معرفی و بررسی

برای نگهداری ارز شیبا چه کنیم؟ معرفی بهترین کیف پول‌های شیبا 2024

رمزارزها به عنوان یک طبقه دارایی محبوب، ظاهر شده‌اند و بر خلاف اوراق بهادار مالی سنتی مانند سهام و اوراق قرضه، نزد کارگزاران، نگهداری نمی‌شوند. در عوض، سرمایه‌گذاران کریپتو باید از کیف پول رمزنگاری برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال خود، استفاده کنند. یکی از رمزارزهای محبوب، توکن شیبا اینو SHIB است که به عنوان یک روش پرداخت در بسیاری از کسب‌وکارهای جهان، پذیرفته شده است.

دلیل موفقیت و محبوبیت این رمزارز، عمدتاً جامعه بزرگ حامیان SHIB یا ارتش شیبا SHIBArmy و اینفلوئنسرهای آنلاین است که به افزایش قیمت آن کمک زیادی می‌کند. به طور کلی، قیمت شیبا اینو از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۱، ۲۷۰۰۰,۰۰۰ درصد، افزایش داشت. یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که سرمایه‌گذاران پیش از معامله ارزهای دیجیتال دارند، انتخاب بهترین کیف پول است. بهترین کیف پول های شیبا کدام هستند؟‌ چگونه می‌توانیم بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟ چه نکاتی را برای انتخاب ولت SHIB باید در نظر بگیریم؟

در این مقاله به صورت کامل، این موضوع را بررسی می‌کنیم.

کیف پول کریپتو یا ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول کریپتو، نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که از طریق آن می‌توانید ارزهای دیجیتال را ذخیره و نگهداری کنید. ارز دیجیتال در بلاک‌چین است و ماهیت فیزیکی ندارد که کاربر آن را لمس کند. با استفاده از کیف پول رمزنگاری شده می‌توانید تراکنش‌های ارز دیجیتال را دریافت و ارسال کنید. رویکردی که از لحاظ مفهومی، شبیه به نحوه انجام تراکنش‌های یک حساب بانکی سنتی است. شما می‌توانید برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود از آن استفاده کنید.

همچنین از طریق والت کریپتو می‌توانید به برنامه‌های غیرمتمرکز DApps متصل شوید. هر کیف پول از یک کلید عمومی (آدرس کیف پول رمزارز) و کلید خصوصی ( برای تأمین امنیت دارایی‌ها) تشکیل شده است. کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند که از جمله آن می‌توان به کیف پول لجر (سخت‌افزاری) و تراست ولت (نرم‌افزاری)، اشاره کرد.

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول شیبا اینو SHIB چیست؟

کیف پول های شیبا ابزارهایی دیجیتالی هستند که برای ذخیره، مدیریت و تراکنش‌ ایمن توکن‌های SHIB، طراحی شده اند. درست مانند کیف پول فیزیکی که ارز سنتی شما را نگه می‌دارد، کیف پول SHIB نیز از دارایی‌های شما محافظت می‌کند. همچنین می‌توانید از آن برای انتقال یا مبادله توکن‌های خود با دیگران، استفاده کنید. اگر امنیت رمزارزها برای شما اهمیت زیادی دارد، کیف پول‌های سخت‌افزاری، گزینه امن‌تری نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری برای نگهداری ارزهای دیجیتال هستند.

برای مثال، فرض کنید تعداد قابل توجهی توکن SHIB دارید که ارزش زیادی دارد. در این صورت شاید بهتر باشد که از کیف پول سخت‌افزاری برای نگهداری آنها استفاده کنید. اگر قصد نصب کیف پول نرم‌افزاری را دارید، بهتر است آن را بر اساس دستگاه و سیستم عاملی که برای ذخیره‌سازی و تراکنش‌های رمزنگاری، استفاده می‌کنید، انتخاب کنید. کیف پول‌های مختلف شیبا اینو از اندروید، IOS، ویندوز، لینوکس و مک، پشتیبانی می‌کنند.

هنگام انتخاب کیف پول SHIB به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب بهترین کیف پول های شیبا لازم است که برخی نکات را در نظر بگیرید. در ادامه این موارد را توضیح می‌دهیم.

امنیت کیف پول

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب کیف پول، امنیت است. ویژگی‌های امنیتی مانند رمزگذاری پیشرفته داده‌ها، پشتیبانی از تأیید هویت دوعاملی یا 2FA و ذخیره‌سازی سرد، هنگام محافظت از دارایی‌های شما در برابر تهدیدات سایبری، ضروری هستند.

پشتیبانی شیباریوم

کیف پول ایده‌آل شیبا اینو از شیباریوم Shibarium، شبکه لایه ۲، پشتیبانی می‌کند. شیباریوم برای بالا بردن سرعت عملیات، میزان زیادی از تراکنش‌ها را از بلاک‌چین اتریوم، حذف می‌کند.

شیباریوم

رابط کاربری مناسب

یک رابط کاربرپسند، تضمین می‌کند که تازه‌کارها و متخصصان در این حوزه بتوانند دارایی‌های خود را به صورت ساده و یکپارچه، مدیریت کنند. کیف پول باید یک تجربه کاربری مناسب، ارائه دهد و کارهایی مانند معامله، مبادله و بررسی تاریخچه تراکنش‌ها در آن آسان باشد.

سازگاری کیف پول

سازگاری کیف پول با دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های مختلف می‌تواند تأثیر زیادی بر تجربه کاربر، داشته باشد. بهترین کیف پول های شیبا به شما اجازه می‌دهند توکن‌های SHIB خود را در سیستم عامل‌های مختلف نظیر اندروید، IOS و دسکتاپ، مدیریت کنید.

سازگاری کیف پول

پشتیبانی از کیف پول

داشتن پشتیبانی مناسب، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای یک کیف پول، محسوب می‌شود. یک تیم پشتیبانی قوی می‌تواند برای مشتریان، بسیار مفید واقع شود.

ویژگی‌های اضافی

کیف پول دیجیتال، فقط مربوط به ذخیره‌سازی نیست. ویژگی‌هایی نظیر پشتیبانی چندارزی، یکپارچه‌سازی با برنامههای DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) می‌تواند آنها را تبدیل به یک کیف پول کاربردی و همه کاره کند.

در نهایت این را به یاد داشته باشید که کیف پول ایده‌آل شیبا باید با نیازها و اهداف سرمایه‌گذاری شما هماهنگ باشد. کوتاه‌مدت یا بلندمدت بودن سرمایه‌گذاری شما نیز می‌تواند در انتخاب کیف پول های شیبا، تأثیرگذار باشد.

 بهترین کیف پول های شیبا

فضای کریپتو مملو از ده‌ها کیف پول برای شیبا است که همگی ادعا می‌کنند بهترین فضا برای ذخیره کوین‌های گران‌بهای شما هستند. اما لازم است که ما با آگاهی و تحقیق کافی از آنها استفاده کنیم. در ادامه تعدادی از بهترین کیف پول‌ها را معرفی کرده و توضیح می‌دهیم.

بهترین کیف پول های شیبا

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)

اتمیک والت، یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است که در فضای کریپتو وجود دارد. کیف پول اتمیک، فراتر از توکن‌های شیبا از بیش از ۳۰۰ دارایی رمزنگاری، پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید به صورت یکجا دارایی‌های دیجیتال مختلف را در آن نگه دارید. یکی از ویژگی‌های مهم کیف پول اتمیک، قابلیت سواپ Swap توکن داخلی آن است که معاملات رمزنگاری را در آن آسان می‌کند. علاوه بر آن از پروتکل‌های رمزنگاری پیشرفته برای محافظت از توکن‌ها و سایر دارایی‌های شما در برابر تهدیدات احتمالی، استفاده می‌کند.

به همین دلیل، اتمیک والت، یکی از بهترین کیف پول های شیبا محسوب می‌شود. این کیف پول، گزینه‌های زیادی برای استیکینگ (قفل کردن دارایی‌ها در شبکه اثبات سهام)، ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا درآمد غیر فعال داشته باشند. طراحی کاربردی آن به کاربران، کمک می‌کند تاریخچه تراکنش‌ها را به خوبی بررسی و دارایی خود را مدیریت کنند.

همچنین کاربران می‌توانند مستقیماً با ارزهای فیات مانند USD توکن‌های شیبا را در آن خریداری کنند.  ایراد اصلی اتمیک والت، این است که مستقیماً با DApps (برنامه‌‌های غیرمتمرکز)، سازگار نیست. اگر می‌خواهید توکن‌ها را در یک صرافی غیرمتمرکز مانند ShibaSwap معامله کنید، باید یک جایگزین را انتخاب کنید.

کیف پول اتمیک مزایا معایب
رابط کاربری ساده که برای مبتدیان، طراحی شده است. عدم ارائه افزونه مرورگر
امکان استفاده در سیستم عامل اندروید، IOS و دسکتاپ
کنترل کامل کاربران بر کلید خصوصی

کیف پول اتمیک

کیف پول لجر

از جمله کیف پول های شیبا می‌توان کیف پول لجر را نام برد که یکی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است. این والت به دلیل ویژگی‌های امنیتی کم‌ نقص خود مشهور است. بر خلاف کیف پول‌های گرم که دائم به اینترنت، متصل می‌مانند، لجر از ذخیره‌سازی سرد استفاده می‌کند. این بدان معنی است که کلیدهای خصوصی شما به صورت آفلاین، ذخیره می‌شوند و خطر حملات سایبری را به میزان قابل توجهی، کاهش می‌دهند.

تیم لجر Ledger، اعلام کرد که از شیباریوم، پشتیبانی می‌کند و این کیف پول غیرحضانتی را به یک راه حل همه‌جانبه برای طرفداران شیبا اینو، تبدیل می‌کند. در کنار ویژگی‌های امنیتی پیشرفته یک رابط کاربرپسند از طریق نرم‌افزار Live خود، ارائه می‌دهد. ارسال و دریافت توکن‌های شیبا آسان است و حتی می‌توانید با کارت اعتباری در Ledger Live، ارز دیجیتال بخرید.

کیف پول لجر مزایا معایب
ویژگی‌های امنیتی قوی پر هزینه بودن نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری رایگان
ذخیره‌سازی سرد
پشتیبانی از شیباریوم
موجود بودن Ledger live در برنامه Google Play و App Store
رابط کاربری ساده

کیف پول لجر

کیف پول متامسک Metamask Wallet

متامسک، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است و به کاربران، امکان می‌دهد در عرض چند ثانیه به برنامه‌های مختلف بلاک‌چین، دسترسی داشته باشند. کیف پول متامسک که بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، و به صورت افزونه مرورگر و برنامه‌های تلفن همراه، قابل دسترسی است. شما می‌توانید به سادگی شیبا اینو و سایر توکن‌ها را در آن مبادله کنید. همچنین با استفاده از آن کنترل کاملی روی دارایی‌های دیجیتال خود، خواهید داشت.

باید اشاره کرد که این کیف پول از امنیت مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما برخوردار است. اما باید در نظر گرفت همچنان در مقایسه با کیف پول‌های سرد و سخت‌افزاری نظیر لجر، از امنیت کمتری برخوردار است.

متامسک مزایا معایب
غیر حضانتی بودن کیف پول و ارائه کنترل کامل به کاربران برای کنترل کلیدهای خصوصی عدم پشتیبانی از شبکه بیت کوین
قابل دسترس به عنوان یک برنامه موبایل و افزونه مرورگر افزودن سایر شبکه‌های پشتیبانی شده به صورت دستی
اتصال به برنامه‌های کاربردی نظیر Uniswap و OpenSea
پشتیبانی از برخی بهترین آلت‌کوین‌ها نظیر اتر، تتر، BNB
رابط کاربری و طراحی آسان برای استفاده و کاربرپسند

کیف پول متامسک

کیف پول گواردا Guarda

کیف پول گواردا که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، یک کیف پول منبع‌باز است که از چندین ارز، پشتیبانی می‌کند و به کاربران، امکان کنترل کامل بر وجوه و امنیت خود را می‌دهد. شرکت توسعه‌دهنده گواردا ادعا می‌کند که هیچ یک از اطلاعات شخصی یا رمزنگاری کاربران خود را ذخیره نمی‌کند. به این معنا که حریم شخصی شما در اولویت است. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم گواردا به عنوان یکی از بهترین کیف پول های شیبا این است که می‌توانید به سادگی دارایی موجود در هر یک از کیف پول‌های خود (تراست ولت، متامسک و…) را به آن انتقال (Import) دهید.

همچنین شما می‌توانید به عنوان کیف پول دسکتاپ، تحت وب، موبایل و یا افزونه گوگل کروم، به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن از طریق کیف پول گواردا امکان دسترسی به پلتفرم معاملاتی در داخل برنامه (In-built Platform Exchange) برای خرید انواع دارایی دیجیتال، وجود دارد. افزونه Chrome به شما اجازه می‌دهد به dApp متصل شوید. کیف پول گواردا در حال حاضر از اتر، شیبا اینو، بیش از ۴۰ ارز دیجیتال دیگر و همچنین بیش از ۱۰۰۰۰  توکن کریپتو در شبکه ERC-20، BEP-2 و ERC721 پشتیبانی می‌کند.

کیف پول گواردا مزایا معایب
  سادگی استفاده کارمزد نسبتاً بالا
  پشتیبانی بیست و چهار ساعته از مشتری  
پشتیبانی از تعداد زیادی رمزارز  

 

کیف پول گواردا

کیف پول ترزور Trezor

ترزور یکی دیگر از گزینه‌های عالی در میان کیف پول‌های سخت‌افزاری است. از جمله شباهت‌های آن به Ledger Nano X، صفحه نمایش لمسی رنگی است. کیف پول ترزور به عنوان یکی از کیف پول های شیبا نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری، ایمن‌تر است، زیرا کلیدهای خصوصی در خود دستگاه، ذخیره می‌شوند. در واقع، کیف پول، زمانی که به کامپیوتر شما متصل نیست، آفلاین است و دسترسی هکرها به توکن‌های شما را تقریباً غیرممکن می‌کند. رابط کاربری آن کمی پیچیده‌تر از Ledger Nano X است، اما هنوز هم استفاده از آن آسان است.

شما می‌توانید شیبا اینو و سایر رمزارزها را به صورت ایمن در این کیف پول، نگه داشته و دارایی‌های خود را به خوبی مدیریت کنید. کیف پول ترزور، دارای دو مدل T و One است که قیمت مدل T گران‌تر است. تیم ترزور مرتباً به روزرسانی‌‌ها را منتشر می‌کند تا کیف پول را از تهدیدات در حال ظهور در امان نگه دارد. این شبیه به نحوه عملکرد به روزرسانی ویندوز بوده و برای محافظت از دستگاه است.

لازم به ذکر است که ارتقای کیف پول ترزور به عنوان یکی از بهترین کیف پول های شیبا به صورت خودکار انجام نمی‌شود، بنابراین زمانی که نسخه‌های جدید در دسترس قرار گرفت، به صورت دستی، دانلود و نصب می‌شوند.

کیف پول ترزور مزایا معایب
رابط کاربری ساده با عملکرد خوب پشتیبانی محدود از دستگاه‌های IOS و مرورگرهای مختلف
دارای عبارت بازیابی و Shamir backup برای امنیت بیشتر
منبع‌باز بودن

کیف پول ترزور

کیف پول مای اتر MyEtherWallet

این کیف پول، یک گزینه محبوب برای ذخیره اتر و سایر توکن‌های ERC-20 است. شیبا اینو نیز یک توکن ERC-20 است که می‌توان آن را در MyEtherWallet‌ ذخیره کرد. رابط کاربری آن مشابه یک حساب بانکی است که می‌توانید معاملات خود را در آن بررسی کنید. علاوه بر آن تراکنش‌ها و تبدیل توکن‌ها در آن سریع انجام می‌شود. این والت که یکی از کیف پول های شیبا است به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از کیف پول سخت‌افزاری مانند ترزور به حساب‌های خود دسترسی داشته باشید.

به همین دلیل، سطح امنیتی آن بالاتر می‌رود. زیرا کلیدهای خصوصی به جای سرورهای MyEtherWallet در دستگاه، ذخیره می‌شوند.

کیف پول مای اتر والت مزایا معایب
سازگار با چندین سیستم عامل گیج‌کننده بودن فرآیند Setup برای مبتدیان
منبع‌باز بودن عدم برخورداری از احراز هویت دو مرحله‌ای
عدم ذخیره اطلاعات مهم کاربران عدم پشتیبانی از آلت‌کوین‌های غیر اتریوم
کنترل کامل کلید خصوصی توسط کاربران

کیف پول مای اتر

کیف پول Edge

کیف پول Edge یک کیف پول چند ارزی است که بیش از ۲۰ ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند که شیبا اینو یکی از آنها است. کیف پول Edge که توسط Paul V Puey در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، کنترل کاملی بر دارایی‌ها و کلیدهای خصوصی به کاربران می‌دهد. مبادله ارزهای دیجیتال باید ساده و ایمن باشد و این همان چیزی است که Edge ارائه می‌دهد. علاوه بر آن Edge‌ یکی از کیف پول های شیبا است  که دارای رابط کاربرپسند است.

همچنین برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود می‌توانید از پلتفرم‌های صرافی داخلی آنها مانند Shapeshift، Changelly و Changenow استفاده کنید.

کیف پول Edge مزایا معایب
پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال و دارایی‌های رمزنگاری شده کیف پول انحصاری موبایل
سادگی استفاده
دارای صرافی داخلی

کیف پولEdge

کیف پول رابی Rabby

اگر چه رابی Rabby به اندازه برخی از همتایان خود شناخته شده نیست، اما در حال تلاش برای قرار گرفتن در لیست کیف پول‌های محبوب است. طراحی آن به گونه‌ای است که ترکیبی از سادگی و امنیت را برای توکن‌های شما ارائه می‌دهد. علاوه بر آن حتی کسانی که به تازگی وارد دنیای کریپتو شده‌اند، به سادگی می‌توانند دارایی‌های SHIB خود را مدیریت کنند. رابی به طور خودکار به بلاک‌چین شیباریوم و سایر شبکه‌های EVM (ماشین مجازی اتریوم)، متصل و از آن پشتیبانی می‌کند.

این امر آن را برای کاربران امور مالی غیرمتمرکز DeFi و برنامه‌های غیرمتمرکز dApps که ممکن است اغلب از دو شبکه اتریوم و شیباریوم، استفاده کنند، گزینه خوبی محسوب شود.

کیف پول رابی مزایا معایب
پشتیبانی از شیباریوم و سایر شبکه‌های EVM تنها دارای برنامه افزودنی دسکتاپ و مرورگر

ایجاد کیف پول اتمیک

روش ساخت کیف پول شیبا اینو

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، کیف پول‌های زیادی برای نگهداری شیبا اینو وجود دارند که در این قسمت، روش نصب اتمیک والت را توضیح می‌دهیم. ابتدا باید یک فرآیند ساده را برای ایجاد کیف پول، طی کنید. فایل نصبی سیستم عامل خود را از وبسایت رسمی، دانلود کرده و برنامه را نصب کنید. اگر دنبال کیف پول بر روی دسکتاپ هستید، نصب‌کننده installer را دانلود کنید. اما اگر برنامه را برای موبایل خود می‌خواهید، به سادگی از طریق App Store و Google Play، قابل دانلود است. به طور کلی کیف پول اتمیک که یکی از بهترین کیف پول های شیبا است، برای ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و IOS در دسترس است. پس از انجام این کار، کیف پول اتمیک را اجرا کنید.

روی «ایجاد کیف پول» و سپس تنظیم رمز عبور قوی، کلیک کنید. اطمینان پیدا کنید که رمز عبور شما منحصربه‌فرد و ایمن است که برای چیز دیگری استفاده نمی‌کنید. اکنون یک عبارت ۱۲ کلمه‌ای را مشاهده می‌کنید که برای بازگرداندن دسترسی به کیف پول، استفاده می‌شود. حتماً این عبارت را در مکانی امن نگه دارید. سپس روی Open Wallet، کلیک کنید.

ساخت کیف پول شیبا اینو

روش انتقال شیبا به کیف پول اتمیک

روش‌های مختلفی برای انتقال شیبا به کیف پول اتمیک، وجود دارد.

انتقال دارایی از طریق Deposit

روش اول، ارسال SHIB به کیف پول Atomic از یک کیف پول دیگر یا صرافی است. این فرآیند حتی برای اولین بار، بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس کیف پول خود را در Atomic، پیدا و کپی کنید و در بخش ارسال برنامه‌ای که می‌خواهید وجوه خود را از آن انتقال دهید، جایگذاری کنید.

سواپ ارز دیجیتال Swap

سواپ به شما امکان می‌دهد که شیبا اینو را با پرداخت کارمزد آن از طریق مبادله با یک رمزارز دیگر، خریداری کنید. فرض کنید مقداری EOS یا هر ارز دیجیتال دیگری در کیف پول خود دارید، اما می‌خواهید با شیبا اینو مبادله کنید. تنها کافی است که کارمزد آن را پرداخت کنید و منتظر بمانید تا شیبا اینو در زمان بسیار کوتاهی در کیف پول شما قرار بگیرد.

خرید ارز دیجیتال

کیف پول اتمیک به عنوان یکی از کیف پول های شیبا امکان خرید با ارز فیات را نیز فراهم کرده است. بنابراین می‌توانید مستقیماً با استفاده از کارت بانکی خود این کار را انجام دهید. تنها لازم است که برخی اطلاعات نظیر نام، صورت‌حساب و… را ارائه دهید و مراحل تأیید را طی کنید.

خرید شیبا اینو

سخن پایانی

اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در شیبا اینو هستید، بهترین راه برای امن نگه داشتن آنها انتخاب یک کیف پول دیجیتال مناسب است. امکانات هر یک از کیف پول‌های محبوب را بررسی کرده و مطمئن شوید که متناسب با معیارهای شما باشد. اگر جزو افراد مبتدی در بازار رمزارزها هستید بهتر است یک کیف پول با محیط کاربری ساده را انتخاب کنید. علاوه بر آن برای نگه داشتن میزان زیادی از توکن شیبا اینو، کیف پول‌های سخت‌افزاری به دلیل امنیت بالاتر، گزینه مناسب‌تری هستند.

همچنین به این نکته دقت کنید که عبارت بازیابی را در اختیار هیچ کس قرار ندهید و در جای امنی نگه دارید. چرا که در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل مانند حذف شدن برنامه تنها با داشتن آن عبارت ۱۲ کلمه‌ای می‌توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

مرجان شکیبا

به طور کلی در حوزه تولید محتوا و فیلمنامه‌نویسی فعالیت می‌کنم. به تحقیق و پژوهش در زمینه موضوعات جدید از جمله ارزهای دیجیتال علاقه دارم و از سال ۲۰۲۳ برای نوبیتکس، محتوا تولید می‌کنم.

نوشته های مشابه