شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل آنچینتحلیل ارز‌های دیجیتال

تحلیل آنچین نشان می‌دهد که با اتمام مرحله انباشت، قیمت بیت کوین به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که انباشت یک ساله بیت کوین به پایان رسیده‌ است. این انباشت از پایان بازار نزولی سال ۲۰۲۲ شروع شده بود و با اتمام آن، BTC می‌تواند به کمک ETFهای اسپات به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برسد.

خلاصه تحلیل

  • ذخایر کیف پول‌های انباشت‌کننده BTC از ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) شروع شده‌ اما به صورت کلی، همچنان در یک روند صعودی بلندمدت قرار دارد.
  • این اتفاق معمولاً نشان‌دهنده آغاز رالی بیت کوین است و می‌تواند قیمت BTC را به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برساند.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های وب سایت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که از ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) تعداد توکن‌های موجود در آدرس‌های انباشت‌کننده کاهش یافته‌ است. منظور از آدرس‌های انباشت‌کننده کیف پول‌هایی هستند که هیچ تراکنش خروجی نداشته‌اند و حداقل ۲ تراکنش ورودی داشته‌اند.

به عبارت دیگر از ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) تعداد این توکن‌ها ۲.۶ درصد کاهش یافته‌ و به ۳٬۱۷۶٬۲۹۳ بیت کوین (به ارزش ۲۱۲ میلیارد دلار) رسیده‌ است.

میانگین متحرک هفتگی ذخایر آدرس‌های انباشت‌کننده BTC

با این حال داده‌های موجود نشان می‌دهد که کیف پول‌های انباشت‌کننده در ابتدای روندهای صعودی دست به چنین کاری می‌زنند. در این مورد برای مثال می‌توان به سال ۲۰۱۶ اشاره کرد که قیمت بیت کوین روند صعودی خود تا رکورد ۲۰٬۰۰۰ دلار را شروع کرد اما تعداد کیف پول‌های انباشت‌کننده آن وارد روند نزولی جدیدی شد. این روند نزولی تا سال ۲۰۱۸ ادامه داشت اما از آن زمان به بعد، صعودی شده‌ است.

کل ذخایر آدرس‌های انباشت‌کننده BTC

تحلیلگران باور دارند که راه‌اندازی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ET)ی اسپات بیت کوین روی پویایی‌های این ارز دیجیتال تاثیر گذاشته‌ است. به عبارت دیگر فشار خرید این صندوق‌ها باعث شده‌ است بازار ارزهای دیجیتال با پدیده‌های جدیدی روبه‌رو شود.

یکی از پدیده‌های مذکور این بود که قیمت BTC برای اولین بار در تاریخ توانست قبل از هاوینگ به سقف تاریخی جدیدی برسد. تیموتی پیترسون (Timothy Peterson)، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری «Cane Island Alternative Advisors»، اعلام کرده است:

به نظر می‌رسد که راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین تقاضای شدیدی را ایجاد کرده که اگر ادامه داشته باشد، باعث می‌شود قیمت BTC تا انتهای اکتبر (مهر ۱۴۰۳) به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برسد.

او علاوه بر این با انتشار نمودار زیر و مقایسه خروج‌های خرج‌نشده تراکنش (UTXO) با قیمت بیت کوین، تاکید کرد که شاخص UTXO بعد از پیروزی شرکت گری‌اسکیل (gratscale) در برابر کمیسیون بورس آمریکا به طور میانگین در هر روز ۰.۳۴٪ رشد کرده‌ است.

به طور کلی رشد این شاخص نشان می‌دهد که تقاضای بیت کوین در بازار اسپات افزایش یافته‌ و فعالیت آنچین هولدرهای آن بیشتر شده‌ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =