بهترین کیف پول شیبا کدام است – اگر به سرمایه‌گذاری روی میم کوین‌ها مخصوصاً شیبا علاقه‌مند باشید باید بدانید که هیچ محلی بهتر از کیف پول شخصی برای ذخیره ارزهای دیجیتال وجود ندارد؛ اما بهترین کیف پول شیبا کدام است؟ ساخت کیف پول شیبا به چه شکل است؟ شما چگونه می‌توانید از بین انواع کیف پول شیبا بهترین را انتخاب کنید؟ تا انتها با ما همراه باشید تا بهترین کیف پول‌های شیبا را بررسی کنیم تا بهترین گزینخ را انتخاب کنید.

کیف پول شیبا ؛ مهم‌ترین ابزار سرمایه‌گذاری

شیبا اینو یک ارز دیجیتال در دسته میم کوین‌ها  است که جایگاه بسیار ویژه‌ای میان افراد دارد. ارز شیبا بر روی شبکه اتریوم توسعه یافته است و این توکن از استاندارد ERC-20 نیز پیروی می‌کند. خرید شیبا برای بسیاری از سرمایه‌گذاران یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری است.

این موضوع حقیقت دارد که میم کوین‌ها در ابتدا صرفاً برای تفریح و اهداف طنز وارانه ایجاد شده بودند؛ اما میم کوین‌های پیشرو از جمله دوج کوین و شیبا اینو به طور آهسته و پیوسته در حال افزایش کاربردهای خود هستند. برای نمونه شیبا اینو در این مدت «برنامه شیبا سواپ» را معرفی کرده است و البته شیبا علاقه بسیاری برای ورود به دنیا متاورس نیز از خود نشان داده است. بنابراین بسیار مهم است که برنامه‌های امن نگهداری ارز شیبا را شناسایی و از دارایی دیجیتال خود به بهترین نحو نگهداری کنیم. برای اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه ارز شیبا چیست و یا آینده شیبا اینو چه طور پیشبینی می‌شود؛ به مجله نوبیتکس مراجعه کنید.

بهترین کیف پول شیبا

پیش از آغاز معرفی کیف پول‌ها بهتر است به نکته‌هایی که بیان می‌شود حتماً توجه کنید. شیبا بر روی شبکه اتریوم قرار دارد، بنابراین برای نگهداری شیبا می‌توان از هر کیف پولی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند؛ استفاده کرد. با این وجود باید توجه داشت که کیف پول‌های نرم‌افزاری درست مانند هر برنامه‌ای ممکن است با باگ‌های نرم‌افزاری مواجه شوند. به همین خاطر بهتر است کیف پول‌های معروف‌تر و پرمخاطب‌تر را برای نگهداری دارایی انتخاب کنیم. همچنین در دنیای غیرمتمرکز رمزارزها بهتر است انتخاب برنامه‌های منبع باز در اولویت قرار داشته باشند چرا که امکان پنهان‌کاری یا دسترسی‌های غیرمعمول برای سازندگان قابل‌شناسایی خواهد بود.

بهترین کیف پول‌های شیبا کدام است؟

لدجر (Legder)؛ بهترین کیف پول شیبا و سایر ارزهای دیجیتال

اگر به معنای واقعی می‌خواهید از دارایی‌تان محافظت کنید بهتر است یک کیف پول سخت‌افزاری مانند کیف پول لدجر تهیه کنید. نحوه نگهداری دارایی در این کیف پول به صورت “ذخیره سرد” است؛ به این معنی که دارایی‌های شما به اینترنت وصل نیست و هر زمان که نیاز به جابجایی باشد، حتماً دستگاه لجر باید به رایانه وصل شده و امور انتقال از طریق برنامه مخصوص لایو لجر صورت می‌پذیرد.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال 2022

مدل‌های لدجر نانو اس ( Ledger Nano S) و لدجر نانو اکس ( The Ledger Nano X) در حال حاضر با قیمتی نسبتاً مناسب در اختیار کاربران قرار دارد. شما می‌توانید علاوه بر نگهداری شیبا در لجر سایر ارزهای دیجیتال را در این کیف پول نگهداری کنید.

کیف پول نرم‌افزاری اتمیک والت (Atomic Wallet)

اتمیک والت علاوه بر مناسب بودن برای نگهداری شیبا اینو، یک کیف پول غیرمتمرکز چند ارزی است که توانایی پشتیبانی از بیش از رمزارز را دارد. علاوه بر این نسخه‌های این نرم‌افزار بر روی ویندوز، لینوکس، مک، آی او اس و اندروید در دسترس است.

بهترین کیف پول های شیبا ؛ اتمیک والت

مشخصاً سطح امنیت این کیف پول به اندازه کیف پول‌های سخت‌افزاری نیست؛ اما اتمیک والت سعی کرده است با محدود کردن دسترسی‌ها به اطلاعات حساس بر روی دستگاه مورد استفاده کاربران امنیت دارایی‌ها را افزایش دهد. علاوه بر این در این کیف پول امکان سواپ دارایی‌ها یا خرید شیبا با همکاری برخی صرافی‌های متمرکز امکان‌پذیر شده است.

کیف پول متامسک (Metamask)؛ یکی از بهترین کیف پول‌های شیبا

یکی از بهترین و پرکاربرترین کیف پول  موجود برای رمزارز شیبا، بی شک متامسک است. کیف پول متامسک علاوه بر اینکه که ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند امکان وصل شدن به وب‌سایت‌های وب 3.0 را دارد، همچنین به دلیل سادگی و فضای کاربرپسند به ترجیح اول افراد تبدیل‌شده است. کیف پول متامسک به صورت برنامه تلفن همراه و همین‌طور افزونه مرورگر در اختیار کاربران قرار دارد. این کیف پول بیش از یک میلیون کاربر دارد و در بین امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتال قرار گرفته است.

