شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

واچ لیست هفته دوم اسفند؛ خیز آلت کوین‌ها در آستانه بیت کوین ۶۰ هزار دلاری

در این تحلیل، ۵ ارز از بازار را بررسی خواهیم کرد که شرایط فعلی آن‌ها با توجه به سبک تحلیل تکنیکال مناسب است. ما در واچ لیست هر هفته در نوبیتکس به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، می‌توان ارزهایی را که در کوتاه مدت توانایی سوددهی دارند، بررسی کرده و زیر نظر داشت.
در اصل در واچ لیست ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر در معاملات ارزهای دیجیتال کمک کنیم. در ادامه و با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو tradingview به نمودار این ارزها رجوع کرده و با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها، این پروژه‌ها را از دیدگاه قیمت بررسی می‌کنیم.
هر ۵ آلت کوین از این لیست در صرافی رمزارز نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. ارزهای این واچ لیست در این هفته از سطوحی حمایتی برخوردار بوده و جذابیت تحلیلی بالایی دارند. در این تحلیل به شناسایی سطوحی می‌پردازیم که برای شکار موقعیت‌های معاملاتی، مناسب و مستحکم هستند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سولانا (SOL/USDT)

قیمت ارز سولانا در تایم فریم چهارساعته و پس از موج فرعی و اصلاحی خود به ناحیهٔ بین دو سطح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد فیبوناچی خود در نمودار موج صعودی خود واکنش نشان داده است. این ناحیه محل قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ دوره و نزدیک کف کانال صعودی فرضی نیز هست. اعتبار این کانال نیز با تعداد و میزان واکنش‌های قیمت SOL به کف، سقف و میدچنل (خط میانی کانال) مشخص می‌شود. با این تفاسیر، مجموعهٔ این عوامل، میزان اهمیت این ناحیهٔ حمایتی رو نشان می‌دهند. با شکست خط روند نزولی هم می‌توان انتظار رشد بیشتر قیمت در ادامهٔ روند صعودی تا اهدافی بالاتر را در میان مدت داشت.

اهداف قیمت در مسیر صعود و پس از تثبیت چرخش، به‌ترتیب ۱۱۴، ۱۲۷ و ۱۴۰ دلار هستند. 

آربیتروم (ARB/USDT)

قیمت توکن آربیتروم در تایم فریم روزانه و بعد از اصلاح تا ناحیهٔ حمایتی بین ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی، اکنون دومین پولبک خود را به این ناحیه تکمیل کرده و در حال آزمودن آن است. با توجه به قرارگیری میانگین متحرک نمایی ۴۰۰ دوره، سطح ۵۰ درصد فیبوناچی و کف کانال بر روی سطح ۱.۷۴ دلار، این سطح کلیدی‌ترین حمایت آربیتروم به حساب می‌آید. بنابراین احتمال جهش قیمت با برخورد به آن وجود خواهد داشت.
از طرفی نقض میدچنل یعنی خط میانی کانال و به‌دنبال آن خط روند نزولی در سطح روانی ۲ دلار، قیمت را تا اهدافی مانند ۲.۲۲ و ۲.۴۷ دلار هدایت خواهد کرد.

اسکیل (SKL/USDT)

قیمت توکن اسکیل نیز در تایم فریم چهارساعته به کف کانال صعودی برخورد کرده و به آن واکنش نشان داده است. این سطح نیز با ناحیهٔ اصلاحی بین ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی همپوشانی دارد که اهمیت آن را دوچندان می‌کند. مقاومت بسیار مهمی که بر سر راه قیمت اسکیل قرار دارد، سطح روانی ۰.۱ دلار است. با این تفاسیر با بازگشت قیمت به ناحیهٔ حمایتی مذکور یا حرکت قیمت با قدرت به بالای سطح ۱ دلار، می‌توان انتظار صعود قیمت تا اهدافی مانند ۰.۱۲ و ۰.۱۴ دلار را داشت.

اس‌اس‌وی نتورک (SSV/USDT)

قیمت توکن SSV در تایم فریم چهارساعته مشابه ارزهای معرفی‌شده دیگر در این تحلیل برخورد کرده و دو مرتبه به آن واکنش نشان داده است. این سطح محل قرارگیری میانگین متحرک ۴۰۰ دوره (چهارساعته) و کف کانال صعودی نیز هست. مجموعهٔ این عوامل اهمیت ناحیهٔ حمایتی  ۲۵ الی ۲۷ دلار را نشان می‌دهند که با رسیدن قیمت به آن‌ها می‌توان انتظار واکنش قیمت به آن‌ها را داشت.

از طرفی اگر قیمت ناگهان خط روند نزولی فرعی را نقض کرده و در بالای آن تثبیت شود، احتمال رشد قیمت تا اهدافی مانند ۳۶ و ۴۰ دلار در داخل کانال صعودی وجود دارد.

الگورند (ALGO/USDT)

قیمت الگورند در تایم فریم روزانه به سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی قبلی خود برخور کرده و به آن واکنش مناسبی نشان داده است. مهم‌تر از این ناحیهٔ حمایتی، مقاومت‌های بر سر راه قیمت در وضعیت فعلی و سطح ۰.۲ دلار هستند. قیمت اگر به همپوشانی این دو مقاومت یعنی میانگین متحرک ۴۰۰ دوره و خط روند نزولی غلبه کند، روند صعودی کوتاه مدت خود را ادامه خواهد داد.

اولین اهداف قیمت در مسیر صعود به‌ترتیب، ۰.۲۶ و ۰.۳۳ دلار هستند.

مطالب تحلیلی منتشرشده در نوبیتکس صرفا جنبهٔ آموزشی و ارائهٔ اطلاعات دارد و به هیچ‌ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری و سیگنال خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و کاربر موظف است قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه و تحلیل شخصی خود در رابطه با دارایی موردنظر را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =