اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

نهنگ‌ها در امید بازگشت قیمت ریپل؛ انتقال ۲۰ میلیون دلار در یک تراکنش

ریپل، ششمین ارز دیجیتال بزرگ، اخیراً عملکرد ضعیفی داشته است؛ بااین‌حال، اگر سیگنال مثبتی برای قیمت آن وجود داشته باشد، این روایت ممکن است به‌زودی تغییر کند.

علی، تحلیل‌گر ارز دیجیتال در ۶ فوریه اظهار داشت که اندیکاتور تی‌دی سکوئنشال  (TD Sequential) معامله‌ای را در نمودار هفتگی ریپل نشان می‌دهد، که حاکی از آن است که XRP در آستانهٔ یک سیر صعودی است که ممکن است یک تا چهار هفته طول بکشد.

به گزارش یوتودی، در‌حالی‌که خوش‌بینی‌ها به قوت خود باقی است، نهنگ‌ها حرکت خود را به امید بازگشت قیمت ریپل آغاز کرده‌اند. بنابر اطلاعات ویل آلرت (Whale Alert)، سرویس ردیاب تراکنش‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، یک تراکنش بزرگ XRP در روزهای اخیر تشخیص داده شده است. در این تراکنش، ۴۰ میلیون ریپل به ارزش حدود ۲۰ میلیون دلار از بای‌بیت (Bybit) به یک کیف پول ناشناس انتقال یافته است.

هویت نهنگ و دلیل پشت این معامله مشخص نیست، اما آن‌ها احتمالاً منتظر هستند به‌زودی تغییرات قابل توجهی در قیمت ریپل اتفاق بیفتد. همچنین، این نهنگ ممکن است، به امید افزایش قابل توجه ارزش توکن‌های XRP در چند روز یا چند هفتهٔ آینده، توکن‌های بیشتری را با قیمت ارزان‌تر خریداری کند یا اینکه این نهنگ ممکن است توکن‌های XRP خود را به کیف پول سرد منتقل کند، که نشان می‌دهد به جای فروش توکن‌ها، قصد دارد آن‌ها را برای مدت زمان طولانی‌تری ذخیره کنند.

در زمان نگارش این مقاله، XRP با ۰.۵۲۲ دلار و بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله می‌شود. از آن‌جا که XRP از نوسانات بازار ارز دیجیتال در امان نیست، ممکن است همراه با بازار دچار اصلاحاتی شود. درصورت تداوم کاهش، ریپل احتمالاً قبل از رسیدن به سطح ۰.۴۶ دلار، به سطح حمایت بعدی به قیمت ۰.۴۷۴۴ دلار می‌رسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت ریپل از سطوح فعلی شروع به رشد کند، ممکن است با موانع بزرگ بعدی در سطح ۰.۵۶۸ دلار و ۰.۵۷۶ دلار روبرو شود که به ترتیب با میانگین متحرک ساده (SMA) روزانهٔ ۵۰ و ۲۰۰ خود مطابقت دارد.

مقاومت‌های بالاتر از این سطوح ممکن است موج صعودی قدرتمندی ایجاد کند و قیمت را به سطوح مقاومت بعدیِ ۰.۶۲۳ دلار و ۰.۶۵ دلار سوق دهد. هدف نهایی گاوهای ریپل در کوتاه‌مدت، بازپس‌گیری قیمت بالای ۰.۷۵ دلار است که در نوامبر ۲۰۲۳ به آن دست یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *