عدم قطعیت موجود در بازار درواقع فراخوانی است برای سودجویی از فناوری‌های بلاکچین. چیزی که بر اساس گفته‌های مدیرعامل ARK Invest به صورت تاریخی در «ناملایمات سهم بیشتری داشته است»

مدیرعامل ARK Invest، کتی وود | Cathie Wood باور دارد که کیف‌ پول‌های دیجیتالی و فناوری بلاکچین در میان نوآوری‌هایی قرار می‌گیرند که می‌توانند بازی را عوض کنند؛ اما بازار سهام این موضوع را در سال ۲۰۲۲ کاملا نادیده گرفته بود.

در تاریخ ۱۲ ژانویه پستی در وبلاگ سایت ARK Invest منتشر شد که در آن وود اظهار داشت که بازار سهام با نوعی «دیوار نگرانی» در سال ۲۰۲۲ روبرو است. او معتقد است ترس‌ از تورم ریشه‌دار و نرخ بهره‌ی بالا و نادیده‌ گرفتن بخش زیادی از فناوری‌های نوآورانه مانند بلاکچین عامل شکل‌گیری این دیوار است.

با توجه به این که در میان تراکنش‌های رده بالای تجارت آفلاین در سال ۲۰۲۰، کیف‌ پول‌های دیجیتال جای پول نقد را گرفته بودند؛  وود تاکید کرد که کیف پول‌های دیجیتالی «در حال گرفتن جای پول نقد و کردیت کارت‌ها» هستند. بحث‌های متعدد مقاله‌ی منتشر شده از سمت کتی وود بر این نکته تاکید می‌کند که کیف‌پول‌های دیجیتالی به هیچ وجه نباید نادیده‌ گرفته شوند؛ چرا که موضوع یاد شده در سال ۲۰۲۱ حتی بیشتر هم شده است. تقریبا ۵۰ درصد تجارت آنلاین جهانی در سال ۲۰۲۱ توسط کیف پول‌های دیجیتال انجام شده است.

وود معتقد است که ورشکستی اخیر صرافی رمزارزی FTX هیچ تاثیری به روی هدف بلاکچین‌ها نگذاشته است. او گفت:

 

       «بلاکچین‌های عمومی مانند بیت‌کوین و اتریوم ذره‌ای از تکاپوی خود در انجام تراکنش‌هایشان نگذاشته‌اند»

فروپاشی اخیر صرافی FTX صرفا به سرمایه‌گذاران یاد داده که باید برای ذخیره‌سازی دارایی‌های کریپتویی خود دقت و تلاش بیشتری به خرج دهند.