اخبار اتریوماخبار ارزهای دیجیتال

خروج ۵۰۰ میلیون دلار اتریوم از صرافی‌های متمرکز

در هفته گذشته حدود ۵۰۰ میلیون دلار اتریوم از پلتفرم‌های معاملاتی خارج شده و معامله‌گران را نسبت به رشد آن امیدوار کرده است.

خلاصهٔ خبر

  • کل جریان خروجی اتریوم از صرافی‌های متمرکز در هفته گذشته به ۵۰۰ میلیون دلار رسید.
  • کل جریان خروجی ETH در ماه گذشته هم ۱.۲ میلیارد دلار رسید و سرمایه‌گذاران را نسبت به رشد آن امیدوار کرد.

اتریوم در حال حاضر در محدوده ۲٬۲۹۰ دلار قرار دارد و در هفته گذشته تنها ۱ درصد افزایش یافته است. این ارز دیجیتال در اکثر هفته گذشته روند خنثی داشت و در محدوده ۲٬۳۰۰ دلار در نوسان بود. با این حال داده‌های آنچین نشان می‌دهد که تعداد زیادی از توکن‌های ETH در این مدت از صرافی‌ها خارج شده است. به عبارت دقیق‌تر، طبق داده‌های وب سایت اینتو دبلاک (IntoTheBlock) در هفته قبل ۵۰۰ میلیون دلار اتریوم از صرافی‌های متمرکز خارج شده و کل جریان خروجی آن‌ها در ماه گذشته را به ۱.۲ میلیارد دلار رسانده است.

قیمت اتریوم پس از تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس اسپات (ETF) بیت کوین در آمریکا، به شدت افزایش یافت. جریان خروجی آن از صرافی‌های متمرکز هم نشان می‌دهد که احساسات صعودی و مثبت هولدرهای این ارز دیجیتال تغییر نکرده است. شایان ذکر است که سرعت جریان خروجی اتریوم در هفته گذشته افزایش یافته است.

روند قیمت اتریوم

بر اساس گزارش وب سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant) هم در هفته گذشته ۱.۶۲۲ میلیون ETH از صرافی‌ها خارج شده است. علاوه بر این ذخایر ETH صرافی‌ها در سال گذشته نزولی بوده است. کل این ذخایر تا ۴ ژانویه (۱۴ دی) به ۱۴.۶۹ میلیون ETH رسیده اما در ماه گذشته ۳۹۷٬۰۱۲ ETH از آن کم شده و به کف خود در ۱۴.۲۹۶ میلیون ETH رسیده است. 

ذخایر اتریوم در صرافی‌ها

کاهش ذخایر ETH در صرافی‌ها تعداد اتریوم‌های موجود برای معامله را کاهش داده و با افزایش کمیابی آن امکان رشد قیمت این ارز دیجیتال را فراهم می‌کند. 

قیمت اتریوم در یک ماه گذشته کم‌تر از ۲ درصد رشد کرده اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که این ارز دیجیتال در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) به سقف ۲۳ ماهه خود در ۲٬۷۰۶ دلار رسید و از آن زمان وارد یک حرکت نزولی شده است. تحلیلگران باور دارند که بخشی از این روند نزولی به خاطر فشار فروش شرکت ورشکسته‌شده سلسیوس نتورک (Celsius Network) به وجود آمده است. اتریوم علاوه بر این باید با آلت کوین‌هایی مثل سولانا هم رقابت کند. تقاضای سولانا اخیراً به قدری رشد کرده که حجم معاملات روزانه آن در صرافی‌های غیرمتمرکز از اتریوم پیشی گرفته است.

از نظر تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد اتریوم حمایت خوبی را در ناحیه ۲٬۲۸۰ دلار ایجاد کرده و در حال حاضر در تلاش است با استفاده از این حمایت رشد کند. تحلیلگری به اسم «Trader Tardigrade» اعلام کرده که روند فعلی اتریوم شبیه به روند آن در سال ۲۰۲۱ است. گفتنی است که این روند در سال ۲۰۲۱ باعث شد قیمت ETH به رکورد تاریخی خود در ۴٬۸۷۸ دلار برسد.

تحلیل قیمت اتریوم

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *