اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

افزایش ۵۰ درصدی قیمت گالا؛ توکن‌های متاورسی به ترند جدید بازار ارزهای دیجیتال تبدیل می‌شوند؟

با افزایش تقاضای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال، توکن‌های متاورسی به طور قابل‌توجهی در ۲۴ ساعت گذشته رشد کرده‌اند. در این میان برای مثال می‌توان به ارز دیجیتال گالا (GALA) اشاره کرد که در این مدت بیشتر از ۵۰ درصد افزایش یافته‌ است.

خلاصه خبر

  • توکن‌های متاورسی در ۲۴ ساعت گذشته به رشد قابل‌توجهی دست یافتند و قیمت ارز دیجیتال گالا بیش از ۵۰ درصد رشد کرده است.
  • علت دقیق رشد توکن‌های متاورسی به طور کامل مشخص نشده‌ اما به نظر می‌رسد رشد کلی بازار روی این بخش هم تاثیر گذاشته‌ است.

به گزارش این‌وز، قیمت گالا در روز یکشنبه به ۰.۰۶۷ دلار رسید که بالاترین رکورد آن از سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال در مقایسه با کف خود در سال ۲۰۲۳ بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافته و مارکت کپ آن به ۱.۹ میلیارد دلار رسیده‌ است.

نمودار قیمت گالا
نمودار قیمت گالا

قیمت اکسی اینفینیتی (AXS) هم در این مدت ۱۸ درصد افزایش یافته‌ و ارزهای دیجیتالی مثل سندباکس و دیسنترالند هم توانسته‌اند رشد کنند. علت دقیق رشد این ارزهای دیجیتال هنوز به طور کامل مشخص نشده‌ است اما بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که همبستگی آن‌ها با بقیه بازار ارزهای دیجیتال ممکن است چنین تاثیری گذاشته‌ باشد.

البته داده‌ها آنچین توکن‌های مذکور هم به رشد خوبی دست یافته‌اند. در این مورد برای مثال می‌توان به بازی سندباکس اشاره کرد که تعداد ولت‌های فعال و منحصربه‌فرد (UAW) آن ۱۸ درصد رشد کرده‌ و موجی آن‌ها هم با رشدی ۷۵ درصدی به بیش از ۵۷ میلیون دلار رسیده‌ است. البته به نظر می‌رسد انتشار اخبار مربوط به ایردراپ گالا هم در رشد آن موثر بوده است.

بازار ارزهای دیجیتال به مرحله‌ای رسیده‌ است که سرمایه معامله‌گران در هر هفته وارد بخش خاصی از آن می‌شود. این روند در هفته‌های گذشته در بازار توکن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و میم کوین‌ها دیده‌ شده‌ بود. اکنون هم به نظر می‌رسد که توجه سرمایه‌گذاران به توکن‌های متاورسی جلب شده‌ است. در هر صورت، به نظر می‌رسد با رکورد جدید بیت کوین در محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار احساسات صعودی معامله‌گران تقویت شده‌ و بازار آلت کوین‌ها فرصتی برای رشد پیدا کرده‌ است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 20 =