اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

سود ۲.۸۵ میلیارد دلاری تتر در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳

ذخایر مازاد تتر در سه ماههٔ چهارم ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود یعنی ۵.۴ میلیون دلار رسید.

خلاصهٔ خبر

  • سود تتر در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ افزایش قابل توجهی داشته است.
  • در حال حاضر ارزش بازار تتر به بیش از ۹۶ میلیارد دلار رسیده است.

بنیاد تتر، ناشر استیبل کوین USDT،‌ افزایش «بی‌سابقهٔ» سود خالص را تجربه کرد که در سه ماههٔ چهارم سال ۲۰۲۳  به ۲.۸۵ میلیارد دلار رسید. حدود یک میلیارد دلار این سود ناشی از سود خالص عملیاتی است که عمدتاً از سودهای خزانه‌داری آمریکا ناشی می‌شود و مابقی عمدتاً از افزایش ذخایر طلا و بیت کوین حاصل شده است.

به‌ویژه، ذخایر مازاد با افزایش قابل توجه خود به بالاترین حد تاریخی ۵.۴ میلیارد دلار رسید و ۶۴۰ میلیون دلار اضافی به سمت سرمایه گذاری‌های استراتژیک در پروژه‌های مختلف، از جمله استخراج، زیرساخت‌های هوش مصنوعی، و ارتباطات راه دور P2P و غیره هدایت شد.

گواهی سه‌ماههٔ سوم تتر، که به امضاء شرکت حسابداری BDO رسیده است، هم‌چنین نشان‌دهندهٔ حذف ریسک وام‌های تضمین‌شده‌ از ذخایر توکن آن است و نگرانی‌های جامعه را برطرف می‌کند. درحالی‌که وثیقهٔ این‌گونه وام‌های تضمین‌شده عموماً بیش از حد نیاز است، تتر به اندازهٔ کافی ذخایر اضافی برای پوشش کل فشار فروش احتمالی جمع‌آوری کرده است. این پاسخی به ابراز نگرانی‌های گذشتهٔ جامعه در مورد این بخش از پورتفوی است.

عملیات اصلی تتر حول مدیریت استیبل کوین USDT می‌چرخد، که به سود خالص ۶.۲ میلیارد دلاری شرکت در سال ۲۰۲۳ منجر می‌شود.

براساس این گزارش، حدود ۴ میلیارد دلار از این سود از سرمایه‌گذاری در خزانه‌داری آمریکا، بازخرید معکوس و صندوق‌های بازار پول به دست آمده است، که نشان‌دهندهٔ تلاش‌های موفق متنوع‌سازی است. پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، در بیانیهٔ رسمی خود گفت:

گواهینامهٔ سه ماههٔ چهارم تتر بر تعهد ما به شفافیت، ثبات و مدیریت مالی مسئولانه تأکید دارد. دستیابی به بالاترین درصد ذخایر نقدی و معادل نقدی نشان‌دهندهٔ تعهد ما به نقدینگی و ثبات است.

تتر در سه ماههٔ چهارم، دارایی بیت کوین خود را، با خرید ۸,۸۸۸ بیت کوین دیگر افزایش داد و مجموع بیت کوین خود را به حدود ۶۶,۴۶۵ بیت کوین رساند، که درحال‌حاضر تقریباً ۲.۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

این گزارش در بحبوحهٔ افزایش قابل توجه ارزش بازار USDT ارائه شده است، که درحال‌حاضر بیش از ۹۶ میلیارد دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید