اخبار ارزهای دیجیتال

رشد بی‌سابقه‌ Camelot، صرافی غیر متمرکز بومی Arbitrum در فوریه

GRAIL، توکن بومی Camelot، از اول فوریه شاهد افزایش قیمتی بی‌سابقه بوده است. قیمت این توکن به ازای هر CoinGecko، %520 افزایش یافته است.

Camelot، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) نسبتا نوپا است که در شبکه Arbitrum فعالیت می‌کند و از زمان راه‌اندازی در اواخر سال 2022 میلادی رشدی چشم‌گیر داشته است. گزارش صفحه تحلیلی Camelot می‌گوید حجم معاملات روزانه نسبت به روز اول فوریه 369% افزایش یافته و در روز جمعه به 18 میلیون دلار رسیده است.

این افزایش قیمت در مورد توکن بومی Camelot یعنی GRAIL نیز صادق است. GRAIL در ماه 520% افزایش قیمت داشته و اخیراً به ازای هر CoinGecko به مبلغ $2833.47 معامله شده است. بر اساس داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین Nansen، تعداد کاربران و تراکنش‌های Camelot با رشد 120 درصدی مواجه شده است.

جهش‌های اخیر Camelot با پیشرفت‌های مشابه بزرگترین سیستم مقیاس‌بندی لایه 2 اتریوم یعنی Arbitrum مصادف شده است. Arbitrum همچنین چهارمین بلاک‌چین بزرگ از نظر کل ارزش قفل شده (TVL)، با حجم تراکنشی حتی بیشتر از شبکه اصلی اتریوم است.

راه‌اندازی TROVE، توکن حاکمیتی برای پروتکل شاخص بازده Arbitrove، که بر اساس Arbitrum ساخته شده است باعث افزایش شدید تعداد کاربران و حجم تراکنش‌ها در روز گذشته شده است. فروش عمومی TROVE در Camelot از روز جمعه، 17 فوریه  آغاز شد و در روز دوشنبه، 20 فوریه، ساعت 9 صبح به وقت شرقی (14:00 UTC) به پایان رسید.

بر اساس اسناد و مدارک آن، توکنومیک‌های Camelot شامل دو توکن GRAIL و یک توکن غیرقابل انتقال به نام xGRAIL برای ایجاد تعادل بین تشویق کاربران به رشد نقدینگی در پروتکل و افزایش سلامت بلندمدت اکوسیستم Camelot، می‌باشد. صرافی مالی غیرمتمرکز (DeFi) Arbitrum، GMX نیز از یک مدل توکن دوگانه مشابه استفاده می‌کند.

Camelot درآمدهای کارمزد سواپ خود را بین دارندگان توکن xGRAIL توزیع می‌کند و از سود آن برای خرید و سوزاندن GRAIL از بازار آزاد استفاده می‌کند تا فشار خرید ثابت برای توکن بومی DEX را حفظ کند.

اولین بازار اوراق قرضه‌ی GRAIL در Camelot در تاریخ 17 فوریه فعال شد و به کاربران می‌توانستند GRAIL و xGRAIL را با قیمتی کمتر در بازار خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *