تحلیل ارز‌های دیجیتال

واچ لیست هفته دوم مهر؛ بررسی تکنیکال هاوینگ پیشِ رو و ارزهای LTC، LPT و ICP

سرعت تغییر بازار ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر از چیزی است که بتوانید آن را نادیده بگیرید. به روز ماندن در این بازار کار ساده‌ای نیست؛ اما با روش‌هایی می‌تواند ممکن و جذاب باشد.

در ادامه تحلیل تکنیکال کوتاه مدت سه ارز دیجیتال که به نظر در هفته پیشِ رو امیدوارکننده می‌آیند را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. این تحلیل می‌تواند به شما دید بهتری برای تصمیم گیری در خصوص هفته آینده بازار ارزهای دیجیتال بدهد. در ادامه این تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

چه عواملی اهمیت هاوینگ بعدی بیت کوین را برای قیمت پررنگ‌تر می‌کنند؟

طبق داده‌های ابزار CoinMarketCap، قیمت بیت کوین طی چند روز اخیر حدوداً معادل ۳ درصد افزایش قیمت داشته و به بالای مقاومت روانی ۲۷,۰۰۰ دلار نیز نفوذ کرده است. این حرکت یک‌باره و صعودی قیمت یا به‌اصلاح شورت اسکوییز (Short Squeeze)، منجر به پیروی عموم آلت کوین‌ها از بیت کوین و رشد قیمتی بوده است.

چنین نوساناتی منجر به تقویت احساسات معامله‌گران و افزایش امیدواری آن‌ها در کوتاه مدت به افزایش قیمت‌ها شده است؛ اما اگر با دید وسیع‌تری به بیت کوین طی سال‌های گذشته بنگریم، قیمت از بالاترین سطح تاریخی خود (ATH) در نوامبر سال ۲۰۲۱، به میزان ۶۰ درصد فاصله دارد. با توجه به عدم توانایی گاوهای بازار در هدایت و حفظ قیمت در بالای سطح ۳۰,۰۰۰ دلار و فاصلهٔ زمانی تقریباً ۲۰۰ روزه تا رویداد هاوینگ در این رمزارز، بسیاری از معامله‌گران همچنان به ریزش قیمت طی ماه‌های آتی نظر دارند. تاریخ نشان داده که این زمان باقی‌مانده تا هاوینگ، برای متوسط هزینهٔ دلاری هر بیت کوین حیاتی خواهد بود، زیرا در نهایت منجر به آماده‌سازی برای رالی صعودی بعدی قیمت خواهد شد.

انتظار این است که هاوینگ بیت کوین در سال آینده میلادی، حداقل هزینهٔ استخراج هر بیت کوین را به ۳۰,۰۰۰ دلار برساند و در صورتی که تا آن زمان قیمت بیت کوین در زیر این سطح باقی بماند، به‌طور بالقوه چالش هزینه برای ماینرها ایجاد خواهد کرد. این حداقل هزینه تولید برای هر بیت کوین در وضعیت فعلی ۱۵,۰۰۰ دلار بوده و دو برابر شدن، این گروه از فعالین را تحت فشار قرار خواهد داد.

با این حال برخی از تحلیل‌گران با توجه به نگرانی‌های موجود، همچنان خوش‌بین هستند؛ این افراد معتقدند که ماینرها قبل از هاوینگ و با هدف افزایش قیمت‌ها، بیت کوین بیشتری انباشت خواهند کرد و همچنین پول هوشمند نیز در بازار به شکل‌دادن دینامیک عرضه در بازار سهمی حیاتی ایفا خواهد کرد.

نظر شما دربارهٔ حرکات آینده قیمت تا هاوینگ چیست؟ تکنیکال به ما چه می‌گوید؟!


با مطالعهٔ تحلیل تکنیکال بیت کوین مهر ۱۴۰۲، با عناصر تکنیکالی که در قیمت بیت کوین مشاهده شده است، آشنا خواهید شد.  

با تمامی این تفاسیر ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان سه ارز را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، شناسایی کرد. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. دو مورد از این سه رمزارز در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند.

لایوپیر(LPT/USDT)

توکن لایوپیر در تایم فریم روزانه به سطح ۱۶۱.۸ درصد فیبوناچی گسترشی موج صعودی قبلی خود واکنش نشان داده است. این سطح همچنین لول اصلاحی ۶۱.۸ درصد اصلاحیِ موج صعودی بلند مدت قیمت از ابتدای سال جدید است. همپوشانی این دو سطح بسیار مهم فیبوناچی، شکست خط روند نزولی کوتاه مدت و واگرایی‌های مثبت متوالی در اندیکاتور MACD مکدی، احتمال بالای رشد قیمت این توکن را در کوتاه مدت نشان می‌دهند.

نمودار قیمت توکن لایوپیر در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن لایوپیر در تایم فریم روزانه

اینترنت کامپیوتر(ICP/USDT)

توکن اینترنت کامپیوتر در تایم فریم روزانه به سطح گسترشی ۱۶۱.۸ درصد گسترشی موج صعودی قبلی خود رسیده است. توالی واگرایی‌های مثبت نیز در اندیکاتور مکدی، از چرخش احتمالی روند قیمت در کوتاه مدت خبر می‌دهند. با شکست خط روند نزولی، تثبیت و پولبک قیمت به‌ آن با اطمینان بیشتری به معامله خرید در این ارز می‌توان فکر کرد.

نمودار قیمت توکن اینترنت کامیپوتر در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن اینترنت کامیپوتر در تایم فریم روزانه

لایت کوین (LTC/USDT)

به حرکات قیمت و واکنش به خرید ارز لایت کوین در تایم فریم روزانه درون کانال فیبوناچی زیر توجه کنید. با برخورد قیمت به کف کانال، شکست روند نزولی و واگرایی مثبت در اندیکاتور مکدی، با احتمال بالایی حرکت بعدی قیمت به سمت اهداف بالاتر خواهد بود. توجه داشته باشید که قیمت در وضعیت فعلی روی سطح ۱۶۱.۸ درصد گسترشی فیبوناچی خود نیز قرار دارد.

نمودار قیمت ارز لایت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز لایت کوین در تایم فریم روزانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =