اخبار ارزهای دیجیتال

با افزایش 30 درصدی FIL، توکن Filecoin، علاقه‌مندی به راه‌اندازی ماشین مجازی نیز افزایش می‌یابد

داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که FIL، توکن Filecoin روز جمعه افزایش قیمت چشم‌گیری را تجربه کرد. این جهش باعث ایجاد موجی از هیجان میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد راه‌اندازی ماشین مجازی Filecoin (FVM) توسط این بلاک‌چین در تاریخ اول مارس شد.

این پلتفرم قراردادهای هوشمند را معرفی کرده و امکان طراحی برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه‌ی Filecoin را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند.

FIL از ساعت 10 به وقت UTC تا ساعت 5 بعد از ظهر افزایش قیمت از $5.38 به $7.82 را تجربه کرد. در زمان نگارش این مقاله FIL به قیمت $7.35 معامله می‌شد. رشدی معادل 36.7%.

کالین وو، یکی از کاربران توییتر که با نام کاربری وو بلاک‌چین فعالیت می‌کند، اخبار مربوط به این جهش قیمت را به همراه اطلاعاتی در خصوص راه‌اندازی قراردادهای هوشمند آینده شبکه، برای بیش از 250000 دنبال کننده، منتشر کرد و با این کار هیاهویی در این شبکه‌ی اجتماعی ایجاد کرد.

اضافه شدن FVM به Filecoin این شبکه را به یک بلاک‌چین لایه 1 تمام عیار بدل می‌کند

این شبکه راه‌اندازی FVM را با وعده‌ی پشتیبانی از مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی قابل برنامه‌ریزی توسط کاربر مانند ذخیره‌سازی دائمی، تکثیر ذخیره‌سازی و اتوماسیون تعمیر و اشتراک نقدینگی از طریق پاداش‌های بلاک، در ماه سپتامبر در کنفرانس FIL سنگاپور اعلام کرده بود. این پلتفرم همچنین قابلیت پشتیبانی از ایجاد سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز داده‌محور (DAO) را دارد که تراکنش‌های پرداخت به ازای مشاهده و ایجاد بازی‌های Web3 را در میان سایر برنامه‌ها تسهیل می‌کند.

FVM قابلیت همکاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) را خواهد داشت. این مساله به Filecoin اجازه می‌دهد تا با ایجاد پل‌های میان‌زنجیره‌ای امکان انتقال وجوه کریپتو از یک شبکه‌ی بلاک‌چین به شبکه‌ای دیگر راه فراهم می‌کند.

از طرفی سازگاری آن با EVM و بلاک‌چین‌های لایه 2 هزینه‌های گاز کاربر را کاهش و سرعت تراکنش را افزایش می‌دهد. این امر باعث می‌شود تا Filecoin به پذیرش آن توسط جامعه مالی غیرمتمرکز (DeFi) خوش‌بین باشد.

پروژه‌های DeFi، از جمله توسعه‌ی پروتکل‌های بلاک‌چین لایه 1، پس از فروپاشی بسیاری از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال که باعث از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به صرافی‌های متمرکز شدند، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *