اخبار ارزهای دیجیتال

پس از حکم دادگاه XRP، بیت‌کوین سلطه‌ی خود را از دست داده است

در میان موج افزایشی آلت‌کوین‌ها، سلطه‌ی بازار بیت‌کوین کاهش یافت. موج صعودی در آلت‌کوین‌ها به دنبال حکم دادگاه در خصوص طبقه‌بندی XRP به عنوان اوراق بهادار ایجاد شد. تفسیر دقیق این حکم، طرح SEC را مختل کرد و تأثیر مثبتی بر دارایی‌های دیجیتالی مختلف داشت. این آلت‌کوین‌ها در گزارش بنچمارک ESG نیز شناسایی شدند و برای سرمایه‌گذاران نهادی جذاب بودند.

خلاصه‌ی خبر

  • در پی افزایش قیمت آلتکوین‌هایی مانند XRP، سولانا و ADA پس از حکم دادگاه در مورد وضعیت XRP، تسلط بیت‌کوین در بازار کاهش یافت.
  • این حکم بیان می‌کند که XRP فقط زمانی که به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته شود، اوراق بهادار به حساب می‌آید و زمانی که به عموم فروخته می‌شود اوراق بهادار به حساب نمی‌آید. این تفسیر حکم، طبقه‌بندی SEC را به چالش می‌کشد.
  • این آلت‌کوین‌ها همچنین در گزارش ESG Benchmark CCData به رسمیت شناخته شدند و جذابیت آن‌ها را برای سرمایه‌گذاران نهادی برجسته کرد.

کاهش سلطه‌ی بیت‌کوین با افزایش قیمت آلت‌کوین‌ها در پی حکم XRP

تسلط بیت‌کوین در بازار، که نشان‌دهنده‌ی نسبت کل سرمایه‌ی بازار ارزهای دیجیتال است که توسط ارزهای دیجیتال پرچمدار نگهداری می‌شود، کاهش شدیدی را تجربه کرد. چندین آلت‌کوین از جمله XRP، SOL و ADA شاهد افزایش قابل توجهی بودند. این کاهش با رای دادگاه اخیر در ایالات متحده در مورد وضعیت XRP به عنوان اوراق بهادار آغاز شد.

تفسیر دقیق حکم دادگاه، طبقه‌بندی SEC از XRP به عنوان یک امنیت را به چالش می‌کشد

دادگاه ایالات متحده اعلام کرد که XRP در زمان فروش به سرمایه‌گذاران نهادی در گذشته یک اوراق بهادار بوده است. با این حال، قاضی خاطرنشان کرد که XRP هنگامی که به عموم مردم فروخته شد، ویژگی‌های اوراق بهادار را نداشت. این تفسیر ظریف چالشی را برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، که هدف آن طبقه‌بندی XRP به طور یکسان به عنوان اوراق بهادار بود ایجاد کرد. علاوه بر این، این حکم به طور بالقوه می‌تواند بر 19 دارایی دیجیتال دیگر که SEC در دعاوی خود علیه Binance و Coinbase به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرده بود، تأثیر بگذارد.

درخشش آلت‌کوین‌ها در گزارش معیار ESG

پس از حکم دادگاه، دارایی‌های دیجیتالی مختلف مانند XRP، SOL، MATIC و ADA شاهد سودهای دو رقمی قابل توجهی بودند و عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین داشتند. این آلت‌کوین‌ها اخیراً در گزارش ESG Benchmark CCData مورد توجه قرار گرفته‌اند که اهمیت فزاینده‌ی الزامات زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) را در بین سرمایه‌گذاران و صندوق‌ها نشان می‌دهد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که دارایی‌های جهانی تحت مدیریت مرتبط با ESG تا سال ۲۰۲۶ به ۳۳.۹ تریلیون دلار خواهد رسید. پولکادات (DOT)،دای (DAI)،ریپل (XRP)، و تزوس (XTZ) همگی به رتبه A دست می‌یابند. یونی‌سواپ (UNI)، کازموس (ATOM)، پالیگان (MATIC) و الگوراند (ALGO) به همراه EOS رتبه BB را دریافت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =