اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

مدیرعامل آرک اینوست: بیت کوین می‌تواند به‌عنوان ابزار ذخیره ارزش جایگزین طلا شود

مدیرعامل شرکت آرک اینوست ( ARK Invest) انتظار دارد حالا که سرمایه‌گذاران می‌توانند بیت کوین را ازطریق ETFهای بیت کوین اسپات راحت‌تر خرید و فروش کنند، این محصولات می‌توانند رقیبی برای ETFهای طلا باشند.

به گزارش کوین تلگراف و به‌گفتهٔ مدیرعامل آرک اینوست، بعد از عرضهٔ صندوق‌های قابل عرضهٔ (ETFهای) بیت کوین اسپات، سرمایه‌گذاران کم‌کم از طلا به بیت کوین روی آورده‌اند.

کتی وود، مدیرعامل آرک اینوست، در گفت‌وگوی چهارم فوریه با برت وینتون گفت:

بیت کوین نسبت به طلا روند افزایشی داشته است. اکنون امکان جایگزینی با بیت کوین وجود دارد و به نظر ما، حالا که راه کم‌‌تنش‌تری برای دسترسی به بیت کوین وجود دارد، این روند ادامه خواهد یافت.

وود انتظار دارد بیت کوین نیز مانند طلا، با بروز نشانه‌های ضعف در بخش بانکی، خود را به‌عنوان «دارایی بدون خطر» اثبات کند.

مدیرعامل آرک اینوست می‌گوید بازار در مارس ۲۰۲۳ که آمریکا «بحران بانکی منطقه‌ای» را از سر می‌گذراند و افزایش ۴۰ درصدی قیمت بیت‌کوین را به دنبال داشت، این اتفاق را بی‌واسطه شاهد بود.

وی با بیان اینکه شاخص بانک منطقه‌ای درحال فروپاشی بود و در این‌جا باز هم شاخص بانک منطقه‌ای بد عمل می‌کند، اضافه کرد:

در چنین شرایطی، این سوال دوباره مطرح می‌شود که کیفیت مهم‌تر است یا امنیت.

تحلیل اخیر فیدلیتی نشان می‌دهد که همبستگی بیت کوین با طلا در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است و به‌رغم افزایش نرخ‌های جهانی در سراسر جهان، رابطهٔ معکوس قبلی آن با نرخ بهره ناهمبسته شده است.

طبق گزارش لانگ‌ترم‌ترندز (Longtermtrends)، همبستگی متغیر یکساله بین بیت کوین و طلا درحال‌حاضر ۰.۸ است، که بالاترین حد خود تا به امروز است.

وود در رابطه با عرضهٔ ETF اسپات بیت‌کوین گفت که از اصلاح قیمت تعجب نکرده است. در این مدت، قیمت بیت کوین ۲۰ درصد افت داشته است و از ۴۸۵۰۰ دلار چند ساعت پس از عرضه به ۳۸۷۴۰ دلار در ۲۴ ژانویه رسیده است. وود قبل از عرضه پیش‌بینی کرد که این عرضه رویداد «با شایعه بخر، با خبر بفروش» را به دنبال دارد.

با این‌ حال، خاطرنشان کرد که ۱۵ میلیون بیت کوین از ۱۹.۵ میلیون بیت کوینی که درحال‌حاضر در گردش است، طی ۱۵۵ روز جابه‌جا نشده است و بنابراین همچنان در دست افراد بانفوذ است که نشان‌ می‌دهد اکثر دارندگان بیت کوین چشم‌انداز بلندمدت دارند.

شرکت وود یکی از ۱۰ صادرکنندهٔ ETF بود که در ۱۱ ژانویه، یک ETF اسپات بیت کوین به نام ETF‌ بیت کوین ARK 21Shares  راه‌اندازی کرد.

داده‌های تحقیقات بیت‌مکس نشان می‌دهد که صندوق قابل معاملهٔ  Ark 21Shares درحال‌حاضر و پس از پایان ساعات معاملاتی هفتهٔ گذشته دارای ۷۰۵.۸ میلیون دلار بیت کوین است. فقط محصولات GBTC گری‌اسکیل، IBIT بلک‌راک و FBTC  فیدلیتی، بیت کوین بیشتری دارند.

داده‌های آرک نشان می‌دهد که شرکت آرک اینوست همچنین در فوریهٔ ۲۰۲۲ به خریدار بزرگ سهام صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس تبدیل شد و درحال‌حاضر در چندین ETF دارای ۷.۱۸۷ میلیون سهم به ارزش ۸۴۳ میلیون دلار است.

با این‌ حال، این شرکت از ۷ ژوئن ۲۰۲۳، یعنی زمانی که دارای ۱۱.۴۳ میلیون سهم بود، سهام کوین‌بیس را با جدیت به فروش رسانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *