد و قابل دریافت برای تمامی افراد، حتی افرادی که کاربر نوبیتکس نباشند، است. نوبی‌گیفت ارزش رمزارزی ثابت، قابلیت ارسال مقدار مشخصی از انواع مختلف کوین را از یک کاربر نوبیتکس به کاربر دیگر فراهم می سازد. در هر دو مدل، امکان صدور مجازی یا فیزیکی کارت وجود خواهد داشت.

سفارش نوبی‌گیفت در حال حاضر، صرفاً از طریق اپلیکیشن اندروید نوبیتکس، امکان پذیر می باشد. برای مشاهده راهنمای تصویری نحوه صدور نوبی‌گیفت، اینجا را کلیک کنید.

نوبی‌گیفت های مجازی از طریق ایمیل برای مخاطب ارسال خواهد شد. نوبی‌گیفت های فیزیکی، پس از ثبت سفارش و تکمیل آدرس گیرنده، از طریق پست، به آدرس مقصد ارسال می شود.

در نوبی‌گیفت های ارزش رمزارزی ثابت، زمان صدور، مقدار کوین مدنظر کاربر کسر شده و همان مقدار در قالب نوبی‌گیفت مجازی یا فیزیکی، برای مخاطب ارسال خواهد شد. در نوبی‌گیفت های ارزش ریالی ثابت، مبلغ ریالی مدنظر در زمان صدور، از حساب ریالی کاربر کسر و در لحظه دریافت هدیه معادل همان مبلغ ریالی، رمزارز از بازار نوبیتکس خریداری و به حساب مقصد منتقل می شود. در حال حاضر نوبی‌گیفت های ارزش رمزارزی ثابت صرفاً برای کاربران نوبیتکس قابل دریافت است در حالی که، نوبی‌گیفت های ارزش ریالی ثابت، محدود به بیت کوین بوده و به کمک تکنولوژی لایتنینگ، قابلیت دریافت در تمامی کیف پول های لایتنینگی بیت کوین را خواهد داشت.

حداقل مبلغ قابل صدور برای کارت های ارزش ریالی ثابت در حال حاضر، معادل 100 هزار تومان و حداکثر معادل 5 میلیون تومان بیت کوین است. همچنین سقف مبلغ قابل صدور برای کارت های ارزش رمزارزی ثابت، به اندازه سقف برداشت سطح کاربری صادر کننده کارت است. در این نوع کارت در حال حاضر محدودیتی برای حداقل مبلغ در نظر گرفته نشده است.

امکان لغو سفارش نوبی‌گیفت تنها تا قبل از مرحله وارد کردن اطلاعات دریافت هدیه، مشروط به کسر هزینه های صدور، وجود خواهد داشت. در این صورت درخواست برگشت کارت هدیه، با مراجعه به پشتیبانی نوبیتکس، می توانید پیگیری فرآیند لغو سفارش نوبی‌گیفت انجام دهید.

در زمان صدور نوبی گیفت، یک رمز دریافت هدیه توسط صادرکننده کارت هدیه تعیین شده است. برای دریافت هدیه، این رمز می بایست از صادر کننده به دریافت کننده اطلاع داده شود. در صورتی که رمزعبور فراموش شده باشد، تنها از طرف صادرکننده نوبی گیفت امکان درخواست بازیابی آن از طریق پشتیبانی وجود خواهد داشت.

قوانین و مقررات

محصول نوبی‌گیفت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران، عمل نموده و کارکرد کارت های هدیه مرسوم بانکی را ندارد. نوبی‌گیفت صرفاً به عنوان جایگزینی برای درخواست های برداشت کاربران نوبیتکس و انتقال دارایی رمزارزی آنها در شبکه بلاک چین، در قالبی زیبا و شکیل طراحی شده است. بنابراین مسئولیت صدور و انتقال آن، مشابه درخواست های برداشت به آدرس های بلاکچینی، صرفاً به عهده کاربر است.

خاطرنشان می شود، نوبی‌گیفت هیچ گونه ماهیت ریالی نداشته و برای انتقال ریال کاربرد ندارد و صرفاً ابزاری برای انتقال کوین محسوب می شود.

  • امکان صدور نوبی‌گیفت، تنها برای کاربران احراز هویت شده در نوبیتکس امکان پذیر است.

  • از آنجایی که فرآیند دریافت هدیه، تنها با رمزعبوری که کاربر صادرکننده کارت، در زمان صدور تعیین نموده امکان پذیر است، بنابراین، صرف دسترسی به کارت فیزیکی یا مجازی، امکان انتقال را ایجاد نمی کند. مسئولیت حفظ و نگهداری و انتقال امن رمز دریافت هدیه، به عهده کاربر صادر کننده است.

  • انتقال نوبی‌گیفت به صورت مجازی از طریق ایمیل و به صورت فیزیکی از طریق آدرس تعیین شده توسط کاربر صادر کننده، انجام می شود. بنابراین مسئولیت شناسایی و اطمینان از هویت دریافت کننده کارت، به عهده کاربر صادر کننده کارت است و در صورت نیاز، می بایست توانایی ارائه مدارک مرتبط با دریافت کننده را داشته باشد.

  • مسئولیت هرگونه سوء استفاده از کارت صادر شده، فقط و فقط به عهده کاربر صادر کننده کارت بوده و نوبیتکس در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.