متامسک برای نگهداری شیبا

برای آشنایی کامل با کیف پول متامسک و نحوه کار با آن به مقاله کیف پول متامسک چیست مراجعه کنید.

کیف پول گواردا (Guarda Wallet)

گواردا یک کیف پول نرم‌افزاری منبع باز است که شدیداً بر روی محافظت از اطلاعات شخصی متمرکزشده است به‌طوری که سازندگان این کیف پول ادعا دارند هیچ داده شخصی و ردی از کاربران را ثبت و نگهداری نمی‌کنند. از سوی دیگر کنترل کامل دارایی‌ها در اختیار کاربر است و این کیف پول هیچ دسترسی بر دارایی افراد ندارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که یکی از بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری برای ارز شیبا گواردا است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال 2022

این کیف پول بر بستر مرورگر به صورت وب و به صورت نرم‌افزاری بر روی رایانه و موبایل در دسترس قرار دارد و  ویندوز،مک، آی او اس و اندروید در دسترس است. همچنین این کیف پول شیبا به کاربران اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های غیرمتمرکز نیست متصل شوند.

کیف پول مای اتر والت (MyEtherWallet)

مای اتر والت کیف پول رسمی شبکه اتریوم است و ازآنجایی‌که شیبا یک توکن ERC-20 بر بستر اتریوم است می‌تواند در این کیف پول ذخیره شود. نکته مثبت این کیف پول علاوه بر پشتیبانی قوی، امکان اتصال به کیف پول‌های سخت‌افزاری است. همچنین محیط کاربری مای اتر والت ساده و همانند حساب بانکی دارای بخش مانده و تراکنش‌ها است.

بهترین کیف پول های اتریومی

این کیف پول بیشتر برای افرادی مناسب است که توکن‌های اتریومی بسیاری را در یک جا نگهداری می‌کنند و از طرفی منبع باز بودن برنامه از اولویت‌های آن‌ها محسوب می‌شود. این کیف پول بر روی همه سیستم‌عامل‌ها در دسترس قرار دارد. البته وبسایت‌های تقلبی بسیاری برای این کیف پول به وجود آمده است، اگر قصد استفاده از آن را دارید حتماً از آدرس آن مطمئن شوید.

چگونه بهترین کیف پول شیبا را انتخاب کنیم؟

همانطور که می‌دانیم پس از خرید ارز دیجیتال ، انتخاب یک کیف پول امن و مناسب، مهم‌ترین نکته است. انتخاب بهترین کیف پول شیبا تا حد بسیار زیادی به نیازهای شما مربوط است. هیچکس نمی‌تواند یک کیف پول خاص را به عنوان بهترین کیف پول شیبا به شما معرفی کند. نیازها، نوع سرمایه‌گذاری و مبلغ سرمایه‌گذاری هر کس با دیگری متفاوت است.

بدون شک امنیت همواره حرف اول را می‌زند و مطمئن باشید که هیچ کیف پولی امن‌تر از کیف پول‌های سخت‌افزاری نیست. با این وجود کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر به هیچ عنوان ارزان‌قیمت نیستند و باید محاسبه کنید که آیا با توجه به میزان سرمایه‌گذاری شما؛ خرید یک کیف پول سخت‌افزاری به‌صرفه است یا خیر. اگر به‌صرفه نیست؛ کیف پول‌های نرم‌افزاری گزینه مناسب‌تری برای شماست.

انتخاب بهترین کیف پول شیبا اینو

در قدم دوم باید بررسی کنید که از یک کیف پول شیبا چه توقعاتی دارید؟ چه نیازهایی را باید برطرف کند؟ اگر تنها برای نگهداری ارز شیبا به یک کیف پول نیاز دارید؛ امن‌ترین کیف پول ممکن حتی اگر قابلیت‌های چندانی هم نداشته باشد، گزینه مناسب برای شماست. اما اگر می‌خواهید از مزایایی مانند سواپ ارز دیجیتال یا اتصال به برنامه‌های خاصی از این کیف پول استفاده کنید حتماً بررسی کنید که کیف پول موردنظر از آن قابلیت‌ها پشتیبانی می‌کند.

در قدم سوم اینکه چه ارزهایی را می‌خواهید در یک کیف پول ذخیره کنید؟ سبد سرمایه‌گذاری شما شامل چه ارزهایی است؟ طبیعتاً چندان منطقی به نظر نمی‌رسد که شما برای هر ارز دیجیتال در سبد سرمایه‌گذاری خود از یک کیف پول مجزا کمک بگیرید (البته همین مسئله هم در بسیاری موارد می‌تواند منطقی باشد!) با توجه به این نکته بهتر است از کیف پولی استفاده کنید که شبکه‌های موردنظر شما را پشتیبانی می‌کند.

سخن پایانی؛ امنیت دارایی خود را قربانی نکنید!

شاید به نظر برسد که نگهداری ارز دیجیتال در صرافی‌های متمرکز کار چندان خطرناکی نیست؛ اما همین مسئله به ظاهر امن نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. البته که صرافی‌های معتبر امنیت دارایی شما را تضمین می‌کنند با این وجود بهترین کار این است که خود امنیت دارایی‌تان را تضمین کنید. اینکه تا به امروز در این زمینه دچار مشکل نشده‌اید؛ به این معنی نیست که هرگز نخواهید شد و تنها یک اتفاق برای از دست رفتن سرمایه شما کافی است. مسئولیت حفظ امنیت سرمایه خود را خودتان بر عهده بگیرید.