اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

کمیسیون بورس هنگ کنگ: برنامه‌های استیکینگ فلوکی غیرقانونی‌اند

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) اعلام کرده است که دو تا از برنامه‌های استیکینگ فلوکی غیرقانونی هستند. همین مسئله نگرانی‌های زیادی را در بین کاربران این برنامه‌ها به وجود آورده است.

خلاصه خبر

  • SFC اعلام کرده است که بازده سالانه ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی برنامه‌های استیکینگ فلوکی توضیح منطقی ندارد.
  • توسعه‌دهندگان ارز فلوکی هم در واکنش به این مسئله تاکید کردند که به همکاری خود با قانون‌گذاران هنگ کنگی ادامه می‌دهند.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ درباره محصولات پرریسکی به اسم برنامه استیکینگ فلوکی (Floki Staking Program) و برنامه استیکینگ توکن‌فای (TokenFi Staking Program) هشدار داده است. هر دوی این محصولات در اکوسیستم فلوکی راه‌اندازی شده‌اند و طبق گفته‌های SFC، با ارائه خدمات استیکینگ ادعا می‌کنند که بازده سالانه آن‌ها بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد است. با این حال، هیچ یک از این برنامه‌ها مجوزهای هنگ کنگ را دریافت نکرده‌اند.

استیکینگ به فعالان بازار ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد در تامین امنیت یک بلاک چین همکاری کنند و در ازای آن پاداش بگیرند. از طرفی، کاربران برای استیکینگ ارزهای دیجیتال خود باید در یک استخر استیکینگ مشارکت داشته باشند (مثل به واریز پول به یک حساب پس‌انداز). با این فرآیند، آن‌ها می‌توانند به تایید تراکنش‌ها و افزایش امنیت و تمرکززدایی شبکه‌های مبتنی بر مکانیسم اثبات سهام کمک کنند.

SFC تاکید کرده که توسعه‌دهندگان فلوکی توضیح نداده‌اند چطور این بازده سالانه را پرداخت می‌کنند. با این حال طبق گفته‌های توسعه‌دهندگان فلوکی، تنها مشکل SFC این است که برنامه‌های استیکینگ مذکور خیلی خوب عمل می‌کند. توسعه‌دهندگان این شبکه نتوانستند جزئیات بحث‌های خود با SFC را توضیح دهند اما تاکید کردند که برای تبلیغ محصولات خود با یک آژانس بازاریابی هنگ کنگی همکاری کرده و با توجه به این همکاری، به این نتیجه رسیده بودند که مجوزهای مورد نیاز را دریافت کرده‌اند.

آن‌ها تداوم کمپین بازاریابی خود در هنگ کنگ را تایید یا رد نکردند اما به سرمایه‌گذارانشان اطمینان دادند که با قانون‌گذاران هنگ کنگی همکاری خواهند کرد. با وجود این SFC در ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) رسماً این دو محصول را در فهرست محصولات مشکوک خود قرار دارد و تاکید کرد که اطلاعات مربوط آن‌ها به صورت آنلاین در دسترس عموم مردم قرار دارد.

این آژانس از سرمایه‌گذاران هنگ کنگی خواست مراقب برنامه‌های استیکینگ دارایی‌های دیجیتال و مجوزهای آن‌ها باشند چراکه آن‌ها ریسک زیادی دارند و چون سرمایه‌‌گذارانشان به طور کامل تحت حمایت قوانین و مقررات اوراق بهادار هنگ کنگ قرار نمی‌گیرند، ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

علاوه بر این، SFC تاکید کرد که همچنان به اجرای استانداردهای نظارتی و محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر طرح‌های متقلبانه و کلاهبر‌داری ادامه می‌دهد. این آژانس خاطرنشان کرد:

هرگونه تخلف از قانون از جمله ترویج طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی بدون مجوز، با واکنش قانونی SFC مواجه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شانزده =