اخبار ارزهای دیجیتال

آیا باید منتظر اوج گرفتن آوالانچ در 2023 باشیم؟

آوالانچ شاهد افزایش قابل توجهی در فعالیت‌های زنجیره‌ای در طول سال 2023 بوده است. این افزایش را می‌توان به افزایش محبوبیت Trader Joe و WooFi نسبت داد که منجر به احیای شبکه شد. علی‌رغم کاهش ارزش کل قفل‌شده و ارزش بازار، آوالانچ همچنان فعال است و همچنان توجه توسعه‌دهندگان را به خود جلب می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • فعالیت در آوالانچ، امسال بیش از دو برابر شده است.
  • DeFi Llama می‌گوید Trader Joe سومین پروتکل بزرگ DeFi آوالانچ با 65.5 میلیون دلار است.
  • جامعه‌ی توسعه‌دهندگان آوالانچ بسیار فعال است و 1607 توسعه‌دهنده در بیش از 10000 مخزن GitHub در 30 روز گذشته مشارکت داشته‌اند.

فعالیت‌های زنجیره‌ای آوالانچ در سال 2023 دو برابر می‌شود؛ Treader Joe و WooFi رشد می‌کنند

فعالیت در زنجیره و بازگشت به بازار

بر اساس داده‌های Messari، فعالیت در آوالانچ، امسال بیش از دو برابر شده است و در اوایل ژوئن به 60000 آدرس فعال روزانه رسیده است، در حالی که این تعداد در ابتدای سال حدود 25000 آدرس بود. این افزایش به دنبال کاهش ارزش کل قفل‌شده‌ی (TVL) آوالانچ و ارزش بازار است. افزایش شبکه‌های لایه 2 و کاهش هزینه‌ی تراکنش‌ها در اتریوم قبلاً جذابیت شبکه‌های لایه 1 کم هزینه را تضعیف کرده بود. TVL فعلی آوالانچ 701 میلیون دلار است که 94% از بالاترین قیمت خود در اواخر سال 2021 کاهش یافته است. علی‌رغم عملکرد امیدوارکننده در ابتدای سال 2023، ارزش توکن AVAX به میزان خیره‌کننده‌ی 91% کاهش یافته است و باعث شده که معاملات در طول سال راکد بماند.

Treader Joe و WooFi رشد آوالانچ را هدایت می‌کنند

رشد آوالانچ توسط Trader Joe، صرافی غیرمتمرکز پیشرو در شبکه، و WooFi، یک صرافی غیرمتمرکز زنجیره‌ای، تقویت شده است. Trader Joe به عنوان سومین پروتکل بزرگ DeFi آوالانچ با 65.5 میلیون دلار قفل‌شده است و بیش از 255000 کاربر منحصر به فرد در 30 روز گذشته داشته است. WooFi با افزایش 28 درصدی کاربران فعال، به سومین dApp پرکاربرد شبکه با رشد 10 درصدی در TVL تبدیل شده است. علاوه بر این، جامعه‌ی توسعه‌دهندگان آوالانچ با 1607 مشارکت کننده و بیش از 10000 مخزن Github در ماه گذشته همچنان فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *