اخبار ارزهای دیجیتال

فاش شدن نام خالق Shiba Inu (SHIB) به لطف OpenSea

خالق میم‌کوین Shiba Inu که از محبوبیت زیادی در دنیای کریپتو برخوردار است، از زمان ایجاد آن ناشناس باقی مانده است.

یافته‌های اخیر مدیران Coinbase تا حدودی هویت خالق Shib، کسی که او را با نام Ryoshi نیز می‌شناسند، روشن کرده است. یکی از مدیران یک حساب OpenSea مرتبط با آدرس کوساما به نام “Alameda” را کشف کرد که می‌توان آن را به بنیان‌گذار SHIB ربط داد. با این وجود، این مدیر هویت واقعی ریوشی را فاش نکرد.

“کیف پولی که مستقیماً به بنیان‌گذار Shiba Inu متصل شده است (از طریق سپرده‌ی صرافی)، یک نام حساب جالب Opensea دارد.”

– Conor (@jconorgrogan)

6 مارس 2023

جالب اینجاست که این حساب OpenSea به یک آدرس سپرده‌ی Bitkub جایی که بنیان‌گذار SHIB دو بار در سال‌های 2020 و 2021 وجوهی را واریز کرد، لینک شده بود. این اطلاعات به مدیران اجازه داد تا این بنیان‌گذار ناشناس با نام “Alameda” را به پروفایل خود لینک کنند.

با این حال، دلیل اینکه چرا بنیان‌گذار SHIB در سال 2020 باید کنترل OpenSea Alameda را در اختیار بگیرد، هنوز نامشخص است.

علاوه بر این، اخبار اخیر منتشر شده از سوی مدیران Coinbase نشان می‌دهد که بزرگترین فارمر Shiba Inu در 27 اکتبر 2021، 107 میلیون دلار از SHIB را از استیک خارج و آن را به FTX، Huobi، Binance و OKX ارسال کرده است. این حرکت با گسترش آماده‌سازی SHIB توسط FTX که روابط نزدیکی با Alameda داشت مصادف بود. در نتیجه‌ی این اتفاق، قیمت SHIB بلافاصله شروع به کاهش کرد و هرگز به میزان سابق خود بازنگشت.

در حالی که هویت Ryoshi همچنان نامشخص است، یافته‌های اخیر موجب کنجکاوی و گمانه‌زنی در جامعه‌ی کریپتو شده است. ظهور میم‌کوین‌هایی مانند Shiba Inu روند جدیدی را در بازار راه‌اندازی کرد، جایی که توسعه‌دهندگان ناشناس دست به ایجاد سکه‌ها و توکن‌هایی با مضمون مشابه Doge و توکن‌هایی که به نحوی کار Shib را تکرار می‌کنند زدند. با این حال، هیچ یک از دارایی‌های دیجیتالی که اخیراً ایجاد شده‌اند نتوانسته‌اند موفقیت Shiba Inu را تکرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید