اخبار ارزهای دیجیتال

ذخایر اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین نقطه در شش ماه گذشته رسید

خلاصه خبر

  • در حال حاضر 26.5 میلیون اتریوم در صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌شود.
  • از ابتدای سال، مقدار اتریوم نگهداری شده در صرافی‌ها 10% کاهش یافته است.
  • پس از ارتقاء شاپلا، هیچ فروش قابل توجهی مشاهده نشده است.

بنا بر گزارش Nansen، مقدار اتریوم در صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است. در حال حاضر، تنها 26.5 میلیون ETH، به ارزش تقریبی 49 میلیارد دلار، در صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌شود.

از ابتدای سال، مقدار ETH نگهداری شده در صرافی‌ها تقریباً 10٪ کاهش یافته است. این کاهش با خروج قابل توجه اتریوم از مبادلات پس از سقوط FTX در اواخر سال 2022، تشدید شد.

طبق یافته‌های Nansen، Coinbase دارای بیشترین سهم اتریوم صرافی است که 31% یا 7.91 میلیون اتریوم را به خود اختصاص داده است. Binance با 19٪ یا 4.78 میلیون اتریوم در رده‌ی بعدی قرار دارد. این در حالی‌ست که Bitfinex 8.3٪ از کل موجودی ETH صرافی را در اختیار دارد.

توزیع استیکینگ اتریوم: یک شکست عمیق

در حال حاضر فرصت‌های زیادی برای کسب بازده در اکوسیستم اتریوم وجود دارد. بنابراین، رها کردن اتریوم خود در صرافی بدون استفاده از این فرصت‌ها چندان منطقی نیست.

بسیاری از دارندگان اتریوم، خود سرپرستی و استیکینگ را برای دارایی‌های اتریوم خود ترجیح می‌دهند. در 8 مه، Glassnode مقصد 1.55 میلیون ETH را که از زنجیره بیکن خارج شده بود، فاش کرد.

طبق گزارش Glassnode، پس از ارتقاء شانگهای، افزایش قابل توجهی در حجم ETH وارد شده به صرافی‌ها مشاهده نشد. این نشان می‌دهد همان طور که قبلاً پیش‌بینی می‌شد افزایش قابل توجهی در فشار فروش به دنبال فعال کردن برداشت‌ها، وجود نداشت.

پس از افزایش اولیه‌ی درخواست‌های برداشت، Glassnode مشاهده کرد که در حال حاضر تعداد خروج‌های استیکینگ تثبیت شده است و به طور متوسط بین 300 تا 700 در روز است.

در میان صرافی‌ها، کراکن بیشترین برداشت ETH را به خود اختصاص داده است که تقریباً 32% از مقدار کل را نشان می‌دهد. این اتفاق را می‌توان بیشتر به اقدام اجرایی SEC که منجر به بسته شدن خدمات استیکینگ Kraken شد، نسبت داد.

Glassnode همچنین تاکید کرد که Lido که هنوز برداشت را فعال نکرده است، ذینفع اصلی ارتقاء Shapella بوده است. در حال حاضر، Lido سهم بازار غالب 33.5٪ را در میان ارائه‌دهندگان استیکینگ دارد. کوین‌بیس با 11.5% سهم از بازار ارائه‌دهندگان استیکینگ در رتبه‌ی بعدی قرار گرفته است.

چشم انداز قیمت ETH

با وجود فشار فروش حداقلی مشاهده شده پس از ارتقاء Shapella، قیمت اتریوم (ETH) تحت شعاع همتای خود، بیت‌کوین، روندی کاهشی را تجربه کرده است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ETH با کاهش 1.2 درصدی به 1842 دلار رسیده است. اگرچه این دارایی در آخر هفته برای مدت کوتاهی به 2000 دلار رسید، اما در آن سطح با مقاومت شدید روبرو شد.

از زمان رسیدن به بالاترین حد خود در سال 2023، قیمت ETH ،13.4٪کاهش یافته است و در حال حاضر 62.2٪ از بالاترین رکورد خود پایین‌تر معامله می‌شود. در کوتاه مدت، بالاتر از 1800 دلار حمایتی برای ETH وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =