اخبار ارزهای دیجیتال

پای اسطوره فوتبال برزیل به تحقیقات کلاهبرداری رمزارز باز شد

رونالدینیو، اسطوره‌ی فوتبال برزیل، به دلیل نقشش در یک کلاهبرداری کریپتویی مرتبط با “18KRonaldinho” که سودهای کاذب ارائه می‌دهد، مورد تحقیق قرار می‌گیرد. او در دادگاه حاضر نشد و باید تا 30 آگوست در دادگاه حاضر شود یا در معرض خطر اجرای حکم قرار گیرد.

خلاصه‌ی خبر

  • مقامات برزیلی، رونالدینیو، اسطوره‌ی فوتبال را به دلیل دخالت احتمالی در کلاهبرداری ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار می‌دهند.
  • رونالدینیو که به کلاهبرداری “18KRonaldinho” مرتبط است، بدون هیچ توضیحی در دادگاه حاضر نشد.
  • وکلا ادعا می‌کنند که رونالدینیو قربانی است.
  • سرمایه‌گذاران به دنبال بازیابی 61 میلیون دلار هستند.

تحقیقات علیه اسطوره فوتبال

رونالدینیو، فوق‌ستاره‌ی فوتبال برزیل، که با نام رونالدو د آسیس موریرا نیز شناخته می‌شود، به دلیل ارتباط مشکوک خود با یک کلاهبرداری ارزهای دیجیتال، با تحقیقات مقامات برزیلی مواجه است. این تحقیقات حول مشارکت احتمالی او در یک طرح کلاهبرداری مرتبط با یک شرکت مشکوک به نام “18KRonaldinho” است. این کلاهبرداری به سرمایه‌گذاران وعده سود کاذب روزانه 2 درصدی را برای سرمایه‌گذاری حداقل 30 دلار در ارزهای دیجیتال داد. رونالدینیو در مراحل اولیه به عنوان سفیر با این نهاد مرتبط بود و ساعت و جواهرات تبلیغ می‌کرد.

غیبت در دادگاه

رونالدینیو، ستاره‌ی سابق باشگاه‌های بارسلونا، آث میلان و تیم ملی فوتبال برزیل برای شهادت در دادگاه در مورد این اتهامات احضار شد. با این حال، او در دادگاه حاضر نشد و هیچ توضیحی برای غیبت خود ارائه نکرد. علیرغم عدم حضور، او این اختیار را داشت که در صورت حضور در مقابل قضات ساکت بماند. Áureo Lídio Moreira Ribeiro، معاون فدرال ریودوژانیرو، اظهار داشت که رونالدینیو برای حضور در دادگاه در 30 اوت احضار شده است. مقامات هشدار داده‌اند که در صورت عدم رعایت مجدد قوانین، آن‌ها می‌توانند به “استفاده از زور” متوسل شوند.

ادعای قربانی بودن

تیم حقوقی رونالدینیو می‌گوید موکل آن‌ها قربانی است و ادعا می‌کنند که افراد خاطی از نام و تصویر او به طور غیرقانونی برای فریب افراد بیشتری سوء استفاده کرده‌اند. در همین حال، سرمایه‌گذارانی که قربانی این کلاهبرداری شده‌اند به دنبال بازیابی حدود 61 میلیون دلار هستند تا خسارات مادی و معنوی این کلاهبرداری را جبران کنند.

رونالدینیو: از ستاره‌ی دنیای فوتبال تا مشکلات حقوقی در دنیای کریپتو

فراتر از تحقیقات در حال انجام، قابل توجه است که رونالدینیو بیش از یک سال پیش به طور قانونی وارد حوزه‌ی ارزهای دیجیتال شد. در فوریه سال قبل، او با زیرمجموعه Graph Blockchain یعنی New World Inc. شریک شد تا به عنوان سفیر فعالیت کند و تجربیات NFT را به پایگاه گسترده‌ی طرفداران خود معرفی کند. رونالدینیو که به خاطر رفتار شاد در زمین فوتبال و نگرش محترمانه نسبت به رقبا مشهور است، نزدیک به 75 میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد.

قدم بعدی: راه‌اندازی توکن

چند ماه بعد، رونالدینیو مشارکت خود را با همکاری با صرافی غیرمتمرکز P00LS گسترش داد تا توکن خود به نام RON را راه‌اندازی کند. علیرغم ادعاهای کلاهبرداری، حضور رونالدینیو در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال از طریق سرمایه‌گذاری‌های معتبر در NFTها و توکن‌سازی شخصی پایدار است.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید