کلاهبرداران با استفاده‌ از مولدهای آدرس‌های توخالی، آدرس‌های کیف پولی تولید می‌کنند که حروف اول و آخرشان با آدرس کیف‌ پول قربانی مطابقت دارد.

کلاهبرداری تازه‌ای با استفاده از آدرس‌ والت کاربران در حال شدت گرفتن است که جامعه‌ی هدف این کلاهبرداری کاربرانی است که دقت کافی به خرج نمی‌دهند. بر اساس گزارش تیم متامسک | MetaMask شدت و تعداد این حمله‌ها در حال افزایش است.

در اعلامیه‌ای که شرکت تهیه و توزیع کیف پول مجازی، متامسک، اخیرا منتشر کرده، به کاربران هشدار می‌دهد که کلاهبرداری با آدرس‌های مسموم در حال فراگیری است. در این جنس از کلاهبرداری، تراکنش‌های سمی با استفاده از ارسال توکن‌های صفر دلاری به والت کاربر شروع می‌شود. با این کار کلاهبرداران از آدرس والت کاربر با کمک مولدهای تولید آدرس‌های توخالی، آدرس‌هایی ایجاد می‌کنند.  اولین و آخرین کاراکترهای آدرس جدید سمی با اولین و آخرین کاراکترهای آدرس والت کاربر تطابق دارد. با این روش کاربران کمتر دچار تردیدمی‌شوند و سرمایه‌ی خود را اشتباها به آدرس جعلی می‌فرستند.

 

کلاهبرداری تازه‌ای با نام «آدرس مسموم» در حال فراگیری است. روش کارشان این‌گونه است: ارسال تراکنش عادی از سمت شما؛ ارسال توکن صفر دلاری txn  از سمت کلاهبردار به آدرس شما، مسموم کردن تاریخچه‌ی txn

توئیت «پشتیبانی متامسک»

(@MetaMaskSupport)

۱۱ ژانویه ۲۰۲۳

 

این کار به هکرها اجازه‌ی دسترسی به کیف پول کاربران را نمی‌دهد؛ اما کسانی که عادت به این دارند که قبل از ارسال دارایی‌های دیجیتالی خود آدرس کیف پولشان از تاریخچه‌ی تراکنش‌ها کپی کنند، احتمالا می‌توانند ربانی این روش شوند و دارایی‌شان را به این آدرس‌های مسموم ارسال کنند.

به همین دلیل، شرکت تهیه و توسعه‌ی کیف پول، متامسک، به کاربرانش هشدار داده که همواره مراقب آدرس‌ها باشند و حتما تمامی آدرس‌ خود را پیش از ارسال با دقت بررسی کنند. این شرکت همچنین تاکید کرد که بهترین کار این است که کاربران تک تک کاراکترهای آدرس را هردفعه بررسی کنند تا از ارسال دارایی به آدرس درست مطمئن شوند.