شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار نوبیتکس

اقدامات نوبیتکس برای آموزش و پیشگیری از افتادن کاربران در دام کلاهبرداری و فیشینگ

نوبیتکس در راستای مقابله با پولشویی و آگاه کردن کاربران خود برای خودداری از قرار گرفتن ناآگاهانه در مسیر فیشینگ، اقدامات متعددی انجام داده است. 

برخی مجرمان به‌منظور پولشویی و انتقال پولی که از طریق هک حساب و اقدامات مجرمانه به دست آورده‌اند، با وعده‌های دروغین کاریابی و پرداخت سود یا دستمزد، از حساب کاربری افراد برای این نقل و انتقالات سوءاستفاده می‌کنند. 

هشدار در سایت و اپلیکیشن نوبیتکس 

نوبیتکس با هدف آگاه کردن کاربران خود از خطرات قرار گرفتن در دام کلاهبرداران و فیشینگ، برای کاربرانی که در نوبیتکس ثبت نام می‌کنند، به‌طور مداوم در صفحه اصلی سایت و اپلیکیشن موبایلی این پلتفرم، هشدارهایی به‌صورت پاپ‌آپ قرار می‌دهد. این هشدارها هر چند ماه آپدیت می‌شوند و برای کاربران قدیمی نیز به‌صورت دوره‌ای نمایش داده می‌شود. 

نوبیتکس در این پیام‌ها به کاربرانش هشدار می‌دهد که «از معامله با افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی یا پلتفرم‌های ثبت آگهی تحت عناوینی مانند کسب درآمد خودداری کنند.» 

شیوه کار مجرمان به این شکل است که پس از هک کردن موبایل و برداشت از حساب بانکی افراد، این مبلغ را به حساب بانکی افرادی که قبلا از طریق آگهی‌های کاریابی جذب کرده‌اند واریز می‌کنند و از آنها می‌خواهند که پس از برداشت مبلغی به‌عنوان سود، برای آنها تتر یا سایر ارزهای دیجیتال را خریده و به یک کیف پول ناشناس منتقل کنند. 

نکته اینکه طبق آنچه نوبیتکس به طور مداوم به کاربران خود اعلام می‌کند، «هرگونه معامله رمزارز برای اشخاص ثالث از طریق دریافت ریال از منشاء مشکوک، می‌تواند طبق قانون جرم تلقی شده و کاربر به عنوان مشارکت یا معاونت در پولشویی، تحت پیگرد قضایی قرار بگیرد.»  

ایمیل و پیامک هشدار به کاربران

نوبیتکس همچنین با ارسال ایمیل و پیامک‌های هشدار به‌صورت دوره‌ای، نسبت به اجازه حساب کاربری، انجام معامله رمز ارزی برای افراد غیر و ناشناس و… کاربران این پلتفرم را آگاه می‌کند. 

نوبیتکس علاوه بر موارد بالا، از طریق مجله نوبیتکس، آکادمی نوبیتکس و همچنین آموزش در رسانه‌های عمومی و شبکه‌های اجتماعی، در راستای مسئولیت اجتماعی‌ خود به کاربران آموزش و هشدارهای لازم را می‌دهد تا از افتادن در دام کلاهبردارن با وعده‌های سود، اشتغال و… پیشگیری کند. 

محدودسازی حساب‌های مشکوک

نوبیتکس با بهره‌گیری از الگوریتم‌های پیشــرفته، حســاب کاربری افرادی را که مشــکوک به قرار گرفتن در دام فیشــینگ هســتند، تا زمان بررســی موضــوع محــدود می‌کند تا جلوی عملیات فیشــینگ را در ایــن مرحله بگیرد؛ با توجه به مشــکوک بودن برخی موارد در حســاب کاربران مانند فعالیت نا گهانی با حجم بالا به منظور برداشــت دارایی، حســاب کاربر به‌طور موقت مســدود شــده و شــرایط از طریق تیم پشتیبانی در تماس مستقیم بررسی می‌شود تا اطمینان حاصل شود دارایی کاربر در کنترل او قرار دارد و آموزش‌های کافی در مورد شیوه‌های کلاهبرداری دریافت کرده است.

بررسی حساب‌ها و کیف پول‌های مشکوک

همچنین آدرس ولت‌های مشکوک مانند پروژه مزرعه آینده، باغ پول و لاکسون با سابقه فیشینگ یا سایر اعمال مجرمانه در لیست سیاه نوبیتکس برای برداشت قرار گرفته‌اند و از انتقال رمزارز به این آدرس‌ها جلوگیری می‌شود. با اســتفاده از این روش، از انتقال رمز ارز به کیف پول‌های مشــکوک جلوگیری شده و جهت بررســی بیشتر، اطلاعات مربوط، به مقامات قضایی گزارش می‌شــود. این آدرس‌ها به صورت مستمر به روزرسانی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 7 =