اخبار اتریوماخبار ارزهای دیجیتال

گری گنسلر: ETFهای اسپات اتریوم تابستان امسال تایید می‌شوند

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس SEC، با وجود تایید ETFهای اسپات اتریوم هنوز مطمئن نیست که ETH نوعی کالا تلقی می‌شود یا اوراق بهادار.

خلاصه خبر

  • گری کنسلر در روز قبل اعلام کرد که فرم‌های S-1 مربوط به ETFهای اسپات اتریوم احتمالاً تابستان امسال تایید می‌شود.
  • با این حال او اعلام نکرد که اتریوم یک نوع محسوب می‌شود.

به گزارش کریپتواسلیت، گری کنسلر، رییس SEC، در روز قبل اعلام کرد که فرم‌های S-1 مربوط به ETFهای اسپات اتریوم احتمالاً تابستان امسال تایید می‌شود. شایان ذکر است که بعد از تایید این فرم‌ها معاملات صندوق‌های مذکور شروع می‌شود.

گنسلر خاطرنشان کرد که ETFهای اسپات اتریوم تا پایان تابستان و قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان) قابل عرضه خواهند بود. کمیسیون بورس آمریکا فرم‌های 19b-4 صندوق‌های مذکور را در ماه مه (اردیبشهت) تایید کرده بود. با این حال، فرم‌های S-1 هنوز تایید نشده‌ است. گنسلر در جلسه سنا در ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) اعلام کرد:

ناشران ETFهای اسپات اتریوم هنوز در حال انجام مراحل ثبت نام هستند. این روند به آرامی پیش می‌رود.

سناتور بیل هاگرتی (Bill Hagerty) با تقدیر از عزم گنسلر مبنی‌ بر تایید این درخواست‌ها تا پایان تابستان، اضافه کرد:

ما باید این بازار را به دست آوریم.

تحلیلگران ETF بلومبرگ هم در ماه ماه (اردیبهشت) اعلام کرده بودند که تایید اسناد S-1 ممکن است «چند هفته» تا «چند ماه»  پس از تایید اسناد 19b-4 طول بکشد. علاوه بر این تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان (JP Morgan) هم پیش‌بینی کرده‌ بودند که معاملات ETFها قبل از انتخابات نوامبر (آبان) آغاز خواهد شد.

در هر صورت معامله‌گران مطمئن شده‌اند که ETFهای اسپات اتریوم قطعاً در ایالات متحده معرفی می‌شوند. علاوه بر این، بسیاری از فعالان صنعت ارزهای دیجیتال باور دارند که تایدی صندوق‌های مذکور نشان می‌دهد آمریکا اتریوم‌ را به عنوان یک کالا پذیرفته‌ است.

با این حال، گنسلر در پاسخ به سوالات نمایندگان سنا به طور دقیق مشخصاً اعلام نکرد که آیا اتریوم به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شود یا کالا. او دوباره از پاسخ دادن‌ به این سوال طفره رفت و مدعی شد که SEC «تا حدی» ETFهای اتریوم را تایید کرده است.

با این حال راستین بهنام (Rostin Behnam)، رییس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، صراحتاً به سنا گفت که اتریوم یک کالا است و باید تحت نظارت آژانس او باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید