اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

کاهش قیمت ریپل بعد از انتقال ۲۷ میلیون XRP؛ آیا قیمت ریپل به زیر ۰.۵۰ دلار می‌رسد؟

بعد از نوسان شدید توکن XRP، ارز دیجیتال بومی شبکه ریپل، قیمت آن دوباره به زیر ۰.۵۳ دلار سقوط کرد و نگرانی زیادی را بین هولدرهای خود به وجود آورد.

  • هم‌زمان با کاهش قیمت XRP در روزهای گذشته، یکی از نهنگ‌های ریپل بخش زیادی از ذخایر خود را به فروش رساند.
  • علاوه بر این، تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال باور دارند قیمت XRP باز هم کاهش می‌یابد و ممکن است به کم‌تر از ۰.۵ دلار برسد.

داده‌های وب سایت وال الِرت (Whale Alert) نشان می‌دهد که فشار فروش ریپل به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. طبق این داده‌ها، یکی از نهنگ‌های ریپل تنها در یک تراکنش بیش از ۲۷ میلیون توکن XRP را منتقل کرده است.

به عبارت دقیق‌تر، این نهنگ ۲۷.۷ میلیون توکن XRP به ارزش ۱۴.۴۸ میلیون دلار را به صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp) ارسال کرده است. از طرف دیگر یکی از طرفداران ریپل به اسم «XRP Captain»، تلاش کرده است قیمت آن را تحلیل کند. طبق گفته‌های او قیمت ریپل به زودی نزدیک به ۵ درصد سقوط می‌کند و به زیر ۰.۵۰ دلار می‌رسد.

با این حال او خاطرنشان کرد که XRP بعد از این سقوط شدید می‌تواند الگوی کنج نزولی خود را به سمت بالا بشکند و دوباره رشد کند. در این صورت XRP می‌تواند با رشدی ۲۱ درصدی خود را به ۰.۵۲ دلار برساند.

قیمت ریپل در حال حاضر در محدوده ۰.۵۲ دلار قرار دارد و در روز گذشته ۱ درصد کاهش یافته است. این در حالی است حجم معاملات آن با رشدی ۳۱.۶۷ درصدی به ۵۸۸.۴۷ میلیون دلار رسیده است.

این ارز دیجیتال در روز قبل به بالای ۰.۵۳۳ دلار رسیده بود اما با افزایش فشار فروش سرمایه‌گذاران آن به زیر ۰.۵۳ دلار سقوط کرد و به کف ۰.۵۲۱۷ دلار رسید. شایان ذکر است که قیمت فعلی XRP تقریباً ۸۶ درصد کم‌تر از رکورد تاریخی ۳.۸۴ دلار در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۶) است.

علاوه بر این شاخص میانگین متحرک ریپل هم سیگنال «فروش قوی» را صادر کرده است؛ چراکه میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه آن به ترتیب در محدوده‌های ۰.۵۷۳۲ و ۰.۵۶۷۳ دلار قرار دارد. این امر احتمال رشد قیمت در کوتاه‌مدت را کاهش می‌دهد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *