اخبار ارزهای دیجیتالسایر اخبار

پیروزی مجدد بوکله، طرفدار بزرگ بیت کوین، در انتخابات ریاست جمهوری السالوادور

نایب بوکله رئیس جمهور دوستدار بیت کوین السالوادور برای دومین بار در انتخابات این کشور به پیروزی رسید و تا ۵ سال آینده رئیس جمهور السالوادور خواهد بود.

خلاصهٔ خبر

  • بوکله برای دومین بار به‌عنوان رئیس جمهور السالوادور انتخاب شد
  • او توانست ۸۵ درصد از آرا را به خود اختصاص دهد.

این را نتایج انتخاباتی می‌گوید که نتایج قطعی آن در روز دوشنبه مشخص شد. السالوادور در زمان حکومت بوکله در سال ۲۰۲۱ اولین کشوری بود که بیت کوین را به‌عنوان پول قانونی پذیرفت.

این نتییجه بسیار قابل انتظار بود؛ زیرا بوکله که از سال ۲۰۱۹ رئیس‌جمهور بود، محبوبیت زیادی در کشور داشت و در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات با اختلاف زیادی پیشتاز بود.

بوکله در توئیتی نوشت:

طبق آماری که داریم، ما با بیش از ۸۵ درصد آرا و حداقل ۵۸ نماینده از ۶۰ نمایندهٔ مجلس، در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده‌ایم.

بوکله در اولین دورهٔ ریاست‌جمهوری خود با سرکوب خشونت‌های گروهی ازطریق حبس‌های دسته‌جمعی و با سرمایه‌گذاری کلان برروی بیت ‌کوین (BTC) توجه‌ها را به خود جلب کرد.

سال ۲۰۲۱، السالوادور اولین کشوری بود که بزرگترین ارز دیجیتال را به‌عنوان ارز قانونی پذیرفت، کیف پول ارز دیجیتال چیوو (Chivo) را با هدف افزایش پذیرش بیت کوین ایجاد و معرفی کرد، و همچنین اقدام به خرید این دارایی به‌عنوان منبع سرمایه‌گذاری کرد. این اقدام، اگرچه تحسین گستردهٔ علاقه‌مندان بیت کوین را برانگیخت، انتقاد سازمان‌های بین‌المللی مانند بنیاد بین‌المللی پول (IMF) را به دنبال داشت.

این کشور قصد دارد امسال پس از دریافت تایید قانونی در ماه دسامبر، «اوراق قرضهٔ وولکانو» خود را که از پشتوانهٔ بیت کوین برخوردار است و مدت‌ها انتظارش را می‌کشیده، منتشر کند. این اوراق قرار است صنعت استخراج بیت کوین در السالوادور را که تنها با انرژی‌های تجدیدپذیر کار می‌کند، تأمین مالی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *