اخبار ارزهای دیجیتال

۶۹ درصد از سرمایه‌گذاران خرد با وجود تجربه‌ زمستان کریپتویی ۲۰۲۲ ابدا نگران نیستند!

بر اساس مطالعه و نظرسنجی صورت گرفته، مشخص شده است که با وجود تجربه‌ی سقوط سهمگین سال گذشته‌ی بازار سرمایه‌گذاران جوان ترس کمتری نسبت به دیگران دارند.

بیشتر سرمایه‌‌گذاران خرد همچنان نسبت به سرمایه‌‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال علاقه نشان می‌دهند؛ حتی با این که سال ۲۰۲۲ را می‌توان سهمگین‌ترین بازار خرسی تمام دوران دانست.

بر اساس داده‌های به دست آمده از نظرسنجی اخیر که توسط پلتفرم معاملاتی ‌eToro صورت گرفته است؛ بیش از دو سوم سرمایه‌ گذاران خرد، یعنی تقریبا ۶۹ درصد، گفته‌اند که یا نسبت به وضعیت بازار خوش بین هستند و یا این که احساسات ضد و نقیضی نسبت به اثر طولانی مدت بازار پایین سال گذشته دارند. یک سوم باقیمانده یعنی تقریبا ۳۱ درصد دیگر گفته‌اند که پس از سقوط شدید قیمت ارز دیجیتال در سال گذشته نگران شده‌اند و با احتیاط بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. 

بن لایدلر | Ben Laidler استراتژیست گلوبال مارکت ‌eToro نظر خود را درباره‌ی این علاقه‌ی احیا شده‌ی سرمایه‌گذاران خرد این چنین بیان می‌کند:

«این واقعیت که دو سوم کسانی که سرمایه‌گذار خرد محسوب می‌شوند، احساس خاصی ندارند و یا حتی خوش‌بین هستند، شاید ممکن است در وهله‌ی اول کمی عجیب به نظر برسد؛ اما در حقیقت این گروه به دهه‌ها و سال‌های پیش‌ رو می‌اندیشند. برای کسانی که افق دید گسترده‌تری دارند، پیشینه‌ی تجربه‌ی سال ۲۰۲۲ شانسی دوباره برای خرید دارایی‌ها با قیمت پایین‌تر بود تا بتوانند آماده‌ی صعود پیش رو شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید