تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

معرفی ۵ آلت کوین که در ماه آینده باید آن‌ها را تحت نظر بگیرید

سرمایه‌گذاران اغلب فرصت سرمایه‌گذاری روی برخی از ارزهای دیجیتال کم‌تر شناخته‌شده را از دست می‌دهند. با این حال به نظر می‌رسد ۵ آلت کوین در شرایط خوبی قرار دارند و ممکن است در ماه آوریل (فروردین) رشد کنند.

خلاصه تحلیل

  • نمودار ۴ ساعته الگورند و پنکیک سواپ در شرایط خوبی قرار دارد.
  • علاوه بر این آپتوس، گالا و کسپا هم ممکن است در ماه آینده رشد کنند.

به گزارش بی‌این کریپتو، در این مطلب ارزهای دیجیتالی را بررسی کرده‌ام که شاید خیلی نباشند، اما ممکن است در هفته‌های آینده با افزایش قیمت خوبی مواجه شوند.

۱. الگورند (ALGO)

قیمت الگورند امسال تقریباً ۱۷ درصد رشد کرده و میانگین‌های متحرک نمایی در نمودار ۴ ساعته آن یک تقاطع طلایی ایجاد کرده‌اند.

نمودار ۴ ساعته الگورند
نمودار ۴ ساعته الگورند

تقاطع طلایی یک سیگنال صعودی است که با عبور یک میانگین متحرک نمایی کوتاه‌مدت از یک متحرک متحرک نمایی بلندمدت ایجاد می‌شود. اگر روند صعودی الگورند ادامه یابد، قیمت آن احتمالاً مقاومت قبلی خود در ۰.۳۲ دلار را آزمایش خواهد کرد. اگر این مقاومت شکسته شود، الگورند می‌تواند به افزایش خود ادامه داده و مقاومت ۰.۴۱ دلار را آزمایش کند.

۲. پنکیک سواپ (CAKE)

قیمت پنکیک سواپ در ماه گذشته ۴۸ درصد رشد کرد، اما همچنان ۸۹ درصد کمتر از رکورد تاریخی آن است. این امر نشان می‌دهد که پنکیک سواپ هنوز پتانسیل زیادی دارد.

نمودار ۴ ساعته پنکیک سواپ
نمودار ۴ ساعته پنکیک سواپ

نمودار ۴ ساعته CAKE از روند صعودی آن حمایت می‌کند. میانگین‌های متحرک کوتاه‌مدت (۲۰ و ۵۰ روزه) بالاتر از میانگین‌های متحرک بلندمدت (۱۰۰ و ۲۰۰ روزه) هستند. عبور از مقاومت ۵.۰۳ دلار به پنکیک سواپ کمک می‌کند تا به هدف ۷.۷۱ دلار برسد. با این حال سرمایه‌گذاران باید به شدت مراقب حرکت صعودی CAKE باشند چون در مسیر رسیدن آن به هدف ۷.۷۱ دلار مقاومت‌های زیادی وجود دارد.

۳. آپتوس (APT)

به گزارش بی‌این کریپتو، آپتوس با رالی اخیر خود که باعث شد به نزدیکی رکورد تاریخی‌اش در محدوده ۲۰.۴ دلار برسد کل بازار را غافلگیر کرد. این آلت کوین در حال حاضر فقط کم‌تر از ۱۲.۵ درصد را سقف تاریخی‌اش فاصله دارد. شاخص ADX آپتوس در بالای ۲۵.۰ قرار دارد و نشان می‌دهد که روند صعودی APT در حال حاضر قدرت خوبی دارد. 

نمودار روزانه آپتوس
نمودار روزانه آپتوس

با این حال اگر آپتوس نتواند از محدوده ۱۸.۳۲ دلار به عنوان کف حمایتی خود استفاده کند، ممکن است دوباره به زیر ۱۶ دلار سقوط کند. در نتیجه معامله‌گران باید با دقت قیمت آپتوس را تحت نظر داشته باشند.

۴. گالا (GALA)

قیمت گالا در ماه قبل از مقاومت ۰.۰۸۰ دلار عبور کرد اما سپس وارد روند نزولی جدیدی شد و تقریباً خط حمایتی ۰.۰۵۰ دلار را از دست داد. با این حال طی چند روز گذشته، این ارز دیجیتال موفق شد دوباره به بالای روند نزولی مذکور برسد و حمایت ۰.۰۶۵ دلار را دوباره آزمایش کند.

این آلت کوین در حال حاضر حدود ۲۶ درصد با سقف تاریخی‌اش فاصله دارد. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) روند صعودی آن را تایید کرده است. 

نمودار روزانه گالا
نمودار روزانه گالا

در نتیجه گالا می‌تواند با تداوم رالی خود محدوده ۰.۰۸۴ دلار را به چالش بکشد. با وجود این، اگر GALA حمایت ۰.۰۶۵ دلار را از دست بدهد قیمت آن ممکن است تا محدوده ۰.۰۶۰ دلار کاهش یابد و پیش‌بینی صعودی مذکور را از بین ببرد.

۵. کسپا (KAS)

کسپا در ماه گذشته روند خوبی داشت اما در هفته‌های قبل در یک کانال نزولی گیر کرده بود. KAS یک هفته پیش از این کانال خارج شد و در حال حاضر در تلاش است حمایت ۰.۱۳۱ دلار را دوباره آزمایش کند.

این روند یک یک الگوی پرچم صعودی در نمودار روزانه کسپا ایجاد کرده است. طبق این الگو قیمت یک دارایی پس از یک حرکت صعودی شدید، به طور موقت در یک رنج باریک تثبیت می‌شود اما با خروج از این رنج، دوباره رشد می‌کند.

نمودار روزانه کسپا

با توجه به این الگو، کسپا می‌تواند ۶۶ درصد رشد کند و به هدف ۰.۲۳۵ دلار برسد. با این حال اگر KAS حمایت ۰.۱۳۱ دلار از دست بدهد سناریوی صعودی آن ممکن است باطل شود. در این قیمت کاسپا ممکن است به زیر ۰.۱۲۰ دلار سقوط کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =