اخبار ارزهای دیجیتال

ارزش بازار توکن‌های هوش مصنوعی 5 میلیارد دلار را رد کرد

شاید هنوز اندکی برای بیان چنین نظری زود باشد؛ اما به نظر می‌رسد هوش مصنوعی جایگاه خود را به عنوان یک تکنولوژی های نوظهور محکم کرده و در سال 2023 چیزهای بیشتری از آن خواهیم شنید.

توکن‌های کریپتوی AI نیز در این موج تبلیغاتی در حال افزایش قیمت و حرکت به سوی شکستن رکوردهایی باورنکردنی هستند. توکن‌هایی مانند $AIRI در 30 روز گذشته چیزی حدود 1000% افزایش ارزش داشته است. با بررسی 7 روز گذشته می‌بینیم که، صدها توکن AI به رهبری The Graph’s GRT، Singularity.NET’s AGIX و Fetch.ai’s FET ارزش بازار توکن‌های این بخش را به 5.1 میلیارد دلار رسانده‌اند که %0.4 از کل ارزش بازار را تشکیل می‌دهد.

پیشتاز کنونی بازار، $GRT،  -توکن بومی پروتکل The Graph با ارزش 0.17$ اکنون در رده‌ی 41ام در رتبه‌بندی کلی ارزهای دیجیتال جای گرفته است. در حالی که &GRT سرعت خود را آهسته آهسته به ATH فوریه 2021 خود افزایش می‌دهد، در هفت روز گذشته بیش از 2000 آدرس منحصر به فرد جدید در آن ایجاد شده است.

پشت سر آن و با فاصله‌ای اندک $AGIX توکن AI بومی Singularity.NET است. توکن بومی محبوب‌ترین بازار هوش مصنوعیِ Web3 از ابتدای سال تا کنون بیش از 800% سود داشته است. AGIX که اکنون در رتبه 81ام فهرست 100 ارز دیجیتال برتر ایستاده است، هنوز هیچ افزایش قیمت ناشی از توسعه‌ای را از زمان عرضه خود در سال 2017 ثبت نکرده است. در واقع افزایش قیمت اخیر آن را فقط می‌توان به تأثیر تبلیغات خارجی پیرامون AI نسبت داد.

واقعیت یا امیدی واهی؛ سرِ این رشته کجاست؟

نشریه‌ی فوربس ادعا می‌کند که هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بخش‌هایی هستند که تبلیغات حول آنان تقریبا انتها ندارد. با ترکیب هر دوی این دو عرصه تحت عنوان توکن‌های هوش مصنوعی، می‌توان انتظار انفجار قیمت‌ها حتی برای توکن‌های AIای که از دیگران عقب‌ترند را نیز داشت.

در این میان دو خبر مهم خرید و یکپارچگی Open AI’s ChatGPT توسط مایکروسافت و هم برنامه‌های بلندمدت گوگل برای راه‌اندازی Bard، رقیب ChatGPT، هیجان در بازار توکن‌های AI را به اوج رسانده‌اند. ChatGPT در هفته‌ی اول راه‌اندازی 1 میلیون کاربر به دست آورد و فقط ظرف 7 هفته از مرز 100 میلیون کاربر گذشت. پیش‌بینی می‌شود که ChatGPT انقلاب بعدی در زمینه‌ی تجربه‌ی کاربری در جستجو خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *