تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

هدف بعدی قیمت بیت کوین در کجا قرار دارد؟

قیمت بیت کوین در روز گذشته به بیش از ۷۲٬۰۰۰ دلار رسید و معامله‌گران در تلاش‌اند آینده آن را پیش‌بینی کنند. در این میان، یکی از تحلیلگران مطرح بازار باور دارد که هدف بعدی بیت کوین در محدوده ۱۷۰٬۰۰۰ دلار قرار دارد و در ماه مه (اردیبهشت) به آن می‌رسد. یک تحلیگر دیگر هم خاطرنشان کرده است که قیمت BTC در انتهای چرخه فعلی به محدوده ۳۳۷٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

خلاصه تحلیل

  • یک تحلیلگر باور دارد که قیمت بیت کوین تا ماه مه (اردیبهشت) به ۱۷۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.
  • یک تحلیلگر دیگر هم خاطرنشان کرده است که تحلیل فاندامنتال از رالی بیت کوین حمایت می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین از مرز ۷۲٬۰۰۰ دلار عبور کرده؛ تحلیلگری به اسم ویلی وو (Willy Woo) باور دارد که چرخه صعودی این ارز دیجیتال تازه شروع شده است. این تحلیلگر با انتشار شاخص «BTC Price Models» که خود راه‌اندازی کرده، اعلام کرده است:

بیت کوین ۷۱٬۰۰۰ دلاری تقریباً در وسط کانال موجود در تصویر پایین قرار می‌گیرد. سقف این کانال هم در حال حاضر در محدوده ۳۳۷٬۰۰۰ دلار می‌رسد. بنابراین BTC هنوز در ابتدای بازار صعودی خود قرار دارد. موقعیت فعلی این ارز دیجیتال شبیه به موقعیت آن در محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلار در چرخه قبلی است.

شاخص BTC Price Models

علاوه بر این، شاخص کلان بیت کوین (Bitcoin Macro Index) در این هفته وارد بخش آبی (در تصویر پایین) شد و نشان داد تحلیل فاندامنتال هم از رالی BTC حمایت می‌کند.

شاخص Bitcoin Macro Index

تحلیلگری به اسم دیو دویو (Dave the Wave) هم نمودار هفتگی و شاخص‌های تکنیکالی مثل شاخص مکدی (MACD) را بررسی کرده است. او با انتشار نمودار زیر اعلام کرده‌ است که قیمت بیت کوین تا ماه مه (اردیبهشت) به مرز ۱۷۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

نمودار هفتگی قیمت‌ بیت کوین

با این حال به نظر می‌رسد این اهداف قیمتی در بازار صعودی فعلی چندان زیاد نیستند. کتی وود (Cathie Wood)، مدیرعامل شرکت آرک اینوست (Ark Invest)، هم اعلام کرد که قیمت بیت کوین در بلندمدت (قبل از سال ۲۰۳۰) به ۱ میلیون دلار می‌رسد. او سپس خاطرنشان کرد:

تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس اسپات توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نقطه عطف مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. به همین خاطر ما فکر می‌کنیم قیمت بیت کوین تا قبل از سال ۲۰۳۰ به ۱ میلیون دلار می‌رسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =