تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

آیا آلت سیزن بازار ارزهای دیجیتال شروع شده است؟

محصولات و صندوق‌های مبتنی بر آلت کوین‌ها، در هفته گذشته برخلاف محصولات مبتنی بر بیت کوین با جریان ورود سرمایه خوبی مواجه شدند. علاوه بر این عملکرد بعضی از آلت کوین‌ها در هفته گذشته بهتر از بیت کوین بوده است. به همین خاطر بعضی از معامله‌گران به این نتیجه رسیده‌اند که آلت سیزن بازار ارزهای دیجیتال شروع شده‌ است.

خلاصه تحلیل

  • مارکت کپ بازار آلت کوین‌ها در محدوده ۱.۲۵ تریلیون دلار مقاومت محکمی دارد.
  • علاوه بر این شاخص شاخص‌های موجود هنوز آغاز آلت سیزن را تایید نکرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، گزارش وب سایت کوین شیرز (CoinShares) نشان می‌دهد که صندوق‌ها و محصولات مبتنی بر آلت کوین‌ها در هفته گذشته عملکرد خوبی داشتند. بهترین صندوق‌ها، صندوق‌های مبتنی بر پولکادات، آوالانچ و لایت کوین بودند که به ترتیب ۵ میلیون دلار، ۲.۹ میلیون دلار و ۲ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کردند.

علاوه بر این آلت کوین‌های بزرگ بازار عملکرد بهتری در مقایسه با بیت کوین داشتند. در این مورد برای مثال می‌توان به قیمت BNB، دوج کوین و تون کوین اشاره کرد که به ترتیب در هفته گذشته ۱۸ درصد، ۴۵ درصد و ۴۴ درصد افزایش یافته‌ است. قیمت بیت کوین و اتریوم هم در این مدت حدود ۱۲ درصد رشد کرده است.

مارکت کپ بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر در محدوده ۱.۲ تریلیون دلار قرار دارد که ۴۳ درصد پایین‌‌تر از رکورد تاریخی آن در ۱.۷۰۷ تریلیون دلار محسوب می‌شود. شاخص قدرت نسبی آن در تایم فریم روزانه هم در محدوده ۸۳ قرار دارد.

نمودار هفتگی مارکت کپ بازار آلت کوین‌ها (مارکت کپ کل بازار منهای مارکت کپ بیت کوین)
نمودار هفتگی مارکت کپ بازار آلت کوین‌ها (مارکت کپ کل بازار منهای مارکت کپ بیت کوین)

تحلیلگری به اسم چف‌رت (ChiefRat) در این باره گفته‌ است:

من فکر می‌کنم مارکت کپ آلت کوین‌ها در سال ۲۰۲۴ به رکورد جدیدی می‌رسد اما ممکن است دوباره حمایت قبلی خود را آزمایش کند. به نظر من مارکت کپ آلت‌ کوین‌ها وارد یک حرکت رنج می‌شود. مقاومت و حمایت آن هم به ترتیب در محدوده ۱.۲۵ و ۹۶۰ میلیارد دلار قرار دارد.

تحلیلگر مشهوری دیگری به اسم شلدون اسنایپر (Sheldon Sniper) هم گفته‌ است:

با اسکوییز بیت کوین و کاهش دامیننس آن، رالی بزرگی در آلت کوین‌ها ایجاد می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال یک قدم به آلت سیزن واقعی خود نزدیک شده است.

با این حال دامیننس بیت کوین به محدوده ۵۱.۷۷ درصد رسیده‌ و شاخص آلت کوین سیزن (Altcoin Season Index) پلتفرم بلاک چین سنتر (Blockchain Center) هم دوباره تا محدوده ۴۷ کاهش یافته‌ است.

پلتفرم مذکور باور دارد آلت سیزن زمانی شروع می‌شود که در ۹۰ روز، عملکرد ۷۵ درصد از ۵۰ ارز برتر بازار بهتر از BTC باشد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =