اخبار ارزهای دیجیتال

مطالعات نشان می‌دهد که ارز کاردانو یکی از محبوب‌ترین‌ها در قاره آفریقا است

بلاکچین کاردانو و کامینیوتی آن از ابتدا رابطه‌ی نزدیکی با آفریقا داشته است و این نزدیکی کم کم خود را بیشتر نشان می‌دهد. بر اساس گزارشی از Coin Kick-off، این رمزارز یکی از محبوب‌ترین‌ها در این ناحیه است.

این گزارش از داده‌های جمع‌آوری شده از سوشال مدیا استفاده می‌کند، آن‌ها را با استفاده از هوش مصنوعی (AI) تحلیل کرده و سپس بر اساس سلایق کاربران رمزارزها را رده‌بندی می‌کند. درواقع Coin Kick-Off با استفاده از Cashtagها و Geotagهای موجود در توئیتر، تحلیل خود را انجام داده است. گزارش یاد شده از مجموع بررسی بیش از 800 هزار توئیت به دست آمده است.

چرا کاردانو در آفریقا در حال شکوفایی است؟

بر اساس داده‌های منتشر شده در این گزارش، کاردانو یکی از محبوب‌ترین رمزارزها در کنیا، اوگاندا، غنا، تونس و دیگر بخش‌های دنیا از جمله سوئیس و پورتوریکو است. در ناحیه‌های یاد شده، کاردانو نسبت به رمزارزهای دیگری مانند سولانا، اتریوم، آوالانچ و دیگران حضور پررنگ‌تری دارد و بالطبع خرید کاردانو بیش از سایر ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

در مقیاس جهانی اما اتریوم و سولانا در رده‌های اول محبوب‌ترین رمزارزها قرار می‌گیرند. این گزارش ادعا می‌کند که محبوبیت بالای سولانا و اتریوم به علت وجود قراردادهای هوشمند | Smart Contract و اپلیکیشن‌های دیفای| DeFi است. بر اساس داده‌های به دست آمده از مرکز تحقیقاتی Pew کاربران از این پلتفرم‌ها به عنوان جایگزینی برای روش‌های سنتی سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *