اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

علت سقوط ۵۰ درصدی قیمت OKB چه بود؟

قیمت OKB، توکن بومی صرافی OKX، چند ساعت قبل به طور ناگهانی ۵۰ درصد کاهش یافت و این پلتفرم مجبور شد تحقیقات دقیقی را آغاز کند.

خلاصهٔ خبر

  • قیمت توکن OKB تنها در چند ساعت نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافت.
  • داده‌های موجود نشان می‌دهد که ۱۰ نهنگ حدود یک هفته پیش بیشتر از ۸ میلیون دلار OKB را به صرافی OKX واریز کرده بودند.

صرافی OKX به دنبال کاهش سریع ۵۰ درصدی ارزش توکن OKB تحقیقات جدیدی را آغاز کرده است. سقوط غیرمنتظره OKB باعث شد که قیمت این ارز دیجیتال به ۲۵.۱ دلار برسد. استار زو (Star Xu)، مدیرعامل OKX، در واکنش به این مسئله و بدون اینکه به جزئیات خاصی اشاره کند؛ اعلام کرد:

تیم OKX در حال بررسی نوسانات OKB است و به زودی گزارش آن را ارائه می‌کند.

هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چرا قیمت OKB کاهش یافته است. با این حال کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل پلتفرم کریپتوکوانت (CryptoQuant)، خاطرنشان کرد:

قیمت OKB فقط در ۳۰ دقیقه گذشته ۲۵ درصد کاهش یافت. در این مدت ذخایر OKX هیچ تغییر قابل‌توجهی را تجربه نکرد. 

ذخایر اتریوم و بیت کوین صرافی OKX
ذخایر اتریوم و بیت کوین صرافی OKX

پلتفرم اسپات آن چین (Spot On Chain) تاکید کرد که قبل از این اتفاق ده آدرس که مدت‌ها غیر فعال بودند، ۱۷۶٬۱۵۴ توکن OKB (به ارزش بیش از ۸ میلیون دلار) را به OKX واریز کردند. این پلتفرم ادامه داد:

سیستم ما نشان می‌دهد که ۱۰ نهنگ در ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) ۱۷۶٬۱۵۴ توکن OKB (به ارزش ۹.۵۸ میلیون دلار) را به OKX واریز کرده بودند. تمام این ۱۰ آدرس ۴ سال پیش در ۲۰ فوریه ۲۰۲۰ (۳ اسفند ۱۳۹۸) دقیقاً ۱۷۶٬۱۵۴ توکن OKB را دریافت کرده بودند و دیگر هیچ فعالیتی نداشتند. این کیف پول‌ها ممکن است به یک نهاد خاص ارتباط داشته باشند. هنوز مشخص نیست که این حرکت یک دامپ بوده یا خیر، اما خیلی مشکوک است.

تراکنش‌های مربوط به ۱۰ نهنگ OKB
تراکنش‌های مربوط به ۱۰ نهنگ OKB

OKB در سال ۲۰۱۸ به عنوان توکن بومی صرافی OKX و توکن کاربردی اکوسیستم آن راه‌اندازی شد. اگر هولدرهای OKB از این توکن برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های OKX استفاده کنند، تخفیف‌ می‌گیرند و می‌توانند به عنوان کاربران VIP آن امتیاز بیشتری دریافت کنند. قیمت OKB در حال حاضر در محدوده ۴۷ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید