اخبار اتریوماخبار ارزهای دیجیتال

جدیدترین تغییرات ETFهای اسپات اتریوم؛ چقدر تا راه‌اندازی آن‌ها باقی مانده است؟

شرکت‌های مختلف پرونده‌های ETF اسپات اتریوم را در روز قبل اصلاح کردند. حال تحلیلگران باور دارند که این صندوق‌ها کم‌تر از ۱۰ روز دیگر راه‌اندازی می‌شوند.

خلاصه خبر

  • ۶ شرکت متقاضی راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم، اصلاحیه پرونده‌های خود را ارسال کرده‌اند.
  • تحلیلگر بلومبرگ معتقد است ETFهای اتریوم در ۱۸ جولای (۲۸ تیر) راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش کریپتو اسلیت، متقاضیان ETFهای اسپات اتریوم اصلاحیه پرونده‌های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرده‌اند. اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ، هم پیش‌بینی کرده است که این صندوق‌ها در ۱۸ جولای (۲۸ تیر) راه‌اندازی می‌شوند. البته یک تحلیلگر دیگر اعلام کرد که این صندوق‌ها در ۱۵ جولای (۲۵ تیر) راه‌اندازی خواهند شد.

بالچوناس باور دارد که آخرین اصلاحیه‌های ETFهای اسپات اتریوم ناچیز بوده‌ است. او تاکید کرد که SEC از متقاضیان خواسته است تا درخواست‌های خود را تا امروز ارسال کنند اما آن‌ها را مجاب به اعلام کارمزدشان نکرده است. او مراحل بعدی تایید این درخواست‌ها را این گونه توصیف کرده است:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا راهنمایی‌های لازم را به متقاضیان ارائه می‌دهد و آن‌ها را در جریان نقشه راهشان قرار می‌دهد. سپس اسناد مربوط به کارمزدها و سایر جزییات تکمیل شده و همه چیز آماده می‌شود.

آخرین اصلاحات اسناد S-1 و S-3 به توانایی مدیران دارایی برای صدور ETF مربوط می‌شود و با پرونده‌های تاییدشده 19b-4 فرق دارند. به عبارت دقیق‌تر این اسناد به صرافی‌ها اجازه می‌دهد صندوق‌هایشان را فهرست و معامله کنند.

بلک راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity)، گری‌اسکیل (Grayscale)، ۲۱شیرز (21Shares)، فرتکلین تمپلتون (Franklin Templeton) و ون‌اک (VanEck) اصلاحیه‌های خود را امروز ارسال کردند. شرکت بیت‌وایز (Bitwise) هم در تاریخ ۳ جولای (۱۳ تیر) این اصلاحیه‌ها را ارسال کرده بود.

فرنکلین تمپلتون جزییات مرحله سرمایه‌گذاری بذر خود (Seed) را به پرونده‌اش اضافه و اعلام کرده است که شرکت فرتکلین ریسورسز (Franklin Resources) اکنون ۴٬۰۰۰ سهم را به قیمت ۲۵ دلار (به ارزش ۱۰۰٬۰۰۰ دلار) خریداری کرده است.

ون‌اک و بلک راک هم اعلام کردند که به ترتیب ۲٬۹۲۹ و ۳٬۰۳۱ اتریوم خریداری کرده‌اند. در پرونده‌های قبلی، ون‌اک و بلک‌ راک به ترتیب اعلام کرده‌ بودند که سرمایه‌گذاری اولیه آن‌ها به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار و ۱۰ میلیون دلار می‌رسد.

ون‌اک یک معافیت اضافه کرد و اعلام کرد که قصد دارد برای ۱.۵ میلیارد دلار معاملات اولیه در طی یک سال اول، کارمزدی را لحاظ نکند. بیت‌وایز نیز معافیت شش ماهه ۵۰۰ میلیون دلاری را معرفی کرد. فرنکلین تمپلتون معافیت شش ماهه ۱۰ میلیارد دلاری در پرونده‌های قبلی خود را حفظ کرد. به طور کلی، شرکت‌های مذکور کارمزد جدیدی را اضافه نکرده‌اند.

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق پروژه‌های بلاکچینی رو متوجه بشم و معتقدم این موضوع میتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